confessions

stardust

Gökbudak - Toktamış yazar

  1. toplam giri 100
  2. takipçi 5
  3. puan 2680

altay sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

stardust
insanlara karşı güven duygumu çok zaman önce yitirdim. ailem dışındaki herkese. yakın arkadaşlarım dahil. hatta bunu da bir yakın arkadaşım sağladı. ben kendimi buna inandırdım. kendimi ona güvenmemeye inandırdım. başarıyorum gibi. daha sonra hayatıma giren, girmeyen insanlara da güvenmedim. haklı da çıktım aslında. bunu bile bile sevdim, aşık oldum hatta ilk kez böyle hissettim diyebilirim. sevdim ama güvenemedim. hâlâ seviyor muyum bilmiyorum ama böyle karşımda olunca gerçekten zor. kendimi her şeye inandırıyorum da her şeyle kandırıyorum da konu buraya gelince sudan çıkmış balık gibi oluyorum. ''saçmalama artık çık bu düşünceden'' diyorum. tanıştığım, yakınlaştığım herkesi beni düşündüklerinden daha çok düşündüm. bunun aksini bana kimse kanıtlayamaz. ben belki onlar için yalan bile söyleyebilirdim ama onlar beni yine hep böyle bilmeden üzmeyi bırakabilirler miydi? benim gösterdiğim çabanın, ilginin en azından çok çok azını gösterebilirler miydi? çok mu zor? belki de zor. belki de onlar haklılar. belki de ben abartıyorum. ölüp gitmeyecek miyiz? aman deyip umursamayalım mı yoksa hayır deyip içimizde ne varsa söyleyelim mi? sizi bilmem ama ben bunu düşünerek yaşlanacağım, pişman olacağım ve sonunda da öleceğim.

aşık mahzuni şerif

stardust
t: Asıl adı Şerif Cırık olan Mahzuni Şerif, 17 Kasım 1939'da Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinin Berçenek köyünde dünyaya geldi.

Bugün ölüm yıl dönümü olan halk ozanı. Belki türk halk müziğinin benim için en önde gelenlerinden biridir. Ben seninle büyüdüm mahzuni.

Gökler yüksek toprak derin
Rüzgar eser serin serin
Senin olsun çiçeklerin
Bu mezarda bir garip var

Etrafı ağaç dizili
Vücudu toprak sızılı
Taşı Mahzuni yazılı
Bu mezarda bir garip var…

norm ender

stardust
''norm ender yes bu da ilk albüm,
geldim 2010 sessizliğe son'' güzellemesiyle akıllarda kalmış hayat görüşü nedeniyle küçükken ufacıkken dinlemiş bulunduğum rap sanatçısı.

zaaf

stardust
çoğu ilişkilerde içimde oluşan tuhaf duygu. arkadaşlık ilişkilerinde, aile ilişkilerinde, hayatıma aldıklarımda direkt bu duygu oluşuyor. aslında tüm hatalarımın, günahlarımın ve katil ettiğim duyguların sebebi. bir daha dünyaya gelsem galiba bundan arınmış olarak gelmek isterdim. çünkü çoğu kendimi kahredişin içinde bu zaaf denen şey yatıyor.

şans

stardust
belki tesadüfe bağlı denk gelişler belki de gerçekten evrenin enerjisi.
hem o denk gelişlere hem de o enerjiye ihtiyacım var yarın.
şansınıza ihtiyacım var sözlük.

sözlük yazarlarının hayattaki şansları

stardust
aile galiba en ilk. gerçi kardeşimden pek emin olamıyorum ara sıra ama ne yapalım allah bir yerden veriyor bir yerden alıyor.
dostlarım diyeceğim ama kocaman bir güvensizlik duygusu besliyorum.
ondan sonra belki hayatımı birleştireceğim insan olur.
he bir de ileride sahipleneceğim köpeğim.
sevgiler.
0 /