confessions

kırgız balası

ataman - Toktamış yazar

  1. toplam giri 940
  2. takipçi 11
  3. puan 17341

altay sözlüğün pasifleşmeye başlaması

kırgız balası
Ben bunu sadece Türkçü kesime hitap etmesine bağlıyorum tek bir kesime hitap eden komüniteler bir süre sonra kısırlaşıp döngüye girmeye başlıyor dolayısıyla bunun olması kaçınılmaz bir durumdu. Ancak buradaki ortam ve kalite bana sorarsanız hiç bir sözlükte yok. Bütün sözlükler foseptik çukuruna dönmüşken burası adeta kaliteli yazar ve insanları trollerden ve iğrenç yazılardan koruyan bir fanus gibi bence. Popülerleşmesini isteriz elbette ama burası popülerleştikçe o eski kalitenin de devam etmesini beklemek isabetli olmaz.

kıbrıs türkleri

kırgız balası
Saçma sapan bir insan kitlesidir. Geneli düşünme kabiliyetine sahip değildir,kafaları ancak kumara çalışır. Türkiye Türkleri olmasa Avrupa Birliği üyesi olacaktık derler ama vaktinde rumların atalarına kan kusturduğunu,ırzlarına geçtiğini bilmezler. Kadir kıymet bilmek falan da hak getire hatta öyle bir kesim vardır ki eoka'ya sempati duyar. Kısacası bunların yaşlı olanları ve yeni kuşağın yüzde biri hariç hiçbirinden hiçbir şey olmaz. Kıbrıs Türkleri bağımsızlık istiyorsa kendilerine yetip bizden otlakçılık yapmamalı. Aksi halde onları korumak ve Türk çıkarlarına hizmet etmek için ilhak etmemize ses çıkarmaya hakları yoktur.

hükümet kadın

kırgız balası
Yüksek seviye kürtçü ağlaklığı içeren ve sahne akışının genelinde berivan gibi kürtçe isimlerin güzellemesinin bulunduğu saçma sapan,zaman kaybı film. Bunu izleyeceğinize flash tv'den dest-i izdivaç izleyin size daha çok şey katar.

bir kez kesişen doğrular paralel olamaz

kırgız balası
Parabol konusundan tarafımca çıkartılmış en önemli derstir. Bence matematik,fizik ve kimyanın felsefi açıdan incelendiğinde oldukça etkileyici yasaları vardır. tutarlı bir felsefi bütünlük bütün pozitif Bilimleri yaratan ve ilerleten güçtür. nitekim felsefesi olmayan hiç bir bilim dalı gerçekçi ve uygulanabilir olamaz. Özetle bilim ve felsefe her zaman birbirini doğuran ve birbirine kenetlenmiş güçlü zincirlerdir.

radikal dincilik

kırgız balası
Eğer dinler barış,sevgi vs. şeyleri emrediyorsa ne için en dindar insanlar aynı zamanda en çağdaş ve etiğe bağlı insanlar olmuyorlar? ve insan inandığı dini samimi olarak bükmeden destekleyen bireylere nasıl nefret duyabilir? duyuyorsa gerçekten o dinden midir yoksa içten içe dininin gerici ortaçağ metodları olduğunu bilir mi? Sorularını sorduran gerici topluluklardır.

suriyelilerin iki türk'ü yaralaması

kırgız balası
Bu untermensch topluluğu başımızın üstüne çıkardığımız için tabii ki şımarmaları doğaldır. Adalet merciilerinin bir kez olsun sağduyulu davranmasını ve Türk ulusunu tehdit eden bu unsurlara acımadan en ağır cezaları vermesini bekliyoruz. Dediklerimin aksi olan suriyeli dostu politikalarda ısrar etmeye devam edecek olurlarsa halk cezayı kendisi kesmeye kalkıyor bu defa da sokaklarda kaos çıkıyor. Bu kaosu önlemek için lütfen Türkiye'de hala bir yargı sistemi olduğunu Türk milletine gösteriniz lütfen.

herkesle arasını iyi tutan insan

kırgız balası
Asla ben değilimdir zira karşımdaki tartışma esnasında zırvalıyorsa (özellikle kemalizme çamur atıyorsa) adama lafı çarpar,serice had bildiririm. Bu nedenden dolayı İslamcı,Kürtçü,komünist tarzı insanlarla aram iyi değildir,bunlarla sadece tartışma yaparım. Yakın arkadaş çevremde genelde benim gibi düşünen ve benzer zevkleri paylaştığım kişileri tercih ediyorum,evet.

piyano dersi vermek

kırgız balası
İyi para kazandıran eylemdir. Hem zevk aldığın müzikle uğraşır ve bunu başkalarına öğretir,hem de para kazanırsın. Fakat Genelde kazan-kazan bir iş gibi görünse de isteksiz veya şımarık bir öğrenciye ders verirken kabus gibi bir şeydir bu dersler.

soğuk bir insan olmak

kırgız balası
Galiba bu benim sözlük. Ne kadar espri yaparsam yapayım,ne kadar ciddiyet ve disiplinimden ödün verirsem vereyim hala inatla çevremde bana soğuksun diyorlar. Şahsen ben soğuk bir insan olduğumu düşünmüyorum ama genellikle biraz ciddi bir tavır takınıyor olabilirim çevremde.

bir hayal kur

kırgız balası
1- Atatürk'ün yakın arkadaşı olmak,devrimleri onunla birlikte yapmak isterdim. Evvela eğitim,giyim kuşam,kültür gibi konularda devrimleri yaptıktan sonra bir ağır sanayi programı oluşturup hayata geçirir,ulus ordusunu gizliden gizliye silahlandırırdım. Altyapıyı kurduktan sonra ikinci dünya savaşında misakı milliyi tamamlamak ve mazlum milletleri de kurtarmak isterdim.

2- Atatürk ile beraber bir orduya komuta etmek isterdim,onunla saatlerce sohbet etmek isterdim.

3- ülkenin çok partili hayata biraz daha geç girmesini isterdim.

hem türkçü hem kemalist olmak

kırgız balası
Türkçülüğü saldırgan,kafatasçı ve emperyalist bir fikir zannedenlerin garipsediği durum. Türkçülük,Türkiye cumhuriyeti halkının yani Türk ulusunun çıkarlarını savunma ve Türk ulusunu hakkettiği çağdaş,yüksek konuma getirmenin davasıdır,Türk ulusalcılığıdır. Öyle 3-5 teröristin iddia ettiği gibi saldırgan ve emperyalist bir fikir değildir.

altay sözlük kitap okuma seansları

kırgız balası
Sıradaki seans için sözlüğe öneride bulunayım derken kütüphanemin cumhuriyet tarihi bölümünü biraz karıştırdım ve eskiden okuyup çok beğendiğim "devrimlerin efendisi" ile karşılaştım. Yazarı Osman pamukoğlu paşamızdır ve kitap gayet yalın dille,okuyucuyu sıkmayacak bir üslupla yazılmıştır. Özetle sıradaki seans için "devrimlerin efendisi" önerimdir. (ince göründüğüne bakmayın sayfa başına yazı miktarı fazla olduğu için ince.)


altaysozluk.com/foto

apolitik olmak

kırgız balası
Bu devirde korkaklıktır. Zira aydınlar apolitikleşirse ortada hainlere karşı duracak adam olmadığından gericilerin sesi direkt gür çıkmaya başlar. Sonucunda da da Türk ulusuna yaşanacak ülke bırakmayana kadar devam ederler.

fen bilgisi kitapları dinsizlik aşılıyor

kırgız balası

altaysozluk.com/foto

Akit gazetesinin bozuk saatin arada doğru göstermesi misali yaptığı doğru tespit. Zira bilim ve aydınlık meşalesini kullanarak yolunu çizen bir insan kökeni Sümer ve mısır mitlerinin yoğun ölçüde dezenformasyona uğratılmış haline dayanan,gökten indiği sanılan kitapların dogmalarına ve içerdikleri ortaçağ öğretilerine biat etmez.

tatlı su kemalizmi

kırgız balası
CHP'yi işgal etmiştir. Genelde kılıçdar önderliğindeki cehape kadrosu,sosyalistler,sosyal demokratlar ve kürtçülerde görülür. Bunlar Atatürk'ün işine gelen yanlarını kabul ederken işine gelmediği an Atatürk'ü redderler. Sahte Atatürkçülüktür zira Atatürkçülük radikaldir ve otoriterdir.

deniz gezmiş

kırgız balası
Kendisini de düşüncesini de sevmem,doğru bulmam. Kemalizmi g*tünden kavramış solcu bir eşkıyadır. Fakat ne olursa olsun düşüncelerinde samimi ve tam bir dava adamıdır. Hayatından boş beleş bile olsa inandığı ülkü uğruna vazgeçmiştir. Bu konuda günümüz tatlı su cihangir solcularına benzemez,evet.

atatürk ilke ve inkılapları

kırgız balası
Atatürk ilkeleri,Türk ulusunu çağdaşlaştırmaya yönelik inkılapların uygulanması için yol haritasıdır. Ulu Önder'e göre Türk ulusunu en hızlı şekilde çağdaşlaştırmak için uygulanacak atılımlar 6 temel üzerine inşa edilecekti: milliyetçilik,halkçılık,devletçilik,cumhuriyetçilik,laiklik ve devrimcilik. Devrimler işte bu 6 okun (ilkenin) kurum,kuruluş ve kanunlar olarak Türk milletinin hayatına tezahürüdür.

atatürk düşmanı değilim ama

kırgız balası
Kimse Atatürk'ü sevmek zorunda değil bilakis düşman olmaları bizim işimize gelir. Zira böylesine işler başarmış ve devrimler yapmış bir insanı savunup sevmemenin tek yolu Atatürk'ün yok ettiği aynı kirli zihniyeti benimsemektir. Atatürk ve onun devrimlerini sevmemenin doğuracağı sonuçlar konusunda bu gericilere garanti veremem zira Mahmut esat Bozkurt bey'in dediği hürriyetler gericilerin oyuncağı yapılamaz,onlara teslim edilemez. Madem onun ve ilerici Türk milleti'nin kurduğu kemalist Türk cumhuriyeti'nde devrimci ruhu benimsemiyorlar o halde bunun sonuçlarına katlanmaya da hazır olmalılar. Başlıktaki cümle ise böyle gericileri ayıklamak için adeta turnusol görevi görmektedir.

tanrıya inanmama sebepleri

kırgız balası
Tanrı varsa eğer onu da yaratan biri olmalı ve bu durum kısır döngüye girer. Şayet tanrı hep vardıysa bir varlık hep var olabiliyor demektir yani aynı noktadan yola çıkarsak tanrı gibi kanıtı olmayan bir şeyin hep varolduğuna inanmaktansa evrenin hep varolduğunu savunmak daha akla yatkın. Tabii burada İbrahimi ve diğer dinlerin dışında sadece salt tanrı kavramına karşı düşüncemi sunuyorum zaten hiç bir dinin kesinlikle gerçek olabileceğine inanmıyorum. Tabii bir gün tanrının varlığı bilimsel olarak kanıtlanırsa (ki bu olmayacak ama olduğunu var sayalım.) bizler dogmatik insanlar değiliz. Eskimiş ve yanlış düşüncede ısrar etmez,acımasızca eskiyi çöpe atarız. Bu arada big bangciler uzak dursun bunlara cevap vermeyeceğim önce big bangin özünde ne olduğunu incelesinler. Araştırma yapmak bu kadar zor bir şey değil. Ha,her halükarda tanrının var olup olmadığı umurumda bile değil ama olmadığına eminim.

celal şengör'ün damarlarımda türk kanı yok açıklaması

kırgız balası
Gayetle olabilecek durum. Celal Şengör hocamız Türk milletine ve Türkiye Cumhuriyeti'ne büyük hizmetlerde bulunmuş bir bilim insanıdır ve ataları da Türkiye cumhuriyetini kuran Türkiye halkındandır. Kürt,Bulgar,helen vs. Bunların hepsi alt kimliktir. Bu kimliklerin hepsinin birleştiği üst kimliğe de Türk milleti denir. Kemalizmin milliyetçi fikirleri ırki temeller üzerine oturmaz bilakis kültür ve Ülkü birliğine oturur. Yani kürt,Çerkez,Laz,helen vs. Alt kimlik ne olursa olsun Kemalizm buna bakmaz ülkeye ve Türkiye Halkına (ki bu halk üst kimlik türktür) hizmete bakar. Kemalist nasyonalizmi faşist,saldırgan etnik milliyetçilikten farkı budur. O açıdan bakılacak olursa ziya Gökalp'in de kanında kürtlük var hiçbirimizin annesi bilge Kağanla cima eyleyip bizi yapmadı. Adamı sırf bu açıklama yüzünden linç etmeye çalışanlar aptaldır.

piyano satın alacaklar için tavsiyeler

kırgız balası
Akustik Piyanonun avantajları:
-Mükemmel Ses
-Doğru Hassasiyet
-Mekanik sistem sayesinde en küçük bir basım değişikliğine doğru tepki verebilir.
-nesiller boyu miras bırakılabilir.
-kullanımı daha zevklidir piyano çaldığınızı hissedersiniz.

Akustik Piyanonun dezavantajları:
-pahalıdır.
-iklim koşulları uç noktalardaysa akordu kayabilir.
-Yıl içinde akort gerektirir
-Taşıması zordur.

Piyanoyu almaya gittiğinizde mutlaka mağazadaki piyanoları test edin ve tınısı en hoş gelen belli bir grubu belirleyin ve o gruptan en sevdiğinizi alın. Akustik piyano aldığınıza göre zaten çalmayı biliyorsunuzdur,belli bir parça seçip bütün piyanolarda çalarak ses rengi düzgün olanları seçin bilmiyorsanız görevliden çalmasını rica edin. 2. El akustik alacaksanız piyano sistemi hakkında iyi bilgi sahibi olmanızı öneririm piyanoyu dikkatle inceleyin,çekiç,pedal ve tellerinde bir sorun var mı iyice kontrol edin. Benim tavsiyem bechstein akustik piyanolardır.

piyano satın alacaklar için tavsiyeler

kırgız balası
Piyanoya ilgi duyan,kendini bu alanda geliştirmek isteyenlere bulunulacak tavsiyelerdir.
Tavsiyeler (bölüm 1)
Öncelikle piyanolar iki çeşittir:
1- Akustik Piyano (Duvar ve Kuyruklu)
2- Dijital Piyano
Piyano çalmayı bilmiyorsanız ucuz ama tuş hassasiyeti ve tınısı fiyatına oranla iyi olan bir dijital piyanoya yönelin (yamaha p90 gibi) çünkü eğer bırakacak olursanız paranız gitmemiş olur.Fakat piyanoda belirli bir seviyeye gelmişseniz kesinlikle akustik piyanolara yönelin çünkü tınısı,tuş hissiyatı vs. Her şeyi çok çok üst kalite olur. Hangi ağaçtan da yapıldığı çok önemli bunu da hesaba katın.

Dijital Piyanonun avantajları:
-akorda ihtiyaç duymaz.
-İstenirse yaylı saz ve kilise orgu gibi aletlerin sesini verebilir.
-MIDI sistemiyle PC veya mobile bağlanabilir.
-ekonomiktir.

Dijital Piyanonun dezavantajları:
- Çok kaliteli ses vermez.
- hassasiyeti çok iyi olmaz.
- ses değişimleri ve nüansları iyi algılamaz.
- kolay bozulur.

(devamı 2. Entryde)

chp parti okulu

kırgız balası
Boş beleş oluşum. Arkadaş koskoca Atatürk'ün partisi nasıl "sosyal demokrat ideoloji eğitimi" veren bir seviyeye düştü anlayabilmiş değilim. İnsan böyle şeyleri gördükçe resmen chpliyim demeye utanıyor ama inanıyorum ki partimizin başına bir gün yine gerçek kemalistler ve milliyetçiler geçecek ve partiden Kürtçü,İslamcı,liberal,sosyalist,sosyal demokrat vs. Kesimi tasfiye edeceğiz.


altaysozluk.com/foto

angarya

kırgız balası
Fiziksel,psikolojik vb. Güç kullanılarak kişiye isteği dışında yaptırılan eylemlerdir. doğrudan bir güç tarafından gerçekleşen bir iş olabildiği gibi sebebi toplumsal normlar,genel veya yerel etik anlayışı benzeri şeyler de olabilir.

çanakkale belediyesinin lgbt tweeti

kırgız balası
Eşcinsellik karşıtı değilim ama ne kadar dini nesnelerin ve amblemlerin kamuda olmasına karşıysam lgbt flamasının ve bu akımı işaret eden paylaşımların yapılmasına karşıyım çünkü devlet bir cinsel yönelimden,dinden,zümreden taraf olamaz. Böyle boş beleş paylaşımlar yapmak milletin ağzına bal çalmak yerine lgbt bireylerine yönelik farkındalığı arttırma çalışmaları yapılsa hem devlet için hem de lgbt bireyleri için ortaya daha güzel bir sonuç çıkar.

dabbe cin çarpması

kırgız balası
Ülkenin korku sineması vizyonu sadece İbrahimi mitolojik karakterler üzerine kurulu. Keşke biz türküler de biraz zihnimizi kullanıp daha yaratıcı fikirler ve karakterler üretmeye çabalasak çünkü cin temalı filmler cidden kabak tadı verdi.

arapların kazakistan türkleri tarafından linç edilmesi

kırgız balası
Öncelikle Arapperest olmadığım sözlük ahalisi tarafından bilinir ve bilinsin. Olay yanlış anlatılmış fotoğraftaki Arap,Kazakistan'da iş yapan bir patron ve yanındaki de kazak türk'ü sekreteri. Bu fotoğrafın üzerine fabrikada çalışan kazak işçiler sinirlenip Arap patronu dövmek yemediği için Arap ırkından olan öteki işçileri linç etmişler. Bence bu çok onursuz bir davranış ve bu sebepten masum işçileri dövmek gerçekten korkakça. G*tleri yiyorsa gitsinler de o patronu dövsünler. Gerçi orta Asya gibi düşük bir zihniyete sahip bereketsiz bir coğrafyanın insanının Fikir yapısının bu olması şaşırtıcı değil. Arap p*çlerini dövmek için onlarca haklı neden bulabilecekken karı kız meselesinde ayaklanıyorlar. Bunu da geçtim kız rızasıyla gitmiş fotoğraf çekinmiş sizi geren ne aptal barbarlar! Milletin namusunu korumak size mi düştü? Klasik mongol zihniyeti işte.

Not: burada orta asyalılığa veya kazak türklerine değil bölgenin zihin yapısına eleştiri yapıyorum. Zaten orta Asya ülkelerinde yapılan röportajlara bakarsanız zihin yapılarını kavrarsınız.

23 yaşında üniversiteye başlamak

kırgız balası
Okumanın yaşı olmaz,esas gülünecek olanlar üniversitenin eğitim ve bilimsel araştırma işlevinden bihaber,memur zihniyetli ve düşük insanlar kitlesidir. Kaldı ki sırf ekmek kapısı olarak ele alırsak bile komik bir durum değil çünkü insanlar 23 yaşından sonra ekmek yerine taş yemeye başlamıyor.

t: normal bir durum.

lucy

kırgız balası
Zaten beynin yüzde yüzünü kullandığımız için boş beleş filmdir. Ha,bu yüzde yüzlük kısmı kullanabilme kabiliyetinin incelenmesi üzerine bir film çekilse sosyoloji ve psikoloji konulu filmler arasında bir kült olarak yer alabilirdi.

efendi erkek bir gün kazanacak

kırgız balası
Kazanmak nedir,kaybetmek nedir? Kazanılan bir kadın mıdır? Eğer kadın kazanılan bir şey ise ve böyle söylüyorsa kendini metalaştırmış ve seks objesi olma hissiyatını bilinçaltından açığa vurmuş olmaz mı? Efendi bir erkek zaten kendisini "kazanılacak bir eşya/varlık" olarak gören karakterdeki bir kadınla muhatap olmaz bunun dışında kalan kadınlar da zaten ekseriyetle belli bir zeka düzeyinde olacakları için doğal olarak kendileri gibi bir insanla beraber olmak İster. Yani her halükarda efendi erkek kaliteli çevre yarattığı için kazanır,efendilik ve sümsüklüğün ayrımının yapılması önemli burada zaten kimse sümsüğe yüz vermeyecektir.

nirvana

kırgız balası
Her türlü istek ve duygulardan arınarak ebedi yokoluşu gerçekleştirmektir. Bu ve bunun gibi boktan Budist felsefeler Moğol milletinin ezik,onursuz bir yaşam sürmesine ve Çin'e asalaklık ederek varlığını sürdürmeye devam etmesine sebep olmuştur. Sadece İbrahimi dinlerin değil,bütün dinlerin milli hissi uyuşturduğunun kanıtıdır.

kendi silahımızı kendimiz üretiyoruz yalanı

kırgız balası
Belli başlı yerli silahlar ve askeri ekipmanlar yerli bir şekilde üretiliyor fakat üreten özel şirketler olduğu için bunun bize hiç bir faydası yok bilakis zararı var. Bu gibi özel kuruluşların ürünlerine alıcı olarak kendi devlet gücümüzü köreltiyoruz. Bakmayın Altay tankına vs. Onların yüzde 90'ı genelde İtalya veya britanya ortaklığı bulunan projeler.buraya da Altay sözlük ahalisi için belli başlı "milli" projelerin ortaklıklarını yazmak isterim:

1- TUSAŞ TF-X (İngiltere)
2- Altay Tankı (Ukrayna-Güney Kore)
3- Amfibi Hücum Gemisi/LHD (İspanya)

EVET oldukça yerli ve milliyiz doğrusu!

karadeniz'de yaşayan insanları laz sanma yanılgısı

kırgız balası
S*keceğim artık şu zırvaları Türkiye cumhuriyetine vatandaşlıkla bağlı,türk'üm diyen ve türklüğe hizmet eden herkes Türk'tür. Hele ki Anadolu gibi bir coğrafyada böyle boş beleş tartışmaların yapılması yersiz. Ha tabii bunları diyemeyen ayrılıkçılığı kendi istemiştir ve kendisini Türk sayan o nüfus kağıdı elinden alınmalıdır.

hasan mezarcı

kırgız balası
Büyük mesihimiz,ruhülkudüs,kelimetullah,anamız, babamız,kanımız,samurayımız,ninjamız ve ulu önder hazretlerimiz olan büyük düşünürdür. Muaffakız'da ciddi dalgası döner ve put üçgeni 1. Seviye (en yüksek seviye) putudur. Saygıdeğer mesihimize "huuuu" DİYORUM VE ona itaat ediyorum. Arüüüüüü!

yahudi

kırgız balası
Çok muhteşem bir kavim gibi gösterilmeye çalışılıp Freud,Einstein gibi insanlarını öne çıkarmaya çalışsalar da geneli sefil ve görgüsüz olan tipik bir ortadoğu halkıdır. Bugünkü başarılarının tek sebebi yüksek milli şuurları ve birbirlerine kilitlenmeleridir.

üniversitede istiklal marşı krizi

kırgız balası
Ulan kıçıkırık şehir üniversitelerinin (belli başlı üniversiteler hariç) öğrenci seviyesi zaten belli,bu gibi üniversitelere gelenlerin de geneli okudum demek için okuyan tipler. Zihinsel özürlülükten deli raporu verilmesi en doğrusu olacaktır.

Not: burada bahsettiğim kişiler bütün şehir üniversitesi öğrencileri değil,aradaki istisnaları tenzih ediyorum fakat bu gibi üniversitelerin genel kalitesizliği de bilinen bir gerçek.

kemalist bir siyasi parti eksikliği

kırgız balası
CHP temizlediği zaman CHP olacaktır.bugünlerde yeni parti açmak sadece oyları böleceğinden kötü günlerin devam etmesi dışında bir işe yaramayacaktır. Bakınız biz bugün HEPAR mı kazanacak yoksa meritokratik bir komiteyle mi yönetileceğiz konusunu tartışabilecek bir toplum düzeyinde değiliz. Öncelikli hedefimiz hiç değilse doğrudan gerici parti ve kişiliklerin kaybetmesini sağlamak olmalı zaten toplum belli bir seviyeye ulaştığında zihin yapıları değişir,siyasi partiler de buna göre olur. İlk hedefimiz yurt çapında bir kültür devrimi...

barbar türkler

kırgız balası
Dönemin koşullarında orta Asya gibi çöllük ve kurak bir coğrafyada savaşmak gayet doğal bir durum. bize bu sıçmığı ithaf edenler hiç bir geçim sıkıntısı yokken ve refah içindeyken afrika,Singapur,adalar gibi yerleri sömürdüklerini açıklasınlar.

sigaranın zararları

kırgız balası
Sigara içen insan soyuna karşı eğer zararlarını bilmiyorsa gaflet ve cahillik,eğer biliyorsa ihanet içindedir bence. Özellikle kadınlarda sigara mitokondri gibi organellerde kalıtsal hasar bırakır ve bir bebeğin mitokondrisi doğrudan anneden geçer. hasarlı mitokondri,kalp krizi riski de artış ve fiziksel olarak zayıf bir nesle neden olur ve onarımı imkansızdır.erkeklerde de spermin yapısını bozarak özürlülük riskini arttırır. Kısacası sigara eğer suyunu çıkarırsanız akraba evliliğinden beter bir soy bozulması yaratır. Hiç bir çocuk iki dakikalık zevkiniz için bunları yaşamayı haketmiyor.

binali yıldırım ve ekrem imamoğlu ortak canlı yayın

kırgız balası
Bu konu hakkında paragraflarca yazılır ama size kısa kısa maddelerle fikirlerimi anlatmak istiyorum :

-ilkokul öğrencisinin sorabileceği seviyede,derinlikten uzak ve ürkek sorular.
-düşük kalite moderatörlük.
-aynı sorunun bir tarafa açıkça sorulabilirken öteki adaya ürkekçe,dolambaçlı şekilde sorulması.
-Moderatörün ağırlığını koyamaması,bir adayı en ufak bir cevapta söz kesti (!) diye uyarırken diğer tarafa uzun uzun söz kesme fırsatı tanıması.
-Suriyeliler konusunda iki adayın da tatminsizlik yaratan cevapları.
-iki tarafın da hdp oyları için 40 takla atması.

Gibi tonlarca daha sebep yüzünden leş gibi bir yayın olmuştur.tabii gereken verimin alınamamasında Türkiye siyasi tarihinde uzun süredir böyle ortamlar olmadığından yozlaşmamız olması da etkili oldu.

kimlik yüzünden sınava alınmayan öğrenciye polis desteği

kırgız balası
Ulan kaç senedir aynı terane sınava en az 1 saat evvel gelinmesi ve gelirken mutlaka tc kimlik belgesi olması gerektiği gibi konular sürekli TV'lerde tekrarlanıyor ve her sene yaşanan olaylar haber yapılıyor.buna rağmen bir insan sınava giderken tc kimlik unutuyor,geç kalıyorsa zaten üniversite okuyacak çalışma ahlakına ve sorumluluk bilincine sahip değildir.bir gece evvelden hazırlığınızı yapın öyle gidin sınava lan o kadar zor değil.

Not: yazı olayla ilgili değil biraz boş yapmış olabilirim doluyum swh.

babalar günü

kırgız balası
Ürünlerin fırsattan istifade 2 katına satıldığı;tıpkı anneler,sevgililer vs. Günü gibi kan emici şirketlere para kazandırmak dışında hiç bir işe yaramayan gün.eğer illa bugüne bir özellik yüklüyorum diyorsanız babanızı arayın,konuşun veya ziyaret edin.daha anlamlı olur.

hümanizmin şerefsizlik olduğu gerçeği

kırgız balası
Hümanizm esasında özü insan olmayan pisliklere sırf dış profilinde insan olduğu için bağışlanma talep ederek insanlığı katledenin ta kendisi olmuştur genellikle.bunun gibi durumları sık sık Amerika'nın "demokrasi getirme" gibi eylemlerinde hümanizm kisvesi arkasına sığınıp insan hakları savunuculuğu (!) yaptığı zamanlarda görüyoruz.insan olana insan gibi muamele edilir zaten her yerde,bunu bir ideolojik maske haline getirmeye lüzum yok.

ibrahim kaypakkaya

kırgız balası
Görüşlerinde samimi olan sayılı komünistten biridir.kendisini sevmesem de kemalist (!) komünistlerin ucube şekline bürünmemiş ve gerçekten komünistlik davası gütmüştür.türkiye işçi köylü kurtuluş ordusunun kurucusudur.bir çatışma sonucu yaralanınca kaçarak bir öğretmenin evine sığınmış ve öğretmen ona tuzak kurarak ihbar etmiştir.18 mayıs 1973'te tamuyu boylamıştır.

terragenesis

kırgız balası
Çok güzel bir simülasyon oyunu.amacımız bir gezegeni alıp yaşanabilecek imkanları sağlamak için basınç,su,sıcaklık gibi değişkenler üzerinde oynamalar yaparak insan yaşamına uygun bir gezegene çevirmek.her ayrıntısı detaylıca düşünülmüş,zor bir oyun olsa da ben sevdim.

Not: oynayanlar varsa taktikler konusunda yeşillendirirse sevinirim.

altay sözlük edebi eserler seçkisi

kırgız balası
Altay sözlük yazarlarının oluşturacağı tavsiye kitaplar seçkisidir.böylece güzel bir veritabanı oluşturabiliriz.(aklıma geldikçe güncellenecektir.)

1- Atatürk Hakkında Hatıralar ve Belgeler-Afet İnan
2- Nutuk-M. Kemal Atatürk
3- Medeni Bilgiler-M. Kemal Atatürk
4- Mahmut Esat Bozkurt Külliyatı
5- Dünya Mitolojisi-Donna Rosenberg
6- Devlet-Platon
7- Sokrates'in Savunması-Platon
8- Dahi Diktatör-Celal Şengör
9- Ruh adam-Nihal atsız
10- Sümerli ludingirra-M. İlmiye Çığ
11- sofie'nin dünyası-jostein gaarder
12- kavgam-Adolf hitler

anadolu türkleri müslümanlaşmış romalıdır

kırgız balası
Tartışmayı sonuna kadar izledim şu noktaları vurgulamak istiyorum:

Celal Şengör burada Türk yok demiyor sohbetin temasında ırksal karışım Anadolu gibi bir coğrafyada (ve tabii bütün dünyada,ırklarda) kaçınılmaz fakat biz değerlerimize birbirine bağlı tek bir Türk milletiyiz vurgusu yapıyor.

Hocamız belli yerlerde kelimeleri yanlış seçmiş evet ama genel olarak sohbet bu yönde diye düşünüyorum ayrıca hocamızın dediklerine karşı gelenlere de dna testini öneriyorum.biz bu topraklarda ortak ülküye,geçmişe,birikime sahip yekpare Türk milletiyiz.öteki etnisiteler alt kimliktir ve bu topraklarda yaşayan herkesin Türk kimliğini kabul etmesi gerekir.

cemal gürsel

kırgız balası
27 mayıs ihtilali ile demokrat parti zulmüne son veren üst düzey şahıs,büyük bir Atatürkçü ve gerçek bir vatanseverdir. Altı oku ciddi anlamda özümsemiş bir komutandır ve ülkemizin en demokratik,ilerici anayasasını da o hazırlamıştır.

ismet inönü

kırgız balası
Velev ki Kürt asıllı.öyle bir şey bile olsa ismet İnönü daima "ne mutlu türküm" sözünü şiar edinmiş büyük bir devlet adamıdır ve komutandır. beni en çok üzen ise ismet paşanın bokundaki parazit kadar değeri olmayanların ona ve hatırasına bok atmaya çalışmasıdır.kendini Türk hissediyordu,türküm diyordu o halde hiç kimse etnik kökeni üzerinden konuşma hakkına ve haddine sahip değildir.zaten Atatürk milliyetçiliği de bunu öngörür.

hasan ali yücel

kırgız balası
Türk aydınlanması'nın önderi ve İsmail Hakkı tonguç'un arkadaşıdır. Kemalist ideoloji eğitimin tüm yurda köylerden başlanarak yayılması gerektiğine inanıyordu ve bu yüzden de köy enstitüsü fikri hayata geçirildi.kendisi dp zulmünün başlamasıyla direkt eğitimden uzaklaştırılarak devrimleri köreltildi ve en sonunda enstitüler kapatıldı.bunun ardından hasan ali iş bankası kültür yayınlarında sonradan "hasan ali Yücel klasikler dizisi" olarak anılacak bir dizi klasiği Türkçe'ye çevirmiştir.bunun dışında da hakaret davalarıyla,komplolarla uğraşmak zorunda kalmıştır.komünistlikle suçlanmıştır fakat kendisi komünist olmayıp memleket aşığı arı bir kemalisttir.

yücelin çiçekleri

kırgız balası
Muhteşem bir belgeseldir. nedense bugüne kadar kimse belgesel hakkında başlık açmamış şahsen bu konuya da çok üzüldüm.beylikdüzü belediyesi ve Ekrem İmamoğlu'na da katkılarından dolayı saygılarımı sunuyorum.aman dikkat izlerken boğazınız düğümlenebilir,ağlayabilirsiniz.

Link

cumhuriyet halk partisi

kırgız balası
Türkiye cumhuriyeti devleti'nin kurucu partisidir ve Türkiye'nin tek kurtuluş umududur. günümüzde seviyesi çok çok düşüp dezenformasyona uğrasa da kurucu partimizi öyle bir kenara atacak değiliz,partiyi Atatürkçülerin geri alması ve sosyalistlerin,kürtçülerin,İslamcıların,liboşların vs. ihraç edilmesi GEREKİR. Ha bir de sosyalist enternasyonal'den ayrılmak gerek Kemal paşa'nın kemikleri sızlar.

nurcular

kırgız balası
Deli bir kürdün kutsal (!) sobadan aldığı ilhamları kendisine hayat felsefesi edinen,irticai faaliyetlerde bulunan;aydınlanmaya,bilime,sanata düşman bir untermensch sürüsüdür. Mustafa Kemal Atatürk'ün gözünden kaçmayı başaran birkaç gericinin torunlarıdırlar.

celal şengör

kırgız balası
Üst düzey bilimsel kişilik,gerçek bir Atatürkçü ve Türk milletinin gururudur.islamcılara,kürtçülere,komünistlere müthiş ayar çeker.bütün üst düzey kişiler gibi toplumun geneli tarafından prim yapma amacının dışında çok nadiren kullanılır,hak edilen değer verilmez. Celal hocam biz bize yeteriz dedirtir.

kuran'ı okuyup anlamak

kırgız balası
Genellikle Müslümanların uzak durduğu eylem.bir de okuyup bunlarla ayetlerle tartıştığın zaman "çeviri yanlış", "tefsir oku", "bu kitabı herkes anlayamaz" gibi argümanlar sunarlar.ulan hadi bir iki çeviri yanlışı oldu diyelim,doğrudan kan ve vahşete dayalı ayetlerin doğru çevirisi (!) vurun,kırın diye değil de ellerine çiçek verin diye mi çevriliyor. Bir de bu gibi ayetlerin aslında şifreli ayetler olduğunu iddia edenler var onlar daha komik.gören de sanacak ki tersten okuyunca tiramisu tarifi veriyor bu savaş,ganimet,cariye ayetleri.

osmanlı torunları

kırgız balası
Hiç biri umurumda olmayan Anadolu türklüğünü yerlerde süründürüp, milletimizi hayvan gibi gören,Türklükle zerre ilgisi olmayıp gerici arapların ve envai çeşit halkın kültürünü yücelten bir imparatorluğun fırsatçı torunlarıdır. Bu devirde bile Türkiye cumhuriyetine belli toprak ve mülklerde hak iddia ederler,yok ettikleri bir milletin küllerinden doğmasına katlanamazlar.atamın bir hatası da fatihten sonra bozulmuş bu soyu ibretlik olsun diye meydanlarda sallandırmamaktır. Tek bir osmanoğlu bile yaşatılmamalıydı.

dinsiz bilim topal bilimsiz din kördür

kırgız balası
Dinin yardımcı olmadığı (ki bu bilimin herhangi bir alanı olabilir) alanlarda bilimin aksadığı hiç görülmemiştir. Hatta sözün aksine din denilen şey bilime pranga vurmak,yargılamak dışında hiç bir işe yaramayan dogmalardır yani istese de bilime bir yardımı dokunamaz. dinlerde de bilimin b'si olmadığından zaten doğası gereği kör ve gericidirler.

barok klasik müzik

kırgız balası
(ukde: kıpçak bey)

ışık ve gölgenin birbiriyle uyum içinde olan hareketinden etkilenilerek beste yapılmış klasik müziğin dönemlerinden biri.bu nedenle çoğu barok dönem eserinde 1. porte esas beste olup sırasıyla bunun kalın ve ince varyasyonları çıkartılarak esere devam edilir.ayrıca triller (süslemeler) çok önemlidir.
0 /