confessions

kırgız balası

ataman - Toktamış yazar

  1. toplam giri 925
  2. takipçi 12
  3. puan 16627

suriyelilerin iki türk'ü yaralaması

kırgız balası
Bu untermensch topluluğu başımızın üstüne çıkardığımız için tabii ki şımarmaları doğaldır. Adalet merciilerinin bir kez olsun sağduyulu davranmasını ve Türk ulusunu tehdit eden bu unsurlara acımadan en ağır cezaları vermesini bekliyoruz. Dediklerimin aksi olan suriyeli dostu politikalarda ısrar etmeye devam edecek olurlarsa halk cezayı kendisi kesmeye kalkıyor bu defa da sokaklarda kaos çıkıyor. Bu kaosu önlemek için lütfen Türkiye'de hala bir yargı sistemi olduğunu Türk milletine gösteriniz lütfen.

herkesle arasını iyi tutan insan

kırgız balası
Asla ben değilimdir zira karşımdaki tartışma esnasında zırvalıyorsa (özellikle kemalizme çamur atıyorsa) adama lafı çarpar,serice had bildiririm. Bu nedenden dolayı İslamcı,Kürtçü,komünist tarzı insanlarla aram iyi değildir,bunlarla sadece tartışma yaparım. Yakın arkadaş çevremde genelde benim gibi düşünen ve benzer zevkleri paylaştığım kişileri tercih ediyorum,evet.

piyano dersi vermek

kırgız balası
İyi para kazandıran eylemdir. Hem zevk aldığın müzikle uğraşır ve bunu başkalarına öğretir,hem de para kazanırsın. Fakat Genelde kazan-kazan bir iş gibi görünse de isteksiz veya şımarık bir öğrenciye ders verirken kabus gibi bir şeydir bu dersler.

soğuk bir insan olmak

kırgız balası
Galiba bu benim sözlük. Ne kadar espri yaparsam yapayım,ne kadar ciddiyet ve disiplinimden ödün verirsem vereyim hala inatla çevremde bana soğuksun diyorlar. Şahsen ben soğuk bir insan olduğumu düşünmüyorum ama genellikle biraz ciddi bir tavır takınıyor olabilirim çevremde.

bir hayal kur

kırgız balası
1- Atatürk'ün yakın arkadaşı olmak,devrimleri onunla birlikte yapmak isterdim. Evvela eğitim,giyim kuşam,kültür gibi konularda devrimleri yaptıktan sonra bir ağır sanayi programı oluşturup hayata geçirir,ulus ordusunu gizliden gizliye silahlandırırdım. Altyapıyı kurduktan sonra ikinci dünya savaşında misakı milliyi tamamlamak ve mazlum milletleri de kurtarmak isterdim.

2- Atatürk ile beraber bir orduya komuta etmek isterdim,onunla saatlerce sohbet etmek isterdim.

3- ülkenin çok partili hayata biraz daha geç girmesini isterdim.

hem türkçü hem kemalist olmak

kırgız balası
Türkçülüğü saldırgan,kafatasçı ve emperyalist bir fikir zannedenlerin garipsediği durum. Türkçülük,Türkiye cumhuriyeti halkının yani Türk ulusunun çıkarlarını savunma ve Türk ulusunu hakkettiği çağdaş,yüksek konuma getirmenin davasıdır,Türk ulusalcılığıdır. Öyle 3-5 teröristin iddia ettiği gibi saldırgan ve emperyalist bir fikir değildir.

altay sözlük kitap okuma seansları

kırgız balası
Sıradaki seans için sözlüğe öneride bulunayım derken kütüphanemin cumhuriyet tarihi bölümünü biraz karıştırdım ve eskiden okuyup çok beğendiğim "devrimlerin efendisi" ile karşılaştım. Yazarı Osman pamukoğlu paşamızdır ve kitap gayet yalın dille,okuyucuyu sıkmayacak bir üslupla yazılmıştır. Özetle sıradaki seans için "devrimlerin efendisi" önerimdir. (ince göründüğüne bakmayın sayfa başına yazı miktarı fazla olduğu için ince.)


altaysozluk.com/foto

0 /