confessions

özmenem

Teoman - Tigin

  1. toplam giri 244
  2. takipçi 6
  3. puan 6770

okulun en güzel kızı

özmenem
Lisedeyken herkesin onunla birlikte yaşamak istediği, ve lisedeyken havalarından geçilmezken, lise sonrası bir üniversite kazanamayıp, ya da 2 yıllık ıvır zıvır bir şey okuyup, Daha sonrasında çirkin mi çirkin bir adamla evlenip iç burkan kızcağızlardır. :) hayat onlara da tokatı atmıştır...

altay sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

özmenem
Günün birinde, üniversiteyi bitirip meslek hayatıma başladığımda çekip gideceğim buralardan. (Doğduğum köyden)
Hiçbir zaman aidiyet hissedemedim doğduğum köye. Hiçbir zaman sevemedim burasını. Hep yabancısı oldum. Nedeni basitti; çünkü ben en başta ailemi sevmiyorum. Ailesini sevmeyen bir insan doğduğu köyü nasıl sevebilirdi ki ? Bu mümkün değildi. Gittiğim zaman bir daha hiç özlemeyeceğim onları.

derin devlet

özmenem
Sözlükte bu zamana kadar başlığı nasıl açılmamış merak ettim.

Tanım: devleti ve rejimi koruduğunu öne sürerek, devlete ve rejime karşı saydığı gelişimleri önlemek için her türlü eylemi yapabilen bir tür gizli örgüt.

kısa boylu adamların kendine yakışıklıyım demesi

özmenem
Beni deli ediyor. Kardeşim bak konu kadınsa yorumda bulunabilmek için salt yüz güzelliğini bir ölçüt olarak ele alabiliriz. Ama sen bir erkeksin kardeşim, dolayısıyla senin yakışıklı olup olmadığına karar vermek için sadece yüz güzelliğini değil, boy + yüz güzelliği birleşimi ölçüt olarak kabul edilebilir.

İşte bu yüzden üzülerek söylüyorum ki bu ikili birleşimden sadece yüz güzelliği ölçütüne sahipsen; yakışıklı değilsin :'(

saykan

özmenem
2011 yılından beri şarkı yazıp bunları youtubeye atan, fakat 2011 yılından beri hakettiği değere ulaşamamış amatör müzisyen. Müziğe ilk olarak inci sözlük yazarlığı sırasında başlamıştır. Şuraya 2 3 şarkısını bırakayım da adamdaki sesi bir duyun.

zaman makinesi olsa yazarların geri dönmek istedikleri yıl

özmenem
Benim; 2009-2012 arası.
Daha dünyaya toz pembe, geleceğe umutla baktığım yıllar.
Suriyeliler yok, ekonomik kriz yok, akıllı telefonlar insanları henüz aptallaştırmamış; dostluklar zirvede, o zamanın şarkıları, dizileri, her şey çok güzeldi.

Sonra inci sözlük var birde. İnci'nin inci olduğu zamanlar. Kaliteli insanların olduğu, mizahın zirvede olduğu zamanlar.

Siz her şeyinizle çok güzeldiniz be 2009 2010 2011 2012. Keşke geri dönmenin bir yolu olsa

uzak durulması gereken kızlar

özmenem
Sosyal medyasında 100 den fazla takipçisi olanlar. Bunlar ilgi budalası olduğu için sürekli sizden ilgi bekler. Biran dahi ilgiyi kestiğinizde size yapmadığını bırakmaz. Ayrıyeten fazla takipçili kızların o takipçilerinin çoğunun erkek olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak, kızı sürekli rahatsız edenler çok olur ve bu da ilişkideki erkeği delirtir. Bunlardan uzak durun.

Bir diğer kız tipi sosyal medyada vücuduyla prim yapan kız. Bunlardan biriyle sevgiliyseniz eğer, bilin ki bir huurla sevgilisinizdir. Şimdi bunu söylediğim için bana kızmadan önce aklınızı başınıza alın da düşünün, bir insan neden başarıları ile prim yapmak varken vücuduyla prim yapmak ister ? Çünkü huur olduğu için.

Bu iki kız tipiyle sevgili olmaz, uzak durursanız; uzun yaşarsınız, saçlarınız erken beyazlamaz, dökülmez.

liseden görüştüğü hiç kimse kalmayan insan

özmenem
Benim bu.
Nedeni ise hepsinin it kopuk olması, dersi, okulu, geleceğini düşünmeden anı yaşayan tek dertleri eğlenmek olan insanlar olması, beni sürekli yalnız bırakmaları, sadece sınav olduğunda hatırlamaları (çalışkan olduğum, kopya vermek için)

Derse giren hocaları adam yerine koymamaları, (sınıfta gezinen mi istersin, hoca yokmuş gibi derste yüksek sesle konuşan mı istersin, sırada yatarmış gibi oturan mı istersin her türlü.)

Ha şimdi ne yapıyorlar diye soracak olursanız barajı geçemediler ve üni kazanamadıklarından şuan işsizler. (: fakat benim ne okuduğumu, ne yaptığımı bilmiyorlar,.okuduğum bölümü duysalar ağızları açık kalır eminim ki çünkü benden beklemezdi hiçbiri bu bölümü kazanacağımı.

Mezun olduğum gün direkt hepsinin numaralarını engelleyişim ve sosyal medya kullanmamamdan ötürü liseden sonra adeta sırra kadem bastım :D

telefon rehberindeki sıra dışı kayıtlar

özmenem
Herkes ismi ile kayıtlı. Yalnızca lise arkadaşlarımı liseden mezun olduğum yaz isimleri ve yanına huur çocuğu şeklinde kaydetmiştim. Sebebi ise onların hepsinden nefret ettim, hiçbiriyle iyi arkadaşlık kurumadım lise hayatım boyunca. Üniversitemin 1. Senesinin 1. Dönemi bittiğinde de en iyisi hepsini sileyim dedim ve hepsini rehberden sildim zaten.

büyük birader

özmenem
George Orwell ın 1984 kitabında "okyanusya" isimli ülkenin diktatörü. okyanusya ülkesindeki bütün insanları evlerindeki "tele ekran" adı verilen bir cihazdan "düşünce polisi" tarafından izlettirip, dinletiyor. Kitaba göre ev içinde büyük birader hakkında kötü konuşursanız, veya yüzünüz büyük biraderin ismi gectiginde kötü bir ifade takınırsa düşünce polisi sizi tele ekrandan dinleyip izlediği için sizi evinizden alıyor.

Ayrıca, kendisine sadece boyun eğilmesini değil,aynı zamanda kendisini sevmesini bekliyor sizden kitaba göre. Ister kadın ister erkek olun, hayatınızdaki tek ve yegane aşkın kendisi olmasını istiyor.

Böyle de acaip bir karakter büyük birader...

jitem

özmenem
Açılımı jandarma istihbarat terörle mücadele olan, içişleri bakanlığı ve genelkurmay başkanlığından habersiz, tsk içerisindeki albay arif doğan öncülüğünde bir grup asker tarafından 1987 yılında kurulan ama daha sonra sayıları büyüyen, faaliyetlerini devletten habersiz yürüten, birçok faili meçhul cinayetler işleyen istihbarat ve terörle mücadele birimi.

ufuk özkan

özmenem
Aklımda geniş aile dizisindeki kuruyemişçi "cevahir kirişçi"
Ve emret komutanım dizisindeki "şaşkııııın" diye karşısındakini alaya alıcı repliğiyle "terliksi vedat" rolleriyle kalmıştır

anne babanın cahil insanlar olması

özmenem
Çıkacak çocuğunda vasat bir şekilde yetiştirileceği anlamına gelir. Misal ben. Babam hiçbir zaman ilgilenmedi. Hiçbir zaman onunla konuştuğumuzu, muhabbet ettiğimizi hatırlamıyorum. Hep evden kahvehaneye, kahvehaneden eve. Bu yüzdendir hep özgüvensizliğim. Ama ilginçtir ki beni özgüvensiz yetiştiren kendisi olduğu halde bu durumdan en çok şikayet eden yine kendisi. Beni hep diğerleriyle karşılaştırır durur. Bak onun çocuğu sokakta ne kadar dik yürüyor sen niye böyle yürüyemiyorsun vs. İyi de baba sen bana iyi bir rol model olamadın ki bende kendine güvenen bir insan olayım.

Sonra annem, sabahtan akşama kadar fatih ürek'in sunduğu gelinim mutfakta, onur büyüktopçu'nun sunduğu yemekteyiz gibi en ufak zeka kırıntısı olmayan programları izler. Benim özgüvensiz olmamda bir payda kendisine ait. Sürekli sen yapamazsın, edemezsin şeklinde konuştu bana karşı. Geleceğe yönelik bir hayalimden bahsediyorum "o iş senin yapabileceğin bir iş değil" geçen sene ehliyet aldığım halde halde hala daha araba kullanamaz gözüyle bakıyor bana.

Özet geç diyecekler için: anneme bakınca nasıl bir insanla evlenmemem gerektiğini görüyorum. Babama bakınca ise nasıl bir insan olmamam gerektiğini...

2020 erken genel seçimleri

özmenem
Daha 23 haziran 2019 istanbul seçimleri sonuçlarının açıklanmasına çok varken yazıyorum, bugün de eğer olaki Ekrem İmamoğlu kazanırsa, 1 yıl içerisinde akp milletvekillerinden çokça kopuşlar olacak ve böylelikle akp meclisteki çoğunluğunu kaybedecek. Bunu gören muhalefet hemen meclise erken genel seçim önergesi sunacak ve nasılsa kendileri çoğunluğu ele geçirdikleri için istediği gibi geçirecekler bu önergeyi.

Özet: Bugün İmamoğlu'nun kazanması durumunda en geç 2020 Kasımda (bakın o da en geç diyorum) yeniden genel seçim var. İnanmayanlar rez, favori falan alsın
1

rival regions

özmenem
Siyaset simülatörü mobil oyun.

Oyunda parti kurup veya var olan partilerden birine katılıp, partinizi meclise sokup meclisteki yasalara oy verebilirsiniz, savaş yapabilirsiniz, ülkeye başkan seçebilirsiniz, fabrikada çalışıp, karşılığında aldığınız parayı devletinize vergi olarak ödeyebilirsiniz, veya bağış yapabilirsiniz, ülke başkanı seçilen kişi diğer ülkelerle ittifak kurabilir.

Yani kısacası real hayatta siyasette olan her şey bu oyunda da var.
Çok güzel bir oyundur tavsiye ederim. İsteyenler bana öm atıp partimize aldırabilirim.
1

idiokrasi

özmenem
geri zekalıların egemen olduğu toplum düzeni.

Örnekleyecek olursak, 2 insan var diyelim, bunlardan biri eğitimli, kültürlü, diğeri ise cahil, kültürü sadece kendi mahallesinden ibaret.

Eğitimli; okuluna, işine, kariyerine odaklanıp geç evlenip, "3-4 çocuk yapıp cahil yetiştirmektense 1 çocuk yapayım onu da en iyi şekilde yetiştireyim, en iyi okullarda okutayım" diyerek 1 çocuk yapar.

Cahil olan ise sadece ve sadece "soyum devam etsin, dallanıp budaklansın" düşüncesiyle 3-4 çocuk yapar ve onları da kendi gibi cahil, başıboş yetiştirir.

Bunun sonucunda ne olur ? Toplumdaki eğitimli kesim azınlıkta, cahil kesim çoğunlukta olduğu için iktidara cahillerin istediği adam gelir. İşte bunun adı "idiokrasi" dir.

Size de bir yerden tanıdık geldi mi ?

hiram abas

özmenem
Kısa tanımı: Türk istihbaratçı, ajan, casus.

Orta doğu teknik üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi mezunudur. Komünizm düşmanıdır. Asalaya ve pkk ya karşı çok etkili mücadelelerde bulunmuştur. Mit'in yetiştirdiği en güzide ajanlardandır. Pipo içmeyi çok sevmesi nedeniyle mit içerisindeki kod adı "bay pipo" dur. Yakaladığı teröristlere sorgu esnasında akla hayale gelmeyecek işkenceler yaptığı için de diğer adı "işkenceci" dir. Soner yalçın ve doğan yurdakul un kaleme aldığı "bay pipo" kitabında hayatı anlatılmaktadır.

1990 yılında trafikte beklerken dışarıdan şöför camından içeri ateş edilmesi sonucu boynundan vurularak suikaste uğramış ve hayatını kaybetmiştir.

kendini salak hissetmek

özmenem
Son günlerde bende zirveye ulaşan his. Küçüklükten beri "sen yapamazsın, edemezsin, beceremezsin" şeklinde yetiştirildiğim ve görmezden gelinmemin bir sonucu olarak zaman zaman ortaya çıkıyordu evet, ama son 2 haftadır önceki zamanlardan çok daha fazla bir şekilde, aynı denizin büyük bir dalga yaratması gibi çok hiddetli bir şekilde hissettiriyor varlığını.

Misal aynı bölümde olduğumuz bir kızın sosyal medya profiline girmişsem, "ne güzel kız" cümlesinin ardından zihnimde hemen "niye ümitleniyorsun gerizekalı, bu kız senin gibi salağı ne yapsın?" cümlesi zihnimde duyuluyor. Ama öyle böyle değil, beynimi yiyor bildiğiniz bu düşünce.

Arkadaşlar aynısı sizde de oluyor mu ? :'(
2

islam'ın gittiği her yeri araplaştırması

özmenem
İslam değil, onun kitabını okumayan kulları pisleştiriyor ortalığı.

Misal küçük bir örnek; biri Kuran-ı kerim alıyor evine, ama aldığı gibi hiç açmadan evinin en üst raflarına koyuyor. Ve sonra o evin küçüğü merak edip ona doğru uzanmaya çalışınca da "elleme cız o cız, çarpılırsın" şeklinde bağırışlarda bulunarak evin küçüğünü de okuyup anlamadan uzaklaştırıyor. Okuma yeteneği körelmiş çocukta ne yapıyor ? Dini bilmem ne tarikatı, bilmem ne cemaatinden öğrenmeye kalkıyor. Tabi buradan da beyni yıkanmış bir şekilde çıkıyor.

Ülkemiz müslüman bir ülke olmasına rağmen suç oranlarında dünyada ilk sıralarda olmamız işte bu yüzden.

apa stili

özmenem
bilimsel dergilerdeki makaleler ve kitaplar gibi akademik belgeler için bir yazı stili ve biçimidir. Davranışsal ve sosyal bilimler alanındaki kaynakları belirtmek için yaygın olarak kullanılır.

sır tutamayan insan

özmenem
Tartışmasız adi insandır. Bizzat abim olur. Bir kusurunu bulsam da gidip anne babama yetiştirsem diye uğraşıyor it.

Güzel bir bölümde okuyor oluşumu, ve ileride kariyer bakımından muhakkak ki kendisinden daha yukarı seviyede olacak olmamı kıskanıyor şerefsiz. Ondan bu küçük düşürme uğraşları. Halbuki ne var kıskanacak ? Annem ile babam kendisi lisedeyken az yalvarmadılar ona "ne olursun üniversiteye gir, varımızı yoğumuzu senin eğitimine vermeye hazırız yeter ki sen oku" diye. Ama o lise zamanlarında ne yaptı ? İtlik serserilik mi ararsın, kavga dövüş mü ararsın, geceleri içip içip gece 3lerde 4lerde eve gelmeler mi ararsın, birçok kızın duygularıyla oynamak mı daha böyle uzar gider.

Hiç sevmiyorum lan seni abi. Hiçbir zamanda sevemeyeceğim. Çünkü sen kötü bir insansın.

aileyi sevmemek

özmenem
İçerisinde bulunduğum durum. Sebebi ise, beni küçüklüğümden itibaren görmezden gelmeleri. Fikirlerimi, söylediklerimi, yaptıklarımı saçma bulmaları, hatta benimle çok nadiren muhabbet etmeleri. Ki o da ayda 1 defa olur ve 5 dk bile sürmez.

Babam: evden kahvehaneye, kahvehaneden eve. Kendimi bildim bileli hep böyle yaşadı. Evde de full tv izler. Sürekli olarak benim asosyal, kendine güvensiz olmamı eleştirir, bağırır çağırır, diğer yaşıtlarımla karşılaştırır. Ama benim böyle olmamdaki en büyük payın kendisine ait olduğunu idrak edemez. Yahu adam sen hiç oğluna özgüven aşılamadın ki. O karşılaştırma yaptığı çocuklar babalarıyla geziyor, tozuyor, etkinlikler yapıyor, hadi hiçbirini yapamazsa halini hatrını soruyor. Misal arkadaşlar lisede bir platonik sevdiğim olmuştu ilk sınıftan son sınıfa kadar. Bu konuda babamdan fikir almayı, onunla dertleşmeyi o kadar çok istemiştim ki. Ama onun haberi bile olmadı 4 yıl boyunca hatta daha sonrasında.

Annem: En ufak hatamda bağırır çağırır, tartışma yapamazsınız çünkü tartışma yapmayı karşındakine yüksek sesle bağırmak zanneder.

Abim:Belki inanmayacaksınız ama abimle de babam gibi oturup 2 muhabbet etmişliğimiz yok. Onu tanımıyorum desem yalan söylemem. Çünkü nasıl biri olduğunu, nelerden hoşlandığını, zevklerini bilmiyorum. E bunları bilmediğim birini de abim olsa bile tanıyor sayılmam öyle değil mi ? Onunla aramızdaki tek diyalog bana işi düştüğü zaman. Örneğin tarlalarımızda, bağ bahçe işlerinde, ya da hiç olmadı "kendi evinde" market ihtiyacı olduğu zaman. Evet doğru, kendi evindeki market ihtiyacına beni gönderir. Ve düşünün bu adam bir "baba"
Aşırı çıkarcı. İşi düşmediği sürece kimseye selam vermez. 3 yıldır üniversitedeyim, 1 kez bile aramadı. Aile içerisinde en nefret duyduğum insandır.

Durum böyleyken birde asosyal olmamın suçunu bende ararlar...

kızıl saçlı beyaz tenli kızlar

özmenem

altaysozluk.com/foto

Aklımı başımdan alan kızlar.
Saplantı halinde adeta. Doğal olacak yalnız, boyama değil.
(bkz:en sevilen renk) bu başlıkta turuncuyu çok sevdiğimi söylemiştim, ondan belkide hep bunlar. Çok isterim bunlardan birinin sevgilim, hatta eşim olmasını. Ama sonra kendi benlik yapılarıma bakıyorum ve "oğlum, böyle birisi sana neden baksın, hangi sebeple ?" cümlesi aklımda yankılanıyor ve içim "cız" ediyor be sözlük...

sizce haksız olan ben miyim

özmenem
bu anlatacaklarım şubatta oldu benim üniversiteden bir arkadaşım var Muğlalı, kendi memleketinden bir kızı sevmiş, kız böyle pelinsu bir tip. Kızla geçen seneki yaz tanışmışlar, arkadaş buna aşık olmuş tabi. Ama kız da hem bununla konuşuyor hem de başka erkeklerle snap atıyor instaya fotolar atıyormuş falan. Neyse arkadaşım her ne kadar bu kızın yaptıklarından kafayı yese de şubat ayında söylemiş kıza sevdiğini (ki aslında daha önceden de davranışlarla belli etmiş ama kız anladığı halde salağa yatmış veya umursamamış) ama kız buna \"ben seni arkadaş olarak görüyorum\" mu ne böyle bir şey demiş.

Bu salak o gece whatsapptan bana zırlıyor ağlayan emojilerle falan çok sevmiştim falan diyor, bende sürekli ona; biraz erkek ol lan yakışıyor mu falan dedim, eskiden senin yaşındakiler devlet kurup devlet yönetiyordu fetihler yapıyordu senin yaptığına bak dedim. Biraz sert, erkeksi konuştum, bu da bana "sen beni anlamıyorsun, çok seviyordum ben onu" gibi şeyler yazdı ağlayan emojilerle. bu salak artık beni nasıl anladı bilmiyorum ama Şubatta arkadaşlığımızı bitirdi. Hayır yani söylesenize yanlışı yapan ben miyim ? Ne vardı arkadaşlığı bitirecek.
4

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

özmenem
Bir üstteki yazarla aynı öneriyi vereceğim öneri başlığı.

ÖZEL ÜNÜVERSİTE SAKIN TERCİH ETMEYİN!!! BAK SAKIN DİYORUM. AŞIRI PAHALILIĞINI GEÇTİM BURADAKİ ÖĞTENCİLERDE AYRI BİR GERİZEKALI OLUYOR. VE HEPSİ KIZ, ERKEK FARKETMEKSİZİN AŞIRI KİBİRLİ VE KENDİNİ BEĞENMİŞ. BURAYA GELENLERİN HİÇBİRİ EĞİTİM MAKSADIYLA GELMİYOR. ERKEKLERI KIZ DÜŞÜREYİM DE SEVİŞEYİM, KIZLARI İSE ZENGİN KOCA BULAYIM DERDİNDE. Bana inanmıyorsanız tanıdığınız özel üniversiteye giden (burssuz) biri varsa acın bakın insta profiline. Erkekse profili arabasının ön kaputunda oturmuş fotoğraflarıyla doludur. Kızsa orasını burasını açıp bedeni üzerinden prim yapar. ÖZEL ÜNİVERSİTE öğrencilerinin geneli böyledir.

türk kızı şiiri

özmenem
Pınar başına geldi
Bir elinde güğümü;
Çattı yay kaşlarını
Görünce güldüğümü,
Bağlamıştı gönlümü
Saçlarının düğümü.
Bilmiyordum bu örgü
Acaba bir büyü mü? Sordum: Nerdedir yerin?
Nedir senin değerin?
Yedi kral vurulmuş,
Ne bu ceylan gözlerin?
Hangisine varırsın
Bu yedi ünlü erin?
Şöyle dedi bakarak
Göklere derin derin:Kralların taçları
Beni bağlar büyü mü?
Orduları açamaz
Gönlümdeki düğümü.
Saraylarda süremem
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem
Şu öksüz Türk'lüğümü


Hüseyin Nihal Atsız.

şap öpeyim mi

özmenem
İyi ki onların dönemi bitti lan. Türkiye ne dönemlerden geçmiş, neleri atlatmış dedirtiyor insana. 2017 de yine bir parça yayınladılar da Allahtan tutmadı. Gerçi hoş artık şarkılar 2000lerin başlarındaki gibi değil, tutmayacaklardı belliydi.


altaysozluk.com/foto
Her şey bu gözlükleri çıkartınca bitti.
3

instagramda 500den fazla takipçisi 150 likesi olan kız

özmenem
Sevgili olmayı bırak, uzak durulması, yanına bile yaklaşılmaması gereken kızdır. Sebebine gelecek olursak; birincisi bu kadar takipçisi olan kız muhakkak profiline bikinili açık saçık fotolar atıyordur, bu şimdiye kadar hiç şaşmamıştır, bu yüzden namus, haysiyet, şeref kavramlarını bilmez bu bir.

Bu kadar takipçisinin olması ilgiye aç olduğunu gösterir, bu da babadan sevgi görmemiş kızlarda olur, babadan sevgi görmemiş kız da sevgiyi hiç tatmadığı için de asla başka birine sevgi gösteremez dolasıyla bu kızlar hiç uzun ilişki yaşayamayan kızlar olur bu iki.

Bu kadar takipçi elde etmek ciddi bir uğraş gerektirir, uğraş=zaman demek olduğu için de bu kızımız günün büyük çoğunluğunu sosyal medyaya ayırıyor demek oluyor, bu da kendisine saygısı olmadığını ve dolayısıyla boş bir insan olduğunu gösteriyor, siyaset, tarih, felsefe,dinler gibi konulardan birhaberdir bu da üç.

Afanız rahat etsin istiyorsanız Takipçi sayısı max 150-200 olan ve paylaşımlarının çoğu hobisel etkinlikler olan hanım hanımcık kızlarımıza yönelin efenim..

insanlar çok kötü be beyler

özmenem
Beyler Şimdi size her gün karşılaştığım bir olayı anlatacağım. Psikoloji okuyorum, bölümümüzde psikolojik rahatsızlığı olan bir çocuk var. Çocuğun rahatsızlığı tam olarak ne tam bilmiyorum ama çocuğun yaptıklarını elimden geldiğince sorununu anlatmaya çalışayım, mesela ha bire ilkokul anılarını anlatıp duruyor, tamam bunu bizde yapıyoruz eğer konu ilkokul yıllarından açılırsa falan ama çocuk bunu hep yapıyor. Sonra yüzünü garip bir şekile bürüyüp kanka sende böyle yapabilir misin diyor. Neyse olaya geleyim, beyler bu çocuğun bölümde benden başka arkadaşı yok. İnsanlar bunu dışlıyor ha bire. Ve düşünebiliyor musunuz, dışlayanlar da "Psikoloji öğrencileri!!!!" Çocuğun halinden en çok bunlar anlaması gerekirken aksine çocuğu yalnızlaştırıyorlar. İşte görün bunlar gelecekte insanlara yardım edecek olan iyilik meleği (!) psikolog adayları. Yersen...

üniversitede yalnız kalmak

özmenem
2016 dan bugüne süren ve; 2021' e kadar devam edecek olan, başıma gelen durum. Beyler çok sıkılıyorum ya, 2 arkadaşım var başka yok. Ama bu dönem öyle bir ders seçimi yaptım ki benim sabahçı olduğum derslerde onlar öğlenci, benim öğlenci olduğum zamanlar onlar sabahçı, hiç denk gelmiyoruz yani. O yüzden yalnız kaldım. Peki neden yeni arkadaşlar edinmiyorsun diye soracaksınız, diğerleri hiç ilgimi çekmiyor, hepsi çok saçma şeyler yapıyor, kızlar desen egoist kendini beğenmiş vs vs vs...

jandarma özel asayiş komutanlığı

özmenem
Ya da kısaltmasıyla yazacak olursak "JÖAK" timleri; tıpkı jandarma özel harekat gibi jandarma genel komutanlığı'na bağlı, özel bir birliktir. Fakat jöh'lerden farklı olarak teröristlerle sıcak temasa girmemekte, daha çok rehine kurtarma faaliyeti yürütmekte ve eğitimleri de bunun üzerinedir. JÖAK'ların Jöh'ler kadar bilinmemesinin nedeni zannımca budur. Ayrıca bu birlik, yaşanan bir doğal afette halka yardım etmeleriyle de bilinmektedir.
1

dumlupınar faciası

özmenem
Ben şunu çok merak ediyorum; hadi o askerleri oradan çıkartacak teknoloji yok, o zaman komşu ülkelerden, oraya yakın olanlardan neden yardım istemez ki bir insan ? Yunanistan dan, italyadan, ispanyadan.

Hatta natoya daha yeni girdiğimiz yıllardı. Natodan bile yardım istenebilirdi.

okumuş insanların malum partili olmaması

özmenem
Var olan gerçekliktir. Ben şimdiye kadar hiç görmedim mesela bir doktorun, bir akademisyenin, mühendisin, hukukçunun o partili olduğunu.

Burada okumuştan kasıt lisans mezunu olmakla da sınırlı değil aslında. Kitap okumayı seven, her gün belirli bir saatini kitap okumaya ayıran insanın da o partinin seçmeni olduğunu duymadım.

muhalefet bu seçimi de kaybedecek diyenlere söylenebilecekler

özmenem
Şimdi papalar, şuraya girip baktığımız zaman https://www.sabah.com.tr/secim/24-haziran-2018-secim-sonuclari/istanbul-secim-sonuclari
Erdoğan'ın İstanbulda diğer adaylardan sadece 106 fazladan oy aldığını görüyoruz. Ve geçen sene kriz henüz bu kadar fiyatlara yansımamışken, iktidar bütün maddi kaynaklarını seçime seferber etmişken sadece ve sadece 106 oy fazladan alabilmiş iktidar.

Şimdi ise;
-Fiyatlar daha da artmış,
-Emekliler mağdur edilmiş,
-Ve bunun üzerine bu sene ilk oyunu kullanacak 1-1,5 milyon yeni seçmen var, ki bu sayı yanlış bilmiyorsam %3 falan eder. Ve bu yeni seçmen teknoloji çağında dünyaya gelen gençler olduğu için haberleri tv den takip etmiyor (medyanın durumu mağlum) olan biteni internetten öğreniyor, bu yüzden neyin ne olduğunu ebeveynlerinden daha iyi biliyor.

Kaldı ki her şeyi geçtim, bu seçimlerde Erdoğan aday değil. Biliyorsunuz ki halk Erdoğan için akpye oy veriyor. Şimdi soruyorum, tüm bunlara rağmen muhalefet kaybedecek mi ?

31 mart 2019 yerel seçimleri tahmini sonuçları

özmenem
İstanbul: Ekrem İmamoğlu 50 ye 48 ya da 45-43 şeklinde alacak.

Ankara: Mansur Yavaş 45-51 benzeri şekilde alacak.

İzmir malum.

Bursa: bıcak sırtı. Kazanan aday 1.5 fark ile kazanacak.

Adana:Zeydan Karalar. O da İmamoğlu gibi 2 puan farkla.

Antaya:Muhittin Böcek. Bu da Mansur Yavaş gibi 5-6 puan farkla.

Mersin:Bursa gibi bıçak sırtı. Burada da kazanan 1-0.5 puan farkla kazanacak.

o kız sana bakmaz

özmenem
Tanım: Şerefsiz "sözde" arkadaş sözü.

Bunu diyen adamla ilişkimi en son lisede bıraktım. Üstelik yakın akrabağmız, birlikte aynı köyde büyümüş olmamıza rağmen. Gerçek bir arkadaş bunu hiçbir zaman söylemez/söylememeli.

Yanı tamam, hoşlanılan kız belki bizden çok ama çok yukarı klasmanda bir kız olabilir. Âmâ sen kendine arkadaşım diyorsan eğer, "o kız sana bakmaz" gibi bir cümle kurmamalısın.

Eğer sizinde çevrenizde böyle sözde arkadaşlarınız varsa, benim gibi yapın. Hem reelden hem sanaldan bütün ilişkilerinizi kesin.

e-kitap okumak

özmenem
Kitap kitaptan okunur.
Her gün 1 paket sigaraya verecek paranız var kitaba mı yok ?

Bir paket sigara 10 tl diyelim. 10.31=310 lira ayda.
Kitap ise, kendi bölümümün kitapları bile (ki yazarları yabancı olduğu için yurt dışından geliyor) "en pahalısı" 85 lira.

Kitaba verilen paraya hiçbir zaman acımam.

futbol sevmeyen erkek

özmenem
bir tanesi benim. 90 dakika boyunca kendimi buna kilitlemek inanılmaz saçma geliyor. O süre içerisinde insana bilgi verecek bir sürü aktivite yapılır. İnsanlar (aslında insanlar demek yanlış olur, çünkü kızlar da sevmez, diğer bütün erkekler) bütün işini gücünü sırf bunun için nasıl bırakıyor anlamıyorum.

Takımları kaybedince yıkılanlar var birde ahahahaha lan oğlum siz aptal mısınız ? Tuttuğunuz takım kazansa siz ne kazanacaksınız, kaybetse ne kaybedeceksiniz ? Hele birde kavga edenler yok mu bunun için birbirleriyle, deliriyorum.

Aslında şuan bu başlığı açarken düşündüm de, ben hiçbir sporu sevmiyormuşum. Doğru, ne futbol, ne basketbol ne de başka bir spor dalını seyrediyorum. Küçükken çok kilolu bir çocuk olduğum, bu yüzden yaşıtlarımın beni sürekli olarak kaleye koymasından dolayıdır belki bunlar hep...

gavril abramovich ilizarov

özmenem
Bulduğu bacak uzatma yöntemi sayesinde rusyada çok büyük ödüller almıştır..

Fakat bu boy uzatmayı rast gele bulmuştur.
Şöyle ki, bacakları aşırı kırılmış bir hastası onun muhayanesine gelir, ama o zamana kadar bu kadar kırığı olan bir hastayı tedavi edecek hiçbir yöntem ve cihaz yoktur, ilizarov ben bu hastanın bacak kırıklarını nasıl düzeltebilirim diye düşünmeye başlar ve sonunda (bkz:eksternal fiksatör) denilen cihazı taşarlar ve hastanın bacaklarına takar. Fakat bir tuhaflık vardır, hasta ilizarovun muhayanesine her gelişinde biraz daha uzamaktadır. Böylelikle (bkz:boy uzatma ameliyatı )nın temeli ilk olarak atılmış olur.

boy uzatma ameliyatı

özmenem
Hilkat garibesi: bu ameliyat 4 farklı yöntemle yapılıyor şuan itibariyle. Bu resimdeki en eski teknik olan "ilizarov yöntemi" bu 4 farklı yöntem en konforlusundan en zorlusuna doğru gidiyor. E tabi fiyatlarda buna bağlı olarak 50, 100, 150, 200 bin tl şeklinde artıyor.
1
0 /