yeni asya

Kutay
nurcuların yayın organı. Bu gün bir tane pos bıyıklı gereksiz atsız beğ üzerinden pirim yapma çabasına girişmiş. Bizden size ekmek çıkmaz ne atsız beğ ne de ziya gökalp'e havlayarak gündeme gelemezsiniz. Bizim yolumuzda bizden önce yürümüş hiç kimse bu devleti satmamıştır. Bu millete hainlik yapmamıştır. Sizin gibi devlet içine çöreklenme, adam kayırma, rüşvet, torpil gibi melanetlerle iç içe değildir. Bizim dilimiz belki sivridir belki ama sizin gibi çatal da değildir. İçimiz dışımız birdir. Kalbimizden geçen dilimizden çıkanla aynıdır. Kendi pislik çukurunuzda nefretinizle bir an önce boğulmanız temennisiyle.
bumin kagan
fetö operasyonlarının eksik bırakılan parçası bu gazete ve arkasındaki çetedir. fetullahçılar ile doğrudan bağlantılı olmasalar bile onların benzeri tehlikeli bir örgüttür. şimdiki dönemde dokunulmadı ancak yakın gelecekte bu örgütün de çökertilmesi gerekiyor.

yeni asyacıların en bilinen özellikleri türk karşıtlığı, gizli kürtçülük, türk ulusal çıkarlarına karşı yabancı düşman unsurların piyonluğunu yapmak ve islamiyet görünümlü ancak değiştirilerek sait nursinin uydurduğu saçmasapan şeyleri bir din gibi topluma yaymaktır.
bumin kagan
bir dönem takvim Gazetesi'nin başlığında apaçık fetöcü oldukları yazılmıştı, ne var ki devletimiz, yargı birimlerimiz yeni asya çetesine karşı bir girişimde bulunmadı.

https://www.takvim.com.tr/guncel/2016/08/25/fetocu-yeni-asyadan-tehdit-gibi-manset

dinler arası diyalog dedikleri ihanet, sait nursi'den bu yana nurcuların en önemli aktivitesi olarak, yeni asya grubunda da tüm hızıyla sürüyor. nurculuk adlı nursuz yolun devlete ve millete ihanetinin fetö ile sınırlı olmadığını yeni asya Grubu'nun eylemleri üzerinden anlamak mümkün.