confessions

özmenem

1. nesil buyruk - Çağatay

  1. entryler 333
  2. takipçi 6
  3. puan 9388

dsm

özmenem
Açılımı diagnostic statictical manual olan amerikan psikiyatri birliğinin psikiyatrik bozuklukların tanımı için hazırladığı kitaptır. Birkaç yılda bir yeni serisi çıkar. Dsm 1-2-3-4-5 vardır ama şuan kullanılmakta olan Dsm-5'tir.

perro aguayo jr

özmenem
Amerikan güreşi maçı esnasında, "Rey Mysterio" isminde bir güreşçi tarafından istenmeden öldürülen Amerikan güreşçisi.Yahu Allah aşkına şu görüntülere bir bakın. Adam ölmüş hala daha başında tepişiyorlar. Bir de sözde yardım etmek amacıyla gelen çizgili tişörtlü eleman öküz gibi sallıyor adamı. Lan adamın belki boynu kırıldı ? Bu ilkyardım müdahalesiyse o şekilde ilkyardım müdahalesini hayvanlar da yapar.

çıkarcı insan

özmenem
Menfaati olduğunda hatırlayan insan.

Bizzat abimdir. Ne zaman ihtiyacı olursa o zaman arar. Ya bostanda adama ihtiyacı olduğunda, ya ev alışverişini yaptığında poşetleri taşıtmak için, ya da bahçe sulanacağı zaman hatırlar bir kardeşi olduğunu. Artık resmen koşullandım, telefonumun ekranında adını gördüğüm zaman "aha, yine bir şey isteyecek ibne" diyorum ister istemez. Bu yüzden hayatım boyunca hiçbir zaman sevemedim abimi.

kahvehane adamı

özmenem
Gününü kahvehanede geçiren adamlar. Tek eğlenceleri okey, tavladır. Dünya yansa umurlarında olmaz, okey oynamaya devam ederler. Anlayamıyorum bir insan gezip tozmak varken neden ömrünü kahvehanede harcar.

cahil insanların ortak özellikleri

özmenem
her konuda fikirleri olmaları, ben bilmem dememeleri. Doktordan daha doktor, mühendisten daha mühendis, öğretmenden daha öğretmen.

1 yabancı dil bile bilmemeleri.

osmanlıdan sadece fatihi, yavuzu, kanuniyi bilmeleri ve yine sadece bunların torunu olduğunu iddia etmeleri.

malum partili olmaları

okumuş, kendini yetiştirmiş, başarmış insanları kıskanmaları.

Başarmak isteyen insanları paçasından aşağı çekmek istemeleri.
0 /