confessions

Ögeday

Gökbudak - Toktamış yazar

  1. toplam giri 85
  2. takipçi 4
  3. puan 2958

16 mayıs 2019 öcalan'ın görüş yasağının kaldırılması

Ögeday
Seçimlerde istedikleri başarıyı elde edemeyen akp-mhp ittifakı, seçimden boynu bükük döndü. Bunun üzerine yeni seçim kararına kadarki zamanda ülkenin tüm sorunları bi kenara bırakılıp tamamen yeni seçime odaklanıldı. Şimdi ise yapılacak olan istanbul seçimlerimde daha da fazla oy almak düşüncesiyle yapıldığını düşündüğüm bu karar alındı. Tam olarak amaçları belli olmayan bu kararın arkasında istanbul seçimlerindeki başarılarını artırmayı beklediklerini düşünüyorum.

hipokondriyal sanrı

Ögeday
Hastalık Sanrıları. Kişinin sürekli kendi sağlığı ile meşgul olduğu sanrılardır. Kaygı, endişe ve korkunun eşlik ettiği, kişinin kendisinde bilinen veya bilinmeyen ciddi bir rahatsızlık olduğuna inanmasıdır.

deliryum

Ögeday
Akut organik beyin yetmezliğidir. Aslında klinik bir tanıdır. Genel olarak bilişsel bozulmaya neden olan mental bir bozukluktur. Sıklıkla görsel hallüsinasyonlar eşlik eder.

bizar sanrılar

Ögeday
Hiçbir şekilde kabul edilmesi veya inanılması mümkün olmayan sanrılardır. Kişinin bir ölü tarafından kontrol edilmesi gibi, veya yarılan bir dağdan çıkan görünmez bir eşeğin kişiyi sürekli izlemesi gibi.

dibace

Ögeday
Çoklukla mensur, bazen de manzum eserlerin başında yer alan, eserlerin yazılış nedenini açıklayan başlangıç kısmı. “Önsöz, mukaddime, medhal, sözbaşı, başlarken, birkaç söz” gibi sözcükler de dibâce karşılığıdır.
0 /