confessions

taşkala

Uldız - Toktamış yazar

  1. toplam giri 137
  2. takipçi 6
  3. puan 4651

birinden soğumak

taşkala
Karşıdaki insanın davranışının hoşa gitmemesi, sohbetin devamlılığının olmaması, ortak yönlerde buluşulamaması veya kişinin kendinde sabırsızlık, kibir, ego gibi davranışların bulunmasından dolayı karşı tarafa kötü davranması sonucu oluşan eylem.

binali yıldırım ve ekrem imamoğlu ortak canlı yayın

taşkala
Tatmin etmeyen danışıklı dövüştür.

Ya arkadaş bildiğimiz konuyu tekrar edin diye çıkarmadı insanlar sizi oraya. Bilinmeyenler aydınlansın diye çıkardı.

Yok efendim sen mi durmasını söyledin veri akışının durmasını. Ya adam durdurmasın yanındaki durdursun farkeder mi? Hdp olayına yanaşmadılar. Yolsuzluk olaylarına yanaşmadılar, tarihi eserlere yapılan zararları konuşmasınlar, çözümü bile araştırmamışlar, göreve gelince araştıracağız diyorlar. Paşam onu gelmeden araştıracaktın.

Moderatörün kürt vurgusu da beni benden aldı. Paşam kürt var da Türk yok mu!? Ayrıca senin üst kimliğin de Türk niye kürt diye vurgu yapıyorsun? Türk'ün oyu niye değersizleştiriliyor? Niye kürt dediğin insanları ötekileştiriyorsun? Yapmayın şunu artık sene olmuş 2019.

hatayspor

taşkala
Hatay ilinin şehir takımı. Bordo-beyaz renklere sahipler.

Şu an süper lige çıkmak için final mücadelesine adını yazdırdı. Gerçekten bu sezon hakediyorlar çıkmayı, sistemli oynayarak buralara kadar geldiler. Şehrimin takımı diye demiyorum, cidden öyleler.

ekşi sözlük'ün ileride çökeceği gerçeği

taşkala
Biraz dışarıdan bakarsanız görebileceğiniz varsayımdır.

İçlerinde oluşan arbedeleri önleyemiyorlar. Edilen hakaretler, vizyonsuz davranışlar yazan şahıslara değil ekşi sözlük'e yazılıyor. Yani "taşkala bunu yazmış" değil "ekşi sözlük yazarları bunu yazmış" deniliyor.

Keza kaç oldu sayamıyorum medya ve twitterda karalama çalışmaları var. Bu; ya yerine bir oluşumun gelmesi için çabadır ya da arka tarafta bilinmeyen şeyler dönüyordur. Benim gözüme çok batıyor, yani seviyeli eleştiri yerini ahlaksızlığa bırakmış durumda. Övmek için söylemeyeyim ama Altay sözlük bir tartışma gerçekleştirdiği zaman çok daha seviyeli gerçekleştiriyor. Hem de ekşinin bilinen ilk zamanlarındakinden daha iyi diyebilirim. Çünkü o zamana kıyasla insanlar daha çok bilgiye ulaşabiliyor ve parası olanın konuştuğu zamandan çıktı artık.

Tabi hemen kendi varsayımımı da çürüteyim; bir sinek bir insanın canını sıkabilir ama canını acıtamaz; Eğer sıtma taşıyan bir sinek değilsen.

düzenleme:
Her ne kadar "topluma mal edilmesini istemeyerek" pollyannacılık yapılsa da, çok özel durum olmadığı sürece her zaman topluma mal edildi. Polislerin kötü olduğu, öğretmenlerin dayakçı ilan edildiği, tsk'ya sızanların temizlenmesine rağmen TSK'yı hala eskisi gibi güçlü görmemek, konyalıların hepsini yobaz saymak, Twitter kullanıcılarının boş olduğunu söylemek gibi genellemeler hiçbir zaman yok olmadı. Olmayacak da. Yani başlık hayalleri değil gerçekleri yansıtıyor.

Bu her zaman böyledir. Yoksa koskoca Nokia niye batsın? Veya Toshiba televizyon piyasasından neden çekilsin?

12 mayıs 2019 tv8 fenerbahçe winwin programı

taşkala
Fenerbahçe için başlatılan "fener ol" kampanyasının içindeki bir devam kampanyası. Aynı piyango bileti mantığı gibi bir mantığa sahip. Araba, ev, takımlarla yemek gibi teşvik ödülleri var. Ama burada kazanan Fenerbahçe spor kulübümüz.
Programı Yeni açmama rağmen baya bir destek aldığını hissettim açıkçası. İnşallah bu dolara rağmen istediğimiz rakamlara ulaşırız.

11 mayıs 2013 Reyhanlı bombalı saldırısı

taşkala
Geldi mayıs, geldi ayın 11'i. Türkiye'de ard arda gelen patlamalar zincirinin ilk halkası. Patlayan bombalar arasında en fazla patlayıcı ile patlatılan bomba.

Her şey bir yana, bana devleti sorgulatan ilk şey olmuştu. 2 bomba patlıyor ikisinin arasındasın ve şans eseri kurtuluyorsun. Ardından soruyorsun "Devletin beni koruması gerekmiyor muydu?" diye. Evet devlet de zayıflık gösterebilir ama merak ediyor insan. Ayrıca ardından gelen patlamalar zincirini insanımız unuttu bile. Çoğu insan ne olduğunu hatırlamıyor.

o anın tarifi yok. Savaşa girdiğini sanıyorsun, etrafında herkes şaşkın ve korkmuş. Irkçı diyeceksiniz ama parası olan tüm Arapların terkettiği bir ortam. Türkmenlerin silah hazırlığı. Sen 14 yaşındasın ne yapacağını bilmiyorsun. Kulağın bombanın şiddetinden az duyuyor. Etrafta parçalanmış eller, bacaklar, bağırışmalar, siren sesleri. Yazarken bile o anı hissediyor insan, mahvoluyorum. Allah kimsenin başına vermesin.

ben akp'liyim beni chp'li hakim yargılayamaz

taşkala
Alıntılama yaparak bu saçmalığa göz atalım:
"Bir televizyon kanalındaki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ederek hakkında, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan dava açılan Rasim Ozan Kütahyalı duruşmalarına katılmadığı mahkeme hakiminin reddini istedi. Gerekçesinde ise, "Ben Ak Parti görüşlü bir gazeteciyim. Dolaysıyla sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yakın biriyim. İnternetten edindiğim bilgiye göre mahkeme hakimi CHP'den aday olmuştur" ifadesinde bulundu.

Mahkeme hakimi Dursun Ali Gümüş ise tutanağa geçirdiği gerekçesinde, Hiçbir zaman bir siyasi partinin adayı olmadığını belirterek, “Kaldı ki, 2011 milletvekili seçimlerinden Ak Parti'den Düzce milletvekili adayı olarak tarafıma teklif dahi yapılmıştır” dedi.

İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya, tutuksuz sanık Rasim Ozan Kütahyalı katılmadı. Duruşmaya şikayetçi Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı, Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği avukatları ile çok sayıda müşteki katıldı."

:) bir şey dememe gerek yok sanırım.

recep tayyip erdoğan'ın 45 günde 39 miting yapacak olması

taşkala
Kaynak http://www.hurriyet.com.tr/gundem/yeni-ekiple-yeni-kampanya-41207903

Haber içinden alıntı:
... KUCAKLAYICI VE KAPSAYICI DİL

CUMHURBAŞKANI Erdoğan, seçimlere kadar rutin programları dışında tüm mesaisini İstanbul'a ayıracak. AK Parti, seçime kadar geçecek sürede tüm kesimlere hitap edecek daha kapsayıcı ve kucaklayıcı bir dil kullanacak. Erdoğan, ramazan ayı boyunca iftar programları ve ev ziyaretleri yapacak. Ramazan Bayramı'nın ardından ise İstanbul'un 39 ilçesinde 'genel seçim' havasında kampanya yürütülecek. Erdoğan'ın bu kapsamda 39 ilçenin tamamında miting yapması, mesajlarının sosyal medya üzerinden genç seçmene ulaştırılması ve televizyon programlarına katılarak yeni söylemlerin halka anlatılması planlanıyor...

Ben bunu diğer 80 ilde yaşayan tüm milletim adına bir saygısızlık olarak görüyorum. Ben bu milletten değil miyim? İstanbul için 39 miting yapmak nedir? Bir cumhurbaşkanı bir şehrin seçimi için 39 miting yapacak.

Benim ülkemin demir yolu ağı eksik, benim ülkemin ekonomisi sallantıda, benim milletim aç, benim milletim iş kuramıyor ve kursa bile ekonomik sıkıntıdan dolayı batıyor, benim ülkemde cumhuriyet tarihinin en yüksek işsizlik oranı yakalanıyor, benim ülkemde insanlar seçimden bunalmış, benim ülkem bir şeyler yapılsın istiyor, benim ülkem bayramda ülkesini ziyarete gidebilenlerin tamamen gitmesini istiyor, benim ülkem 6 milyon misafiri kaldırabilecek durumda değil.

Ama tabiki de bunların hepsi küçük problemler, büyütmeyin. Hele bir istanbul seçimi olsun, millete para yedirilsin, mitingler için milyonlar harcansın, ödenekler verilsin. ülke bir yana istanbul bir yana kardeşim, rahat durun.

pace university'nin oyunculuk seçmelerini kazanan türk kızı

taşkala
Kendisini kendi cümleleri anlatsın:

"Merhaba! Kadıköy Anadolu Lisesi'nde son senemi okuyan bir lise öğrencisiyim ve bu sene en büyük hayalim olan oyunculuğu gerçekleştirmek için dünyadaki ilk 10 oyunculuk okullarından sayılan okullara başvuru videomu yolladım. Yüz yüze beni son seçmelerde görmek için New York'a çağırdılar ve son seçmeleri de başarıyla geçtim. Kazandığım üniversitelerden Pace University (Actor's Studio) bana en fazla burs veren okuldu, o yüzden orayı tercih ettim. Her sene dünyanın dört bir yanından 15 tane kız öğrenci seçiyorlar ve bu sene ben bu öğrencilerin arasından tek yabancı seçilen öğrenciyim. 1/3 burs almış olsam bile, maalesef ailem geri kalan miktarı karşılayamıyor. Eğitimimi en başarılı yerde alıp, ülkemi gururla temsil etmek istiyorum. Elinizden gelebilecek her türlü yardıma açığım. Gerçekleşeceğine inandığım bu hayali tamamlamam için bana destek olursanız minnettar olurum. Bu linkten de ön elemeleri geçip New york'taki seçmelere çağrılmamı sağlayan videoyu izleyebilirsiniz: Teşekkürler. :)"

Bu da bağış sayfası merak edenler için:

altaysozluk.com/foto

Öncelikle seçmeleri kazandığı için tebrik ediyorum. Gerçekten büyük bir başarı. Umarım dediğin gibi "Ülkemizi gururla temsil etme" dileğin gerçek olur ve devamında geri dönüp ülken insanına katkıda bulunursun.

Ama şimdi gelelim maydanozun faydalarına.

Belki de yapımdan dolayıdır bilemiyorum ama bu hanım arkadaşımızın yerinde olsaydım ben bu yeni nesil dilenciliği yapmazdım sanırım. Hem de ufak bir meblağ da değil.

ikinci olarak eğer bu dediğini bir erkek arkadaşımız paylaşsa bu kadar ilgi görür müydü? üçüncü ve son olarak eğer giden kişi bilim için gidiyor olsaydı bu kadar destek görür müydü?

cevaplarını bildiğim sorular soruyorum, kusuruma bakmıyorsunuz değil mi?

kenan sofuoğlu'nun ünlülere nankörler demesi

taşkala
Dedikleri aynen aşağıdaki gibidir.

altaysozluk.com/foto

sanırım fotoğrafı yanlış koydu. orada akil insanlar, kendisi, bakanlar, peşkeş çekenlerin fotoğrafları olması lazımdı. bu dediklerimin fotoğrafını koyduğun zaman cuk oturuyor dedikleri sayın milletvekilinin. yoksa neden her birinin kendi yetenekleri ile tabiri caizse "tırnaklarıyla kazıya kazıya" gelmesi ancak birilerinin(!) sayesinde olur.

çözüm sokak değil

taşkala
Katılmadığım önerme. Sadece seçimler için geçerli değil çünkü bu. Okulda yemekhane yemeği 2 liradan 3.5 tlye çıkıyor; çevremden destek istiyorum "bu kadar zam olamaz itiraz edelim" diye. Hani tek itirazda düşürülmesi beklediğim bir şey; çünkü zam fazla yapılır, öğrenci itiraz eder ve istenilen zamma geri düşer. Bir kişi bile itiraza gelmedi. Söylendikleri zaman "itiraza hakkın yok, protesto hakkını kullanmadın." diyorum.

Keza seçimlerde de usulsüzlük her yerde var. Biri Hasta olarak hapisten çıkarak belediye başkanı olur, halbuki vatan hainliğinden yatıyordu. Öbürü 3 oyla seçilir, itirazlar kabul edilmez ve oylar tekrar sayılmaz. Ama büyük paraların döndüğü büyükşehirde seçim yenilenir. Provokasyona izin verilmeden yapılan her protesto olmalıdır. Çünkü biz milletiz, biz sesimizi 5 yılda gelen bir sandıkla mı duyuracağız? Hoşumuza gitmeyen şeyi sadece evimizde çay içerken Twitterda herkesin birbirine salladığı bir ortamdan mı duyurmaya çalışacağız?

Sokak provokatörlerin provokasyonlarına izin verilmedikçe mesajın direk iletildiği yerdir.
0 /