confessions

queen♛

kutalmış - Toktamış yazar

  1. toplam giri 3069
  2. takipçi 33
  3. puan 82465

1 litre benzinden 300 litre gaz enerjisi elde etmek

queen♛
Türkiye'nin farklı illerinde 10-12 yıl oto tamircisi olarak çalışan, yıllarca ekmek fırınlarının tamir ve bakımını yapan 53 yaşındaki Deniz Geldeç, ömrünün 20 yılından fazlasını “Yakıt tüketimini nasıl düşürebilirim?” sorusunun cevabını bulmak için harcadı. 6-7 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu 1 litre benzinden 300 litre gaz üreten bir manyetik ısı regülatörü bulduğunu öne süren Geldeç, patent başvurusu yaptığı sistemine sahip çıkılıp yaygınlaştırılmasını istiyor.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/bir-turk-yapti-1-litre-benzinden-300-litre-gaz-enerjisi-5238384/

liseden görüştüğü hiç kimse kalmayan insan

queen♛
Kesinlikle ben değilimdir.

Her bulunduğum ortamdan payıma mutlaka en az bir dostluk düşer.
Bir de onları bir süre sonra hayatımın her yerine sürükleyerek götürürüm.
Sevdiğim bütün insanlar çevremde olduğunda kendimi mutlu, huzurlu ve şanslı hissediyorum.

Otele gidince havlu araklayan insan modeli gibiyim, girdiğim her yerden mutlaka bir kişiyi çalarım.
2

böyle bir yere eşim çocuğum girmez

queen♛
Ekrem imamoğlu'nun bayrampaşa otogarı için kurduğu cümledir.

İstanbul'un yıllardır tartışma konusu olan 25 yıllık işletme süresi geçtiğimiz mayıs ayında dolan Bayrampaşa Otogarı'ndaki güvenlik ve yönetim sorunlarını çözmek için ortak bir masa kurulacağını açıkladı. Otogarın alt katlarını gezen İmamoğlu “Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin?” diye tepki gösterdi. İmamoğlu, otogarın, 2 yıl içinde teknokente dönüştürmeyi planladıklarını da söyledi.
https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/imamoglu-otogarin-alt-katini-gezdi-5237130/

atasagun

queen♛
Bazı yazarların hep aynı mahlası kullanmasına gerek yoktur. Yazı tarzlarından onları her yerde fark edersiniz.
Nerede görsem tanıyabileceğim kadar yazılarını sevdirdiği için kendisine teşekkür ederim.
Ad altınıza yazmak benim için bir onurdur.
Varlığınız daim olsun, hoş geldiniz.

öğretmenin öğrencisine cinsel istismarı

queen♛
Öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu ve müstehcen fotoğraflarını yayınladığı iddiasıyla hakim karşısına çıkan A.B. isimli öğretmene 22 yıl hapis cezası verildi. A.B.'nin 15 yaşındaki lise öğrencisinin çıplak fotoğraflarını yayınladığı ve cinsel istismarda bulunduğu öğrenilirken, meslekten de ihraç edildi.
https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/sapik-ogretmene-22-yil-hapis-5237116/

altay sözlük yazarlarının özledikleri şeyler

queen♛
Duygularımı pek göstermeyi sevmiyorum ama abilerimi çok özledim.

Her hafta sonu sabah 5'te Müziği son ses açıp yataklarında zıplayarak onları uyandırmayı, sucuklu yumurta yarışı yapmayı ve ekmeği kim gidip alıcak kavgası yapmayı çok özledim.
Bana zorla kıyafetlerini ütületmelerini ve saçlarımla dalga geçmelerini bile çok özledim.

Zaman geriye akmıyor, keşke her şey filmlerdeki gibi olsa, keşke hayat hep güzel bir yer olsa.

seri artıcı

queen♛
Seri artıcıma dördüncü mektubumu kamuya bildiriyorum.

Sevgili seri artıcım,

Bu sabah gözlerimi açtığımda sabahın ilk ışıkları gözlerimi kamaştırdı. Sonra bir sözlüğe gireyim dedim. Bir de ne göreyim, uhuuuuu o ne biçim bildirim.

Bildirim panelini bir açtım, güneşin bilmem kaç milyon uzaklıktaki kamaştırması ne ki, allah seni inandırsın güneş gözüme girdi sanki. Ne güzel artılamışsın beni, adeta profilime bahar gelmiş.

Sevgiler, gözleri seri artıdan kamaşan queen.

türkiye'nin s-400'e ihtiyacı yoktur

queen♛
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın ifadesidir.

Türkiye'nin silahlanmasına karşı olduklarını dile getiren Buldan, S-400'lere de F-35'lere de ihtiyaç olmadığını söyledi.Yargı paketi yerine S-400 paketinin getirildiğini belirten Buldan, şunları kaydetti:
Türkiye ittifakı dedikleri aslında S-400 ittifakıdır

"Ülkenin ihtiyacı acil adalet, demokrasi ve barış iken siyasi iktidar, halkın kaynaklarını savaş araç ve gereçlerine harcamaktadır. Tekçi iktidar kendi rejimini ve koltuğunu sağlama almak için S-400 işine girdi. 'Türkiye ittifakı' dedikleri aslında S-400 ittifakıdır. Faşizmin ihtiyacı S-400'dür. Ülkenin ve halklarımızın ihtiyacı ise gerçek demokrasi, barış ve özgürlüklerdir"

https://www.internethaber.com/hdp-s-400lerden-rahatsiz-oldu-pervin-buldandan-olay-sozler-2036799h.htm

suriyelilerin iki türk'ü yaralaması

queen♛
İddiaya göre, İstasyonaltı Mahallesi, İstekli Sokak'ta oturan Suriyeli bir aile, bugün saat 13.30 sıralarında, sokakta oyun oynayan çocuklardan rahatsız olup, azarladı. Çocukların durumu anlattığı yakınları ile Suriyeli aile arasında tartışma çıktı. Tartışma, çevredeki diğer kişilerin de katılmasıyla büyüyüp, kavgaya dönüştü. Kavgada, sırtından bıçaklanan Erdal Çelik ile taş veya sopa gibi sert bir cisimle başına vurulan Fırat Çiftçi, yaralandı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/suriyeliler-cikan-kavgada-2-turku-hastanelik-etti-5231540/

duygusal şiddet

queen♛
fiziksel şiddetten farklı olarak, beden yerine, iç dünyanın ve özellikle kalbin darbe aldığı, kemikler yerine duyguların kırıldığı, kişinin iç sarsıntı geçirdiği bir şiddet türüdür.

İstanbul Aile Mahkemesi'nde benzeri görülmemiş bir karar çıktı. Hâkim, kanserli eşini tedavi sürecinde yalnız bırakan kocanın davranışını 'duygusal şiddet' sayarak tek celsede boşadı.

Nikah memurunun "hastalıkta, sağlıkta" sözlerini kulak ardı eden bu insanlar başta ben olmak üzere çoğu insanın evliliğe olan inancını yerle bir ediyorlar.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kanserli-esini-yalniz-birakan-koca-hakkinda-dikkat-ceken-karar-41274101

15 temmuz darbe girişimi

queen♛
Kırk yıl gibi bir süre boyunca yaptığı her hareketle "ben teröristim" diye bağırmasına rağmen inatla kabul edilemeyen ve kırk yıl sonra darbe girişimiyle teröristliği tanınan
fethullah gülen'in icraatıdır.

Darbenin gerçek olup olmadığı hakkında fikir beyan etmek istemiyorum. Ancak ne olursa olsun olayların cereyan ettiği o gün ölen güzel insanlara allah'tan rahmet dilerim.
0 /