confessions

Kutay

ataman - Kağan

  1. toplam giri 136
  2. takipçi 76
  3. puan 15713

19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı

Kutay
Türkiye Cumhuriyeti'nin dönüm noktası olan 19 mayıs, gençliğe armağan edilmiş olan kut'lu bir gündür.

"Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir." Diyen ulu önder, yurdumuzu kurtaracak olanın gençler olduğunu ifade etmiş ve bu günleri ümidimiz olan yegane servetimize yani türk gençliğine emanet etmiştir.

Birinci dünya savaşı'nın yaralarını yavaş yavaş sarmaya çalışan fakat durumları daha da kötüye giden türk milleti'nin kurtuluşu için, samsun'a, sarı saçlı, mavi gözlü bir dev tarafından adım atıldı ve türk milleti bu melun durumdan kurtarıldı.

"Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum."
Atatürk'ün gençlikten kastı şudur; fikirlerin gençliği.
Fikirlerimizde yenilikçi ve daimi üretken olduğumuz sürece atatürk'ü anlayabilir ve onu yaşatabiliriz.
Onu yaşatmak; genç nesli atatürk zihniyeti ile yetiştirmek ve fikirlerin de genç kalmasını sağlamaktır. Bu ancak ve ancak damarlarımızda akan asil kanın önemini anladığımız gün gerçekleşecektir.

Bölünmez bütünlüğümüzün sahibi olan yüce komutan, rahat uyu. Muhtaç olduğumuz gücü damarlarımızda akan asil kanda bulduk ve bulmaya da devam edeceğiz.

Son komutan, ulu önder mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, gençliğimizin bayramını özde duygularım ile kutluyorum.

Ne mutlu, türk'üm diyene!..

biipp.com

Kutay
interaktif sözlük ve forum karışımı bir platform. biipp.com adresini kullanıyor. kuş bir ara sözlüğü terketmiş ve yönetimindeki bir kaç mod ayrılıp mirasa konma ve yallanma girişiminde bulunmuştu. platform tekrardan canlanmış ve yazarlar evine geri dönmüş. armutun sapı elinde kalanlara şimdiden başarılar diliyorum.

ekşi sözlük'ün ileride çökeceği gerçeği

Kutay
Turkiyenin interaktif olarak en büyük projesi olduğunu düşündüğüm bir yapının devlet baskısı olmazsa kapanacağını düşünmüyorum. Keşke diğer sosyal mecralara da halkımız benzer tepkiler gösterse. Bu ülkede hükümet twitter yasakladı. Yasağı cumhurbaşkanı deldi ilk olarak. Burada yazan herhangi bir şey yazarın görüşüdür ve yazarı bağlar. bunu Tüm platforma mal etmek bu iş için emek harcayan insanlara yapılan en büyük haksızlıktır. Yıllarca çaylaklık sürecinde bekleyip yazar alamayınca bok atma çabasına giren ve 'wikiye özgürlük sözlüklerin allah belasını versin.' diyen zihniyetin tek problemi çekememezliktir. Tüm interaktif sözlük yazarları facebook'ta bu mesajı on kişiye gönder bir dileğin gerçek olacak yazan kullanıcılardan kat ve kat daha değerli birikimli insanlardır. Başta interaktif sözlüklerin ilki ve fikir sahibi olan ekşi sözlük olmak üzere, tüm sözlükler bu format korkusundan muzdariptir. Bizim suçumuz türkiye de kurulup türkiye cumhuriyeti kanunlarına(!) göre hareket etmemizdir. Çocukları döven, cinsel istismarda bulunan öğretmenler ne kadar tüm öğretmenleri bağlamıyorsa bu konu da tüm sözlüğü bağlamaz. Öğretmenler bizim değerlerimizdir. Çocuklarımız onlara emanet fakat dağda şehadetine bir allah bir de akan kanı şahit olan güvenlik güçlerimiz fütursuzca eleştirilebiliyorken öğretmenleri bu konu da dokunulmaz yapmak seneryo gereği oluşturulmuş bir algıdan ibaret olmanın ötesine gidemez.

ekşi sözlük'e had bildirmeye çalışmak

Kutay
Ekşi sözlük'te troll bir yazarın öğretmenliğe hakaret içeren bir başlığı üzerine Twitter'da açılmış haddinibileksisozluk hashtag'i başta ekşi sözlük olmak üzere interaktif camiaya gözdağı verme çabasıdır. Ekşi'de ya da burada olan herhangi bir başlığı Twitter'da açıp üstüne 500 lira verince dünya gündemine oturtup herkese izletebilirsiniz. Babasının oğlu da onu oradan sildiremez. Konu yerli girişimler olunca bu aslan parçaları kapatılsın diye kampanya başlatmış. Hayırlı olsun şimdiden herkese.

dedim adın nedir dedi ekrem'dir

Kutay
Mevzubahis olduğunda ak partili'ler her yere dönüyor denir hep. Çok doğru bir önerme. Anlamadığım nokta ise gezmiş'i rahmetle anıp iti köpeği tweetin altına doldurup zafer nidaları atıp da seçim yenilenince tekrar kanka mı olduk?

Erdoğan'nın hem milliyetçiliği ayak altına alıp hem de dombra uyarlaması seçim şarkısına dönmüş. Artık cemal enginyurt gibi gidip tanrı dağında ulusan da o tweet unutulmayacak.
Hangi tweet mi?


altaysozluk.com/foto

uçuruma düşen aa muhabiri

Kutay
Hala cesedine ulaşılamamış muhabirdir.
Yılanın başı ile mücadele esastır zannımca. Sonuçta içinizde devlet memuru olanlar varsa işleyişi bilir. Her şeyi bir kenara koyduğumuzda kurumu ile ilgili bir eleştiriyi orada bulunan emekçiye yıkmak ne kadar doğru bilmiyorum.
0 /