confessions

karakurum muallimi

1. nesil buyruk - ataman

  1. entryler 536
  2. takipçi 8
  3. puan 15188

sözlüğün siyasi ve gündelik hareketlere sessiz kalması

karakurum muallimi
Anlamlandıramadığım olay.

Dün libya tezkeresi onaylandı, kimseden ses çıkmıyor. Kadın cinayetleri desem, bir-iki yazı sonrası adeta herkes alzaymır olmuşçasına yazıyor.

Doların nabzı atıp tutuyor, ancak herkes susuyor. Sudan, Somali dolaylarında bombalar patlıyor, sözlük oralı değil.

Haydi yurtdışında yaşananları geçiyorum da, eğer entelektüel kimliğiniz varsa bir yerlerde, ülkenin durumunu incelemeyi de bu değerlerinize katabilirsiniz.

Mustafa kemal atatürk, Atsız, Gökalp, mete, timur üzerinden türkçülük yapıyorsunuz. Ama mesela ismet inönü'yü unutmuş bir haliniz var? Ayrıca Bunlar sizin değil onların fikirleri. Atsız'a laf söylemek, atsız'ı eleştirmek yasaklanmış gibi davranıyorsunuz. Bu adam kafatasçı, faşist bir fikre sahip. Bunu kabul edemiyor musunuz?


Bu ülkenin yere düşen çöpü, kapısından girdiği yabancı problemi, kalitesiz eğitim, bozuk maliye de sizin ülkenizin sorunları. Bu ülke için dişini tırnağına takıp çalışan, partizan fikri olmayan kürtler ile o beğenmediğiniz, aramızda yaşayan insanları ötekileştirmek de ikinci sınıf bir fikir. Hal böyle olunca da türkçülük anlayışınız kavimler göçü yapamamış tanrı dağları arasındaki türk çiftçisinden farkı kalmıyor.

Ha bu ülkede herkes kör. Siz de kör davranmaya meyillisiniz. Çok fazla.

libya tezkeresi

karakurum muallimi
bugün mecliste kabul edilen cumhurbaşkanı tezkeresi.

akdeniz'deki türkiye kontrolünün artacağı yönünde yapılan açıklamalar bu insanların kafasına yatmış gibi görünüyor.

ancak diğer taraftan bakınca, hali vaktinde kaddafi insin diye uğraşan bir yönetim vardı. bunun yanı sıra yine içte olan bunalım hala giderilmemiş iken, refah denilen huzura erişilmemişken, libya'ya kimin çocuğu gidecek? alt kat komşumuz, çocukluk arkadaşımız, mahalleden tanıdık veya biz.

yine bu cahil kesim libya'ya gitmenin doğru olduğunu mustafa kemal atatürk'ün kimi resimleri ile desteklemeye, ortaokul tarih kitaplarında yazıp bihaber oldukları, zamanında bu osmanlı paşasının, kendi topraklarında çatışmaya gittiğini görmezden gelmekte.

bu durumlar içerisinde kabul edilen tezkere, umulan odur ki, oraya tam olarak neden gittiğini anlayamayacak askerimizin ayağına taş değdirmesin.

kuzen ile evlenmek

karakurum muallimi
Yağdır kısmında önüme düştü bir an, bir sözlükte şöyle bir yazı okumuştum;

"Ben bunu yanlış görmüyorum. Dinimizce bu helal. Çocukların engelli doğmasının da bununla ilgisi olduğunu düşünmüyorum."


Akıl şey değil ki millete sokasın. Din helal kıldı diye kendi kardeşine bile sulanabilecek zihniyetler var bu ülkede. Hayır okula da mı gitmedin bre mağara adamı, hiç mi biyoloji görmedin? Lise konusu lan bu.

İğrençliktir net.

Düşünsene, erkeksin ve kuzenin sizin eve gelince "acaba beni şey edecek mi?" korkusu yaşıyor. Nasıl yedirir bunu insan kendine?

bu öpüşmenizi çoluk çocuğun önünde yapmazsanız seviniriz

karakurum muallimi
Bir melih gökçek bey Tweet'i.


altaysozluk.com/foto


Siteye girerken iki genç, yolun kenarında yürüyor. Kız oturdu, oğlan ağzından iyi bi tattı.

Ya öpüşsünler, mutlu olsunlar çok önemli değil de, benim gördüğümü fark edip kafasındaki örtüden utanan hanım kız, yaşın küçük, kaldıramıyorsan kafandakinin ağırlığını, kaldır at bir yana. Yok dursun diyorsan da dediğim gibi, yaşın küçük, ileride çok zorluk çekeceksin belli ki.

O seni öpen serseri kılıklı da yarın bir gün yanında olmazsa, bırakıp giderse seni hiç şaşırma.

Umarım bir kez daha yüz yüze geliriz ve tanırım seni. Ki aşağılayıcı bakışlar fırlatabileyim üstüne.

okullarda okutulması gereken dersler

karakurum muallimi
Değişen dünya düzenine ayak uydurmak zorunda olduğumuz için asıl yapılması gereken şey, bilişim ağırlıklı derslerdir.

Yukarıda bahsedilen birçok şey ise okulda öğretilmesi gereken değil, ailenin öğretmesi gereken şeylerdir.

Ayrıca dil konusuna gelince; okullarda zaten dil dersleri var. Bahsettiğiniz şey eğitimin kalitesi ile ilgili olsa gerek?

Olması gereken asıl ders ise bilim tarihi ve bilim felsefesidir. Neyin nereden geldiğini, neye niçin ve ne zaman ihtiyaç duyulduğunu; bunların katlanarak bugüne dek nasıl geldiğini ve koskaca dünya tarihi içinde neden sadece son 50-60 yıl içinde bilimin büyük bir atılım yapıldığını göstermek gerek.

bolt

karakurum muallimi
Walt disney tarafından 2018 yapım tarihli amerikan animasyon filmi.

Bolt bir köpektir. Bir dizide başrol oyuncusudur. Ancak dizinin hikayesini ve sahnelerinde bulunan özel efektlerin gerçek olduğunu sanmaktadır. Gözlerinde ışın olduğunu, havladığında etrafı gerçekten de yıktığını düşünmektedir.

Birgün set bitiminde kaybolur. Tekrar setin bulunduğu yere dönmeye çalışırken aslında sıradan bir köpek olduğunu fark edecektir.

Bolt'un seslendirmesini John Travolta yaparken, sahibinin seslendirmesini ise miley cyrus yapmaktadır.


"Takım arkadaşının başı dertteyse gidersin. Bunu senden isteseler de, istemeseler de gidersin."


Hani bazı animasyonlar vardır ya aslında daha çok büyüklere hitap eder? Bu öyle değil işte. Komple çoluk çocuğa hitap ediyor. Ha ama çok seviyorlar gerçekten de.

gelecek partisi

karakurum muallimi
Zamanında başbakanlık yaparken suriye'deki savaşı harlayan, oradaki muhalifleri destekleyen, canım ülkeme Suriyelileri peşkeş çeken, suriyedeki türk toprağından kaçılmasına izin veren, 7haziran-1kasım aralığında ülkede havai fişek gibi patlayan canlı bombaları durduramayan, insanların korku içinde yaşamasına sebep olup dik duramadığı için baskı ile istifa eden kişinin kuracağı parti.


Sen merak etme, herkes unuttuysa da ben unutmadım bugün başımıza terör örgütü diye sarılan köpeklerin o günlerde nasıl desteklendiğini.

Bugünkü şartların oluşmasındaki en büyük neden, ikiniz güç çarpıştırırken, ülkenin ne halde olduğunu fark etmeminizdir.

Sen yine yat kalk dua et, o safsatalar ile dolu darbe olayında başbakan değildin.

Bu da ayrı bir şaibe ya, haydi neyse.

kadına şiddet

karakurum muallimi
Zayıflığın, düşmüşlüğün, beceriksiz bir hayatın sonunda ortaya çıkan ahlaksız, şerefsiz, karaktersizlerin yaptığı, bunu yaptığı için kendini adam sandığı kişilerin, kadınlara şiddet uygulaması olayı.

Beş para etmeyen ciğerleriyle kalkıp etrafında adam bu diyen diğer bütün köpeklerin de yatacağı yeri seçme iznini bana verselerdi, hepsini bok çukuruna, kadına şiddet uygulayan şerefisizi de bunların en dibine gömerdim.

Bir hafta önce Şule çet davasının sonuçlanacağı gün, ceren özdemir, hapisten kaçan biri tarafından "gücü kendisine yetmeyeceği için" öldürüldü.

12 aralık 2019, bugün, kendisini taciz eden şerefsiz, bayburt'ta zehra erdemir'in boğazını kesti.

12 aralık 2019, bugün, şerefsizin biri, istanbul'da, tartıştığı didem mengü'nün kafasına parke taşı vurup, bavulun içine sakladığını birkaç gün sonra itiraf etti.

12 aralık 2019, bugün, kocaeli'nde şerefsiz bir başkası, eşi aslı şahin'i sopayla dövdükten sonra boğarak öldürdü.


Kadına şiddete karşı o tbmm'de araştırma önergesini reddeden zihinlerin vicdanı hiç mi sızlamıyor gerçekten acaba? Kadın bu arkadaşlar, kadın. Kadın!!!

Bunları korumak için kolunu kaldırma gereği bile duymayan bütün susmuşların, burun kör davrananların, korkaklık yapanların da yedi ceddinde ne kadar insan varsa, hepsine selamlarımı tek tek ilettim ben bu gece.

exam

karakurum muallimi
yönetmenliğini stuart hazeldine'nin yaptığı, başrollerinde adar beck, gemma chan, nathalie cox'un bulunduğu 2009 ingiliz yapımı film.

bir şirkete işçi alımı yapılmaktadır. sekiz kişi son aşamaya gelir. sınav yeri bir odadır. penceresi yoktur. önlerinde tek bir sayfa vardır. sınavı başlatan kişi tek bir soru olduğunu, doğru cevaplayanın işi alacağını söyler. tek şartları süre bitene dek kendileriyle veya odada duran güvenlik ile muhattap olan veya olmak isteyenler elenecektir. ancak tek bir sorun vardır; kağıtta herhangi bir soru yoktur. katılımcılar soruyu bulmak için çabalarlar.


"imkansızı elediğin takdirde geriye kalanlar gerçeklerden ibarettir."


iyi bir film mii, pek değil açıkçası. ama şöyle bi zaman geçirmek için izlenebilir elbette.

admin

karakurum muallimi
Yönetici.

Nickler değiştiği için kimin kim olduğunu bilemiyorum şu an. Yönetim kadrosunda da kağan kim gözükmüyor.

Bunu görürse bana bir ulaşabilirse memnun olurum. Hatta kendisine yakın bir mod dahi ulaşabilir lütfen.
0 /