confessions

kendine muhalif

1. nesil buyruk - Hülagu -

  1. entryler 282
  2. takipçi 5
  3. puan 8582

asker siyasete karışamaz saçmalığı

kendine muhalif
Evet karışamaz. Karışmamalıdır da. Din ve devlet işleri nasıl ki birbirinden ayrı olmak durumunda ise, askeri ve idari işler de bir o kadar birbirinden ayrı yurutulmek zorundadır.

Çünkü devlet Ocak için değil, Ocak devlet içindir. Milletin efendisi yine milletin ta kendisidir. Yine bir milletin bagimsizligi, milletin kendisinden üstün herhangi bir iradeye bağlı olmaksızın kendisine bağlıdır.


Çünkü halkın üstünde kendisinden daha üstün hiçbir irade bulunamaz. Bulunan durumların da yeterince demokratik olduğu iddia edilemeyecegine göre, "asker siyasete karışamaz, karışmamalıdır" cümlesi bir saçmalık değil mutlak bir gerçektir.

Askerin siyasete karıştığı durumlar hiç şüphesiz demokratikleşme ve özgürleşme adına atılmış adımlar değil aksine bunu yaralayan, tarihten de bilindiği üzere sanatı gerilemeye surukleyen, kısıtlayan bir halde ilerleyen durumlardır.


80 darbesinin müzik, sinema, tiyatro gibi sanat dallarinda yarattığı olumsuz etki yadsınamaz. İşte askerin siyasete karıştığı her noktada darbeler ve demokrasiyi yaralayan hareketler neticesinde görülen kısıtlamalar meydana geldiğini söyleyebiliriz.

Halk, geleceğini belirlerken her türlü rutbeliden üstündür.

sevgili ile yapılabilecek şeyler

kendine muhalif
Tiyatroya gitmek.
Yurtdışına gitmek. Özellikle Balkan ülkelerini gezmek.
Uzun mesafe bisiklet sürmek.
Kitap okuyup üzerinde tartışmak.
Beraber yemek yapmak.
Kamp kurmak.
Yolculukta göğsüne yatıp uyumayı çok isterim. Kokusunu almak...
Paraşüt olabilir belki.
Müzik aleti eşliğinde ( biz calacagiz) karşılıklı olarak şarkı söylemek.


Koklayarak öpmek
Sımsıkı sarılmak
Deli gibi tartışmak ama kopmamak
.
.
.


Bilin bakalım ne eksik? 😂
1
0 /