confessions

queen♛

kutluk - Yabgu

  1. toplam giri 1788
  2. takipçi 25
  3. puan 32894

sıkıntı yoksa sıkıntı vardır

queen♛
Huzurdan huzursuz olmanın farklı şekilde anlatım şeklidir.

Bu sözü bir yerden duymuştum. Iıııı nerden,nerden?
Neyse çokta şey değil.

Bu aralar hayatım da bir sakinlik var, bir dinginlik,bir sessizlik...

Şaşırıyorum aslında, sanki biri arkamdan sessizce yaklaşıp booom! diye elindeki balonu patlatıp beni korkutacak gibi hissediyorum.

Her an tetikteyim, huzura alışkın olmamak böyle bir şey olsa gerek.

ben mi annen mi

queen♛
(ukde:acunay)

Sevgiliye sorulan bıçak sırtı sorudur.

Cevap zaten bellidir, belki sorunun muhattabı sizi üzmemek adına istediğiniz cevabı verebilir. Aynı şekilde soruyu soran, muhattabın annesi olunca annesini tercih eder.

Bu soru sevdiğimiz insanları zor durumda bırakıp yalan söyletmekten başka hiç bir işe yaramaz.

Anne ve sevgili ayrımını yapamıyorsak insanların hayatına girip onları üzmeyelim. Kimsenin annesi olamayız,kaldı ki olmakta hata olur.

Unutmayalım ki farklı kulvarlarda yarışıyoruz ve birini seviyorsak onun sevdiği insanlara da en azından saygı duymalıyız.

sultan tavuğu

queen♛
Sultan, Türkiye kökenli bir tavuk ırkıdır.Sultanlar, 1850 yılında Osmanlı Devleti'nden İngiltere'ye gitmiş, buradan da bütün dünyaya yayılmıştır.Osmanli Devleti'nin izniyle adını Osmanlı sultanlarından almıştır.

catalana

queen♛
Katalana, Katalanca: Pota Blava, İspanyolca: Gallina del Prat veya Catalana del Prat, bir İspanyol yerli tavuk türüdür. İspanya'nın doğusunda, Katalonya'da, Baix Llobregat'ın tarlasında El Prat de Llobregat bölgesinde yer almaktadır.

beyaz yüzlü siyah ispanyol

queen♛
İspanyol veya Beyaz Yüzlü Siyah İspanyol, İspanyol: Cara Blanca veya Española Cara Blanca, İspanya'da ortaya çıkan bir yerli tavuk türüdür, ancak 18. yüzyılda Büyük Britanya'daki şu andaki türüne göre yetiştirilmektedir. Minorka'dan daha yaşlı bir cins. Tüm dünyaya yayılmıştır, ancak İspanya'da nadirdir.

sicilian buttercup

queen♛
Sicilian Buttercup, Sicilya adasından kaynaklanan bir yerli tavuk türüdür. Cins, 19. yüzyılda Amerika Birleşik Devletleri'ne ve 20. yüzyılın başlarında İngiltere ve Avustralya'ya ithal edildi.

cubalaya tavuğu

queen♛
Kübalaya, bir Küba yerli tavuk çeşididir. Küba ulusal kümes hayvanları birliği olan Asociación Nacional de Avicultura'nın resmi olarak tanınan tek tavuk çeşididir. Filipinler'den Küba'ya getirilen Sumatra ve Malay kuşlarından türemiştir ve et, yumurta ve horoz dövüşleri için üçlü bir cins olarak yetiştirilmiştir.

rhode ısland white

queen♛
Rhode Island White (Rhode Island Beyaz-RIW) tavukları yıllık olarak ağırlıklı olarak 240-250 yumurta yapmakla birlikte, yıllık ortalama 306 yumurta yapabilmektedir. Rhode Island White'lar (Rhode Island Beyaz-RIW) kahverengi - açık kahverengi iri yumurta yapmaktadır.

ayam cemani

queen♛
Ayam Cemani, Endonezya kökenli tavuk ırkı. Renginin tamamen siyah olması en büyük özelliğidir. Sadece tüyleri değil, eti ve kemiği de siyahtır. Yetişkinlerinin ağırlığı ortalama 2 kilo, horozları ise 2,5 - 3 kilo civarındadır. Yılda 70-90 arası yumurta verir.

modern game

queen♛
Modern Oyun, 1850-1900 yılları arasında İngiltere'de ortaya çıkan bir süs tavuğu çeşididir. Tamamen bir sergi kuşu olan Modern Oyun, en estetik açıdan hoş olması ve dövüş horozunun veya dövüş horozunun görsel çekiciliğini özetlemek için geliştirilmiştir.

yokohama

queen♛
Bu tavukların birçoğu Yokohama limanından gelmesi ırkın ismini almasını sağlamıştır. Irkın en belirgin özelliği uzun ve gösterişli kuyruklarıdır. Horozlar 2-2,5 kg tavuklar ise 1,3-1,8 kg arası gelmektedir. Yılda yaklaşık 80 kadar yumurta vermektedir.

ıspenç

queen♛
Booted Bantam ya da Dutch Booted Bantam, Dutch: Sabelpoot, bir ufak tefek bir tavuk türüdür. Adı, Hollandaca'da akbaba hocks veya "sabels" olarak adlandırılan ayaklardaki abartılı tüylenme ve kanca bağlantı noktalarından türetilmiştir.

ısa brown

queen♛
Isa Brown (Kahverengi) Yumurta Tavuğu. Isa Brown salma tavukçulukta kullanılan ırklar dan biri olup, yumurta rengi kahverengidir. Kahverengi yumurta kalitesini kanıtlamış olan Isa Brown ırkı, maksimum yumurta ağırlığı ve kütlesi ile ön plana çıkmaktadır. Yüksek ve sürekli pik verimi dikkat çeken özellikleridir.
0 /