confessions

Ögeday

Yağız - Toktamış yazar

  1. toplam giri 156
  2. takipçi 5
  3. puan 5128

ilk defa tilki sesi duymak

Ögeday
Şuana kadar ne gerçek hayatta ne televizyon, telefon gibi aletlerde hiç duymamış olduğum bir sesti. Çocuğun bağırma sesi gibi bi ses geldi, ve sesi kaydettim. Araştırdım ve şuan bulmuş olduğum bilgi sayesinde o sesin tilkiden geldiğine ulaştım. Bu nasıl bir değişik sestir. bu bilgiyi de edinmiş oldum.

hayatınıza ışık sokun

Ögeday
Hava serin ve karanlık diye güneş ışığından vazgeçmeyin. Özellikle gündüzleri bulutlu bile olsa dışarı çıkın ve güneş ışığını görün. Güneş ışığı doğal olarak beynin duygusal merkezini uyarır ve insanın iyi hissetmesini sağlar. Erken kalkın, perdeleri açın, dışarı çıkın.

bootstrap

Ögeday
İnsanların ne işe yaradığını bilmediği, spor ayakkabılarının arkasındaki tutacak. Bu tutacak sayesinde ayakkabıyı daha rahat giyme amaçlanmıştır. İnsanların çoğunluğu bilmese dahi.

bürümcük

Ögeday
1. Bükülmüş ham ipekten yapılan bir iç çamaşır kumaşı türü.
2. İpek-pamuk karışımı kumaşlar soğuk, derişik baz çözeltilerinde kısa süre tutulup çalkalanırsa ipek etkilenir, fakat bu kısa süre pamukta kıvrılmalara sebep olur. Bu kıvrımlı görüntüye verilen isimdir.

gecenin sessizliğinde düşüncelere dalmak

Ögeday
İnsanların yavaş yavaş evlerine çekilmesiyle oluşan ortamdan doğar. Gürültü patırtı yok olma derecesine kadar azalır ve sessizlik ağır basmaya başlar. Böylesi güzel anlara bir bardak çay yahut kahve de renk katar. Elinizde içeceğiniz önünüzde ise normalde bir yol var fakat öyle değil, önünüzde bi ufuk, sizin kendiniz için yaptıklarından oluşmuş ve hala da oluşmaya devam eden ışıl ışıl bi ufuk. Artık ne hakkında ve hangi konuya yoğunlaşmanız gerekli düşünebilirsiniz. Şahsen ben de genelde insanların yaptıkları gibi geleceği düşünüyorum fakat birazda geçmiş yardım ediyor tabikide geleceği düşlemekte. Hayallerin ardı arkası kesilmiyor tabikide, birini düşünürken diğerine geçiyoruz ve böyle devam ediyor. Yarın nereyi gezeceğini planlayanda var, yarın karnını nasıl doyurmayı planlayanda, ama herkesin tek bi umudu var. bu kadar farklı düşüncenin tek birleşim noktası, o da sabahın olması. Dertlinin derman umudu, gezginin yeni yer keşfetme umudu ve daha niceleri sadece sabahı bekliyor. öyle ise gece cidden önemli ve sessizlikle daha da iyi bir hal alıyor.
0 /