confessions

queen♛

kutalmış - Yabgu

  1. toplam giri 3062
  2. takipçi 35
  3. puan 81985

altay sözlük yazarlarının özledikleri şeyler

queen♛
Duygularımı pek göstermeyi sevmiyorum ama abilerimi çok özledim.

Her hafta sonu sabah 5'te Müziği son ses açıp yataklarında zıplayarak onları uyandırmayı, sucuklu yumurta yarışı yapmayı ve ekmeği kim gidip alıcak kavgası yapmayı çok özledim.
Bana zorla kıyafetlerini ütületmelerini ve saçlarımla dalga geçmelerini bile çok özledim.

Zaman geriye akmıyor, keşke her şey filmlerdeki gibi olsa, keşke hayat hep güzel bir yer olsa.

seri artıcı

queen♛
Seri artıcıma dördüncü mektubumu kamuya bildiriyorum.

Sevgili seri artıcım,

Bu sabah gözlerimi açtığımda sabahın ilk ışıkları gözlerimi kamaştırdı. Sonra bir sözlüğe gireyim dedim. Bir de ne göreyim, uhuuuuu o ne biçim bildirim.

Bildirim panelini bir açtım, güneşin bilmem kaç milyon uzaklıktaki kamaştırması ne ki, allah seni inandırsın güneş gözüme girdi sanki. Ne güzel artılamışsın beni, adeta profilime bahar gelmiş.

Sevgiler, gözleri seri artıdan kamaşan queen.

türkiye'nin s-400'e ihtiyacı yoktur

queen♛
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın ifadesidir.

Türkiye'nin silahlanmasına karşı olduklarını dile getiren Buldan, S-400'lere de F-35'lere de ihtiyaç olmadığını söyledi.Yargı paketi yerine S-400 paketinin getirildiğini belirten Buldan, şunları kaydetti:
Türkiye ittifakı dedikleri aslında S-400 ittifakıdır

"Ülkenin ihtiyacı acil adalet, demokrasi ve barış iken siyasi iktidar, halkın kaynaklarını savaş araç ve gereçlerine harcamaktadır. Tekçi iktidar kendi rejimini ve koltuğunu sağlama almak için S-400 işine girdi. 'Türkiye ittifakı' dedikleri aslında S-400 ittifakıdır. Faşizmin ihtiyacı S-400'dür. Ülkenin ve halklarımızın ihtiyacı ise gerçek demokrasi, barış ve özgürlüklerdir"

https://www.internethaber.com/hdp-s-400lerden-rahatsiz-oldu-pervin-buldandan-olay-sozler-2036799h.htm

suriyelilerin iki türk'ü yaralaması

queen♛
İddiaya göre, İstasyonaltı Mahallesi, İstekli Sokak'ta oturan Suriyeli bir aile, bugün saat 13.30 sıralarında, sokakta oyun oynayan çocuklardan rahatsız olup, azarladı. Çocukların durumu anlattığı yakınları ile Suriyeli aile arasında tartışma çıktı. Tartışma, çevredeki diğer kişilerin de katılmasıyla büyüyüp, kavgaya dönüştü. Kavgada, sırtından bıçaklanan Erdal Çelik ile taş veya sopa gibi sert bir cisimle başına vurulan Fırat Çiftçi, yaralandı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/suriyeliler-cikan-kavgada-2-turku-hastanelik-etti-5231540/

duygusal şiddet

queen♛
fiziksel şiddetten farklı olarak, beden yerine, iç dünyanın ve özellikle kalbin darbe aldığı, kemikler yerine duyguların kırıldığı, kişinin iç sarsıntı geçirdiği bir şiddet türüdür.

İstanbul Aile Mahkemesi'nde benzeri görülmemiş bir karar çıktı. Hâkim, kanserli eşini tedavi sürecinde yalnız bırakan kocanın davranışını 'duygusal şiddet' sayarak tek celsede boşadı.

Nikah memurunun "hastalıkta, sağlıkta" sözlerini kulak ardı eden bu insanlar başta ben olmak üzere çoğu insanın evliliğe olan inancını yerle bir ediyorlar.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kanserli-esini-yalniz-birakan-koca-hakkinda-dikkat-ceken-karar-41274101

15 temmuz darbe girişimi

queen♛
Kırk yıl gibi bir süre boyunca yaptığı her hareketle "ben teröristim" diye bağırmasına rağmen inatla kabul edilemeyen ve kırk yıl sonra darbe girişimiyle teröristliği tanınan
fethullah gülen'in icraatıdır.

Darbenin gerçek olup olmadığı hakkında fikir beyan etmek istemiyorum. Ancak ne olursa olsun olayların cereyan ettiği o gün ölen güzel insanlara allah'tan rahmet dilerim.

sokak ortasında çocuk tacizi

queen♛
Güvenlik kamerasına takılan görüntülerde, Tatvan'ın Cumhuriyet Caddesi üzerinde gerçekleşen olayda, kimliği belirlenemeyen ve 60'lı yaşlarda olduğu tahmin edilen beyaz saçlı, takım elbiseli bir adamın 13 yaşlarında bir kız çocuğunun yanına geliyor.

Kıza bir şeyler soruyor ve zorla öperek taciz ettiği görülüyor. Kız, tepki gösterince şahıs olay yerinden ayrılıyor. Yaşananlar güvenlik kamerasına yansırken, durumu öğrenen aile Tatvan Emniyet Müdürlüğüne giderek şahıstan şikayetçi oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sokak-ortasinda-igrenc-taciz-41273321

altay sözlük yazarlarının bugünkü mutluluk nedeni

queen♛
Bu akşamüzeri istanbul'un en kalabalık semtlerinden birinde bir kâfede gayet ciddi bir şekilde oturup bir şeyler içiyordum. Telefonuma bir mesaj geldi. Mesajı okur okumaz kahkahalar atmaya başladım. Kendimi durdurmaya çalıştım, olmadı. Sonra diğer masalarda oturan insanlar da bana bakıp gülmeye başladılar.

Benim için mutluluk sebebi olan kısım ise, mutluluğun bulaşıcı olduğunu görmekti.
4
0 /