confessions

stardust

1. nesil yazar - Teoman -

  1. entryler 192
  2. takipçi 5
  3. puan 6542

tören keşkeği geleneği

stardust
yerim ya. hiç törenlerde falan görmedim gerçi en fazla katıldığım tören 19 mayıs falan oluyor ama görmedim. evde yaptı bir kere annem yaptığı şeyin keşkek olduğuna inanamadık, inandıramadık. umarım bir hakkını veren kişilerde nasip olur.

alevilerin zorla kendilerinden soğutması

stardust
birazcık kendimi ifşalayacağım ama buna değer.

düşünüyorum düşünüyorum şu ana kadar kimse benden alevi olduğum için soğumamıştır galiba. hatta ego zırhımı giyip konuşuyorum ki kimse benden hiçbir etkenden dolayı soğumamıştır.
açıklık getireyim mesela alevi olarak ilk önce ben daha sonra ailem daha sonra tanıdıklarım chp'nin başındaki kişiyi çoğu zaman haklı olarak eleştiriyor. anne tarafım tuncelili ancak herhangi bir hdp bağlantısı göremiyorum ki annem her fırsatta eleştirir. ayrıca olsa bile herkesin kendi düşüncesi uyarmaktan öteye gidemeyiz.
muharrem ince'ye gelirsek zamanında bağıra çağıra savunduk kendisini kaybetmesiyle hiçbir şey değişmedi.
kendilerinden olmayanı sevmedikleri kısım için de ben aleviyim ve ailem dışında pek aleviye denk gelmedim en azından arkadaş olarak. yani demek istediğim arkadaşlarımın can ciğerlerimin çoğu sunni ve şöyle söyleyeyim aramızda hiçbir fark yok. hepsine kurban olurum.
ben nasıl denk geldiğim karaktersiz insanları sunni diye ayrıştırmıyorsam insanlar da birazcık saygı göstermeli. en azından hassas bir durum olduğu için. bunun dışında alevilerin kendilerini sunnilerden soyutlama sebebi zamanında yaşanan olaylar dolayısıyla herkesi o caniler gibi görmesi olabilir ama bize herkesin o kadar cani olamayacağını, beş parmağın bir olmadığını öğrettiler.
hoşgörülü olma olayını sona sakladım. ben mesela farklı karakterde bir insan olsam bu başlık ve entry altında sayıp söverdim ancak bize "incinsen de incitme" diye bir şey öğrettiler. hoşgörülüğümü ben değil çevremdekiler bilir ancak.
4

altay sözlük yazarlarının itirafları

stardust
bazen neden buraya üyeyim anlamıyorum. tamam okey türkçü bir sözlük daha doğrusu türklüğü birçok şeyden üstte tutan bir sözlük ben buradakiler kadar ne türklük hakkında bilgi sahibiyim ne de ilgiliyim. belki bazı düşünceleri kabul etmeyen belki de kabul eden bir sözlük. bilmiyorum. ama neden bilgisayarımı açtığım zaman üye olduğum birkaç sözlüğü açarken burayı da aktif ediyorum ve hali hazırda bir entry yazıyorum bilmiyorum. ilginç bir havası var bu sözlüğün. çözemediğim.

liseli ban timi

stardust
ben de liseliyken sözlük alemine giriş yapmıştım. o zamandan beri de varım. lise de herkes aşk meşk işleriyle uğraşırken dedikodu dönerken, ben sözlüklerde eğleniyordum, okuyordum, yazıyordum. o kadar da iyi geliyordu ki.
yazın aslanlarım yazın koçlarım yazın miniklerim. iyi gelir. ben sizdenim.
0 /