confessions

tarkanın babası altar

1. nesil yazar - Yağız

  1. entryler 109
  2. takipçi 12
  3. puan 5139

türkçü sözlük

tarkanın babası altar
Ukde: namütehani

İnteraktif sözlükler genel ve konulu sözlükler olmak üzere ikiye ayrılırlar:
Genel sözlükler herhangi bir konuya ya da ideolojiye sahip olmayan sözlüklerdir.
(bkz:Uludağ sözlük) (bkz:Nar sözlük) bunlara örnek verilebilir.

Konulu sözlükler ise belirli bir konu ya da ideoloji üzerine yoğunlaşmış sözlüklerdir.
(bkz:Kedi sözlük) (bkz:yemek sözlük) (bkz:web sözlük) bunlara örnek verilebilir bunların dışında üniversite sözlükleri de konulu sözlük sınıfında değerlendirilebilir. (bkz:Au sözlük ) (bkz:sehirli sözlük ) gibi.

Gelelim türkçü sözlük 'e: türkçü gruplar kendi içerisinde çeşitli görüş ayrılıklarına sahip olsa da örneğin enver paşa ,
atsız ata gibi ortak değerlere sahiplerdir. Gazi paşa zaten bu milletin ortak değeri onu söylemeye dahi gerek duymuyorum. Peki;

Türkçü bir sözlük gerekli mi?
"Eleştiri en büyük ilham kaynağıdır."
diyen bir yazar abim vardı bir zamanlar.
Eleştiri seviyeli olduğu sürece eleştiriden rahatsız olan insanın özgüveninde ciddi bir problem var olduğunda hemfikirdir çoğu insan.
Bizim sıkıntımız özellikle eleştiri yaptığını söylerken aslında derdi insanların değerleri ile oynamak olan sözlük sürüngenlerinden kaynaklı.
Sözlükler formatı itibari ile ortak kullanım alanına sahiptir. sol frame dediğimiz yer bir evin salonu gibi.
bence sözlükler (bkz:kimin kocası bu) videolari çeken bir kadının ya da tek seferde beş kişinin boynunu kırarak kız arkadaşının hayatını kurtarırken sarkistik hareketler yapan genç kardeşlerimizin ilgisini zaten çekmiyor. Sözlükçülerinde bu durumdan rahatsız olduğu söylenemez. İnsanlar gün içinde sözlüklere girdiğinde ilgili olduğu ideoloji ile yazılanları görmek istemesi bence gayet normal. Benim buradan tek beklentim açıkçası şu;
Benim milli değerlerimle ilgili gereksiz şakalardan beni uzak tutsun. Ve site çalışır halde olsun.

Altay sözlük türkçü sözlük müdür? Buranın ilk sakinlerinden birisi olarak söylemeliyim ki burası hiçbir zaman çok kalabalık bir yer olmadı. Fakat bana öyle denk gelmişte olabilir bilmiyorum. Saygı konusunu kendine öncelik edinmiş bir grup var. Yeni gelenler oldu gidenler oldu hatta başka sözlüklerde ağzına geleni yazan tanıdığım yazarlar vardı buraya geldikten sonra onlarda ortama uyum sağladı. Sağlamayamayan bir arkadaşım; " abi neden bilmiyorum ama yanlış bir şeyler yazacam diye kendimi kasıyorum burada ben burada yapamıyorum diye gitmişti zamanında sözlükten. Daha önce türkçü sözlük diye bir sözlük sitesi vardı hatırlayan var mıdır bilmiyorum. Orada biz insanların gözünde kötü bir intiba bıraktık malesef türkçüler ağzı bozuk kavgacı bir grup olarak anıldı hep. Kıssas oraysa eğer altay sözlük türkçü sözlük değil. Çünkü burada işlenen saygı kavramı orada yoktu. Fakat yol aynı yol sadece etrafa tüküren insanlar yok yolda. Bence böylesi daha güzel. Belki hiçbir zaman türkiye'nin en büyük sözlüğü olamayacak bir yer burası ama ben her zaman burada olmaktan mutlu oldum. Umarım kaderi türkçü sözlük gibi olmaz.


yeni görünüm

tarkanın babası altar
Kişisel blog anladığım kadarıyla. Öncelikle hayırlı olsun. Yazılarım için sözlükleri kullanıyorum. Normal bir insanın 5 dk içerinde blogspot'dan kurabileceği basit bir sitede tek başınıza yazıyorsunuz. Yönetim normalde bu tarz reklamlara izin vermez ama sizin oraya kimsenin gitmeyeceği için yapmış olabilirler. İnsanlara orada yazmaları için bir şeyler sunmanız gerekmiyor mu sizce de. Yani güzel bir yazılım belirli bir prestij falan filan. Ya da yazdıkları makale başı ücret? Blogu inceledim kişisel bir blog için bile yetersiz bu işi gerçekten yapmayı düşünüyorsanız profesyonel birilerinden yardım almanızı tavsiye ederim.
1

6 mayıs 2019 ekrem imamoğlu'nun taziye tweeti

tarkanın babası altar
Seçim yolu görününce kıvırmaya başladılar. Gezmişçiler ile önkuzucular hiçbir zaman bir olamaz. Bunu seçim atmosferinde unutmuştuk. İmamoğlu bize hatırlattı. Ayrıca bugün solcudan oy aldım diye gezmiş'e mehdiye düzen adam yarın hdplinin oyununun karşılığında Öcalanı rahmetle anar. Ki demirtaşı zaten anmıştı. Bunlara hiç gerek yoktu chpnin 6 okundan birisi gezmiş değildi. Bunu 5 yaşındaki çocuk bile bilir. O tweet seçim bitti ortaklık bitti tweetiydi. 19 saat o sandığın başında bekledim ben ağzımızın payını aldık. Yeni seçimi bekliyoruz.

çomar sözlük

tarkanın babası altar
6 ay önce konyalı bir ergen tarafından kurulan bir sözlüktür. sözlük admininin takla atma hızı takdire şayandır. son sahnelerini yerli ve milli mottosuyla süsleyen çamarusun hamleleri gerçek manada çağa ışık tutacak cinsten.

patlıcan pahalıysa yazın yeriz

tarkanın babası altar
(bkz:ben adam sanmıştım adam değilmiş)

Bugün sorsanız kimdir milliyetçiliğin en büyük düşmanı bahçeli derim. Adam çok güzel ikinci adam mesela 15 yıldır birilerinin koltuğuna girmiyordu, denedi lider olmayı yapamadı yine gitti birinin koltuğunun altına. Herkes herşeyi yapmak zorunda değil sn bahçeli olmuyorsa bırak olmadı bak 30 küsur yıl geçti olmadı. Nedir bu hırs ?
0 /