confessions

owl

Uldız - hukuk danışmanı

  1. toplam giri 159
  2. takipçi 11
  3. puan 4770

bir pesimistin gözyaşları

owl
Türkçe rap platformunun mihenk taşlarından biri olan sagopa'nın ilk albümü.

İlkler her zaman ham gelir ama bu albüm şarkıları özellikle beatleri ve skitleri ile göz dolduruyor.

En beğendiğim şarkıları

24
Bir pesimistin gözyaşları
Karabiber duası
1

lgbt

owl
Sapkınlık ve şarlatanlık dolu bir harekettir.Bu hareketin öncüsü alfred kinsey bebekler ve çocuklar üzerinde orgazm deneyleri yapan ve yaptıran aynı zamanda para karşılığı küçücük bir kız çocuğunun babası tarafından tecavüze uğramasını sağlayan pis bir sapıktır.

Bu hayatta cinsel eğilimleriniz hormonlarınıza bağlı olabilir. (artık tedavisi var hormon yüklemesi ve çeşitli yiyecekler ile doğal haline geri dönüyor)

Bu hareketi özgürlük ile bağdaştırmayın ! Misalen Taksimde ramazan gününde yürüyüş yapmak ve islam dinine saygısızlık yapmak nasıl bir özgürlük ?

Bir de bunu atatürkçülük ile bağdaştırmaları yok mu ?

Deli oluyorum ! Atatürk toplumun düzenini bozan hangi ahlaksızlığa izin verirdi ?

Böyle şeyler toplum düzenini bozar arkadaşlar.Biz avrupalı bir millet değiliz biz doğulu çoğunluğu müslüman olan bir milletiz yazısız ölçüsünü edepten alan kurallarımız var.Devletimiz kesinlikle “avrupa yapıyor” gazına gelmeyip böyle lgbt yobazlıklarına resmi izin vs vermemelidir.

özgürlük

owl
Bağımsız olmakla en çok karıştırılan kavramdır.Bağımsızlık sınırsızdır fakat özgürlükler başkalarının özgürlüğü dahil olduğunda biter.

peaky blinders

owl
Bu sabah üyeliği alıp Bir günde ilk sezonunu bitirip ikinci sezonuna geçtiğim netflix dizisi.

Kısaca konusu ingilterede birinci dünya savaşından sonraki yıllarda mahallenin adeta “kabadayıları” olan shelby ailesinin illegal işleri ile yükselişini anlatıyor.

Shelby ailesi Biraz godfather esintileri veriyor.Baya corleone ailesini model almışlar.

Spoiler vermeden ilk sezonu anlatacak olursam dizi biraz yavaş ve sıkıcı başlıyor ama sabır gösterirseniz sonradan kabak çiçeği gibi açılıyor.

Bu tarz yapımlar arasında en iyisi olan the godfather serisini izlememden dolayı bana öyle gelmiş olabilir. bgv

Sonuç olarak dizi güzel tavsiye ederim.

islamı ve müslümanları kötülemeye çalışanlar

owl
Hangi kabul edilebilir bir akıl kasıtlı bir şekilde bir inancı kötülemeye çalışır ki ? İnsanların kendilerine biçtikleri saygıyı hak eden inançları ilkeleri vardır.

Tarihsel olarak baktığımızda 16 türk devletinin temelinde hoşgörü vardır.Topraklar savaşla alınır ama orada kalıcı olmak isteniyorsa halkının gönüllerini fethetmek zorundasınız.Çok şükür ki biz bunu defalarca başarabilmiş bir milletiz fakat şu an aktif mi ? Hayır.

Geçmişten bir örnek vermek istiyorum size.

“Konstantinopolis'te latin külahı görmektense türk sarığı görmeyi tercih ederim” Bizans Grand Dükü Notaras


İşin genel ve dini boyutuna gelirsek

İslam tamamen doğru bir şekilde anlaşılıp yaşandığında güzelleşiyor.Biz Komşusu açken tok yatanlardan olduk yüce dinin ilk ayeti olan “oku” yani müslüman allah için üret ve çalış anlamına gelen ayeti unuttuk.


Bugün islam dininin kötü bir şekilde anlaşılması çeşitli provakeler dışında özellikle arapların ve diğer bütün müslümanların inandığını söylediği dinine uygun hareket etmemesindendir.

Peygamber efendimiz (s.a.v) “Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir” sözünü söylüyor.Kendisi bir müslümandı önünden başka bir dine mensup bir insanın cenazesi geçtiğinde saygısından ayağa kalkardı.

Bugün bırakın müslümanların başka bir dine saygısını birbirlerine saygısı yok !

orta doğuda hatta dünyada müslümanlar birbirlerinin hakkını yiyor hatta birbirlerini katlediyor.

Başka bir dine mensup olsanız islamı hiç tanımamış olsanız siz ne düşünürdünüz ?

Yazıya başladığım gibi evet insanların mensup olduğu din saygıyı hak eder ama o dine ait profili de mensup olan insanlar çizer.Kasıtlı bir şekilde kötülemek başkadır direk düşmanlığa girer.

Velhasıl suçlu bizleriz.

bayan değil kadın

owl
Hayatımda gördüğüm en saçma feminizim politikasıdır.Bayan denildiğinde kadın olduğunuz aklınıza gelmiyor mu ? bgv

Feminizim'in çıkış noktası kadınların hakları ve özgürlükleridir doğru bir çıkış noktasıdır fakat “kadın bedeni metalaşıyor” diyip soyunarak garip garip biyolojik pankartlar açılarak daha çok metalaştırılıyor.

Evet kadınların hakları kutsaldır sonuna kadar korunmalıdır fakat kadınlar da nelerin peşinden gittiğinin farkında olmalı böyle saçma sapan “metalaştırma” hareketlerine prim vermemelidir.

her yazının sonunu mutlu bitiren owl

owl
Kendime ait bir başlık açmak istedim.Şöyle bir baktım ne abeslik bulurum diye ve buldum.Bir çok alakalı alakasız yazının sonunda veya her hangi bir yerinde bgv kullanıyorum.(yine kullandım allah kahretmesin bgv)

Bazen kendimi sevgi pıtırcığı gibi görüyorum ama ne yapayım ? Hayat çok kısa üzülmek için sebep çok.Ben de madem öyle kendim ve başkaları için gülmeye sebepler yaratayım dedim.

Kötü mü ettim ?

Etraf keder ve sıkıntı dolu hepimizin biraz gülümsemeye ihtiyacı var.Bu memlekette siyasi ekonomik olaylar dışında insanlar gülemediği için mutlu değil.O sebepten ötürü ben de gülmeyi teşvik etmeye çalışıyorum.

Ben bunu niye açıkladım onu da bilmiyorum neyse bıdıbıdı etmek istedim beni mazur görün.
bgv

Edit:Heee bir de ben bi gülmezsem bi de konuşmazsam ölürüm.

sovyetler birliği

owl
Patates muhafızlarının devleti.Sahi ne oldu ya gorbaçov 91 de verdi mi patatesinizi ? bgv

Kızıl şeytanlar türk düşmanları.Orta asya türklerini asla birleşemeyecek hale getirip onları katledip zulmettiler.

Allahtan Rahmetle anıyorum basmacı harekatı ve daha nice olayda can veren türk şehitlerini.

Bıyıklı stalin zamanında sadece orta asya türklerini değil türkiyeyi defalarca üs kurma boğaz hakimiyeti vs ile çok tehtid etti.Ama ne oldu ? Kocaman bir babayı aldı almasına da nato gibi bir belaya düştük.O dönemler öyleydi tabi bir beladan başka bir belaya...

altay sözlük yazarlarının başından geçen garip hikayeler

owl
Geçenlerde yaşadığım bir olaydan bahsediyorum.Okula gittiğim bir sabah derse geç kalmıştım fırsattan istifade bir sonraki derse kadar altındaki cafede kahvaltı edeyim dedim.

Kafenin üstünü örten tenteyi biraz açmışlar.Ben de açıklığın tam altında olan masada oturup biraz dalgın bir şekilde kahvaltımı ederken birden kafama sokak kedisi düştü ! bgv

Kedi öyle bir ses çıkardı ki sanırsınız beton düştü.Düşme sırasında o kedinin garip bir viyaklamasını duydum refleksle suratımı kaçırdım fakat kılıç gibi tırnakları omzumu yırtması ve komple kan olması ile kaçtı.

Bu sırada içtiğim çayın bardağı namünasip bir yerde kırıldı ve içindeki kaynar çay döküldü Üstüne masa da kırıldı. bgv

Bu sırada eczaneye gideyim dedim pansuman için fakat yapamıyorlarmış.

Okula geri dönüp haber vereyim dedim fakat okulumuzun lanet olasıca sekreteri beni kanlı kanlı deneme sınavına zorla soktu ve sanki ben kediye atlamışım gibi bir ton laf etti.

İşin sonuna doğru aşı olmaya gider gibi oldum bir ton saçma salak şey çıktı ama ondan da yırttık.

Artık kedi gazisi oldum da demem. bgv
2

sunay akın

owl
Bugün kendisinden etkileyici bir hikaye dinledim.Hafta boyunca çalışmış hafta sonu pijamalarından vazgeçip evden çıkmamaya aht etmiş bir emekçi baba evinde gazete okurken içeriden oğlu koşarak yanına gelir.

-Baba bugün sinemaya gidecektik söz vermiştin !

Emekçi baba oğluna verdiği sözü hatırlar fakat evden çıkmayı hiç istemez ve bir bahane bulma arayışındadır.Okuduğu gazetede bir dünya haritası vardır baba bunu görür haritayı parçalara ayırır ve oğluna şöyle der

-Bu dünya haritasını düzgün bir şekilde birleştir söz gideceğiz.

Oğlu sinemaya gidecek ya hararetli bir şekilde parçaları toplar ve odasına döner.İçeriden 10 dakika sonra bir ses yükselir

-Baba haritayı bitirdim !

Baba inanamaz ve oğluna nasıl bitirdiğini sorar.Oğlu cevap olarak haritanın arkasında bir insan resminin olduğunu ve bu resmi düzeltince haritanın düzeldiğini söyler.

Yani dostlarım “insan düzelince dünya da düzelir”.bgv

hitap şekli

owl
İnsanın kalitesini belirleyen unsurlardan biridir.Bunu ben nasıl anlıyorum ona geçeyim.Cahil biri ile konuştuğumda zihnimde tuvalet ve sifon sesi canlanıyor ruhum daralıyor.

Fakat tam tersi naif ve düşünceli insanlar ile konuştuğumda güzel bir şarkı dinlemiş gibi oluyorum.

Böyle garip sembolik düşüncelerim de mevcuttur.bgv

hukukun üstünlüğü

owl
Adaletin keskin kılıcının herkes için geçerli olması ilkesidir.Daha basite indirgersek bugün iki kişi aynı sebepten aynı şekilde cinayet işlese birisi devlet yöneticisi diğeri sıradan vatandaş olsa ayırmaz ikisine de aynı cezayı verir.

Bu ilkenin olmadığı her adalet her millet çürüktür.Çünkü geciken ve ayrımcılık yapan adalet zulümdür.
0 /