confessions

kama tarkan kağan

1. nesil buyruk - kutluk

  1. entryler 1574
  2. takipçi 15
  3. puan 36238

marvel fantezisi

kama tarkan kağan
Marvel pek sevmem de isterse sub-zero zırhı giyerek mortal kombat karakteri ile olaya dahil olabilirim hem kurgusal karakterler arasında crossover olmuş olur ilgi çeker

Buz sarkıtı sokarım felan ne isterlerse....

haznevi tarikatı

kama tarkan kağan
Suriyelilerin gelirken beraberinde getirdiği ithal tarikat tabi ki tarikatlarını orada bırakacak değillerdi şimdi de adana'yı parsellemeye başladıkları söyleniyor zaten diyanet desteği alıp saray yaptırmışlardı

bu tarikatlar sendikalar gibi konfederasyonlar filan kursa iyi olacak. başta genel bir şeyh bulunsun, alt şubeleri özelliklerine göre ayrılsın. gerçekten takip edilemez hale geldiler. vatandaş hangi tarikata girmesi gerektiğini düşünmekten hiçbirine girmiyor. olmaz böyle. vatandaşın bu mağduriyetini gidermek hukuk devletlerinin görevidir. kim neye inanıyor, kim badeci, kim paracı bilmek istiyor halk %51 badelenmek istiyor lütfen yani. hazır resmi gazetede ayet ve hadisler yer almaya başlamışken bu iş için bundan daha iyi bir zaman olamaz diye düşünüyorum. arz ederim.

Ulan ismailağa,menzil,haznevi,halveti bitmiyor a. Koduklarım hayır halbuki Fethullah Gülen gibi bir örnek var yani ders alınmadı mi? Bunlar da mı kandıracak

Yalnız durum kötüye gidiyor İran gibi bir günde şeriat gelmese de toplum yavaş yavaş dönüştürülüyor her gün Arap kültürünün etkisi artıyor Kanunlar düzenleniyor. İlk kez şeriat kuralları Resmi Gazete'de yayımlanıp, bir ilke imza atıldı. İslami finans kuruluşlarının denetleme standartlarını belirleyen kurallar açıklandı. Denetçilerden, 'Allah-u Teala'dan korkmaları' ve 'fıkıh kurallarına uymaları' istendi.

Suriye içsavaşı büyük göç dalgası yaydı. Yıkılan ülkede mazlumlar ortaya çıkarken, Türkiye'nin demografisi de bozuldu. AKP, mülteci sırtından din ve kültür ikame etme fırsatını da kaçırmadı. Sırada 50 bin İdlibli var. İçlerindeki militanı tespit zor.

Dengeleri hassas Hatay'ın Reyhanlı ilçesi, Suriye'de bir cihat şehri gibi oldu. Geçen Haziran'da, eski IŞİD üyesi El Sarut kitlesel cenaze töreni ve tekbirlerle binlerce kişi tarafından Tevhid Camii'nden Suriye'ye yollandı. Maraş'taki Alevi bölgesine kampı inşa edildi.

Mevzu çok ağır böyle giderse Türkiye iç savaşa en aşağı beş parçaya bölünür.

said-i nursi

kama tarkan kağan
risalelerde bazı bölümlerin üzerinde şöyle yazar:

(bu fıkra (bölüm) arabî geldiği için, arabî yazıldı.)
(yani bu münacat, kalbe farisi olarak tahattur ettiğinden farisi yazılmıştır.)

said nursi risaleler için aynen kuran gibi 'kalbe geldiğini' iddia ediyor. üstelik bu kitaplar ona arapça, farsça, türkçe gibi farklı dillerde gelmiş. adam google translate sanki.

bunları sorduğunuzda nurcuların size yapacakları ilk savunma "onun kalbine ilham edildi, vahiy değil ilham" gibi sözler olacaktır.

risaleler said nursi'nin iddiasına göre kalbine gelmiş, peki hz. peygambere vahiy nasıl gelirdi? yazılı kağıtta mı geliyordu? işte kuran ayetlerinden örnekler:

şuara(193-195) ''apaçık arapça diliyle, uyaranlardan olman için onu cebrail senin kalbine indirmiştir.''

bakara 97: de ki: ''kim cibril'e düşman olursa, (bilsin ki) o bunu (kur'an'ı) allah'ın izniyle, daha önce gelmiş olanları tasdik eden, iman edenler için de bir hidayet rehberi ve müjde olarak senin kalbine indirdi.''

risalelerin allah tarafından yazdırıldığı iddası: (lemalar 18 --sikke-i tasdîk-i gaybî, 167, onsekizinci lem'a)

"bu gelen mukaddime, lüzumundan fazla izah edilmekle beraber, bir derece uzun olması, ihtiyarsız (iradem dışında) olmuştur. demek ki ihtiyaç var ki, öyle yazdırıldı. olan risale-i nur un harika yüksekliklerini ve ilmi tahkikatını benim fikrim den zannedip dehşet almuşlar. yazdığım vakit irade ve ihtiyarım ile olmadığını hissettiğimden, kendi fikrimle tanzim veya ıslah etmeyi muvafık görmedim."

açık bir şekilde bu kitapların iradesi dışında, allah tarafından yazdırıldığını söylüyor. en son cümlede söylenen, bu kitapları kendi fikirleri ile yazmadığı için, onları tanzim ve ıslah etme yetkisini kendisinde görmediğini belirtiyor. bedeni ve iradesi bu kitapların yazımında devreden çıktığına göre iddiası açıkça bu kitapların vahiy olduğudur. yani ben bir şey yazmadım böyle geldi diyor.

bakın risaleler nereden gelmiş:

şualar s. 601. "resail-in nur da aynı tekilde, ne doğunun kültüründen ve ilimlerinden nede batının felsefe ve fen bilimlerinden gelmiş bir mal ve onlardan iktibas edilmis (alınmış) bir nurdur. ama semavi olan kur'an ın, doğu ve batı nın üzerinde olan arş' da ki yüksek yerinden alınmıştır."

ifadeye göre risaleler kuran'ın geldiği yerden alınmışlar. peki nasıl alındılar? kim getirdi? aynı yerden alındığına göre risaleleride vahiy meleği cebrail mi getirdi? bu durumda son kitap kuran değil risale ve kuran'ın geldiği yerden kitap aldığına göre said nursi'de peygamber olmuyor mu? şu iddia bile tek başına küfrün en büyüklerindendir. nurcular said nursi'nin bu sözlerinden neden hiç rahatsız olmuyorlar? bu allah'a iftira değil mi?

said nursi'nin iddiaları ile vahiy arasında bir fark görebildiniz mi?

kuran'a göre vahiy hz.muhammed'in kalbine geliyor ve böylece allah tarafından kuran isimli bir kitap yazdırılıyor.

said nursi'de kendi yazdığı kitaplar için aynı şeyi iddia ediyor. herhalde vahiy olmasından şüphe duyulacak diye korkmuş olacak ki ''bedenim devreden çıktı, öyle yazdırıldı'' diye de iddialarında ısrarcı oluyor. hatta onun kalbine farklı dillerde bile geliyormuş yani dolaylı yoldan bana gelen peygambere gelenden bile üstün demeye getiriyor.

nurcular tarafından bu konuda büyük bir münafıklık yapılıyor. aynı lafları başkası etse, bana allah kitap yazdırdı, kuran'ın geldiği yerden alındı dese onun için hiç de ilham muhabbeti falan yapmaz ve böyle saçma mazeretler uydurmazlar, hemen kafir ilan ederler. ama üstatlarına gelince ya kör sağır kesiliyorlar yada laf cambazlıkları ile durumu kurtarmaya çalışıyorlar.

ilham hissiyat, teşvik anlamındadır. ilham ile bilgi gelmez. ilham konusunda said nursi'nin iddia ettiği gibi bedenin devreden çıkması falan diye bir şey olmaz.

zaten dikkat ederseniz said nursi bu konuyla alakalı olarak hiç bir yerde ilham gibi bir kelime kullanmıyor, bedenim devreden çıktı, yazdırıldı, alındı diyor. ama nurcular bu konuda said nursi hiç kullanmadığı halde durumu kurtarmak için araya ilham kelimesini sıkıştırıyorlar. lafa gelince müslümanım diyenler sırf kurdukları düzenleri bozulmasın diye allah'a iftira ediyorlar.

yani özetle said nursi kendisine allah tarafından kitap verildiğini ve kendisininde peygamber olduğunu iddia ediyor. islama göre bu en büyük küfürlerden birisi olup cehennem'de ebediyen yanacaktır

Bana kalırsa mevlana'da böyleydi Mevlana'nın mevlevisine,bunun risalesine,hasan mezarcı'ya yok Adnan Oktar'ın peşinden gidip de müslüman olduğunu iddia edenin vay haline ulan ateist en azından adam gibi diyor ben inanmıyorum siz direk küfre giriyorsunuz ateist bile yeri gelince affedilme ihtimali var lakin siz ebediyen kalacaksınız he bu ebediyen kalmayı da ben demiyorum bizzat Hakk'ın kelamı (bkz: Kur'an-ı kerim)
2

kürtler

kama tarkan kağan
Yoğun oldukları şehirlerin yaşanmayacağı halk

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://odatv.com/amp/boyle-olur-tarikat-dugunu-01101826.html&ved=0ahUKEwijwYrMkKTnAhXwBBAIHcOMADAQyM8BCDEwAg&usg=AOvVaw0yYRrCuKIGj1HNgIQC51Hr&ampcf=1

https://www.google.com.tr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.hurriyet.com.tr/amp/gundem/seyhe-7-gun-7-gece-dugun-12953349&ved=0ahUKEwjCwd3kkKTnAhUNl4sKHcBXA6Q4ChDIzwEILDAB&usg=AOvVaw0vMu-k3quRmWwp4lsyiVnx&ampcf=1

Sırf bunlar Kürt şeyh,şıh düğünleri bunun aşiretleri var,cemaatleri var yıl olmuş 2020 hala böyleler sorsan Ortadoğu'nun en seküler en eğitimli halkı olarak bilirler kendilerini haha hele Şii diye Irak'ta türkmenlere saldırılarını, Kürdistan İslam hareketini saymıyorum

Varya Zihniyet olarak Suudi Arabistan'dan farkları yok

He bir de ırkçılık bu yaptığınız diyeceklere de sorsan Türkiye de nerede yaşamak istersin 20 şehir yaz desen bir tane bile Kürtlerin yoğun olduğu yer yazmaz o da ayrı bir konu.

anadolu

kama tarkan kağan
Dinlerin beşiğidir aynı zamanda

Göbeklitepe Anadolu'da dünyanın ilk mabedi olup tanrıça Kibele ile başlayarak hitit dini,urartu dini,frig dini,Lidya dini,roma-grek dini,kommagene'nin karma inanç sistemi, zerdüştlük,mitraizm, Hristiyanlık,yahudilik,İslam hatta Şamanizm'e kadar birçok din ya burada ortaya çıkmış ya da burada yok olmaktan kurtulmuştur.

ensest

kama tarkan kağan
Kuzen ile yapılan evliliklerin bu kategoriye girmediği (dünyanın bir çok ülkesinde Amerika olsun, çin olsun hala kuzenle evlilik kırsal bölgelerde yaygındır) ilişki türü birinci derece akrabalar giriyor.

erivan

kama tarkan kağan
Tarihi revan hanlığının kurulmuş olduğu halk çoğunluk olarak işte azerbaycanlı türkler ile Anadolu'dan Türklerden oluşan bunun yanında farsların da olduğu lakin günümüzde ne hikmetse bu halklara ait bir tane bile aile olmayan sehir.

otuzundan önce evlenmek

kama tarkan kağan
Gündem değiştirmek için ortaya atılan vergiye aldanıp boşuna evlenmeyin sonra üç kuruşa yaşamaya mahkum olup hem kendinize hem çoluğa, çocuğa hayatı zindan edersiniz

Bir de evlenmiyor diye vergi alınır mı lan orospu çocukları? Dünyanın neresinde var böyle bir şey amına kodumun oğlu belki aseksüel belki evlenmek için evlenmek istemiyor sana ne aq

Tanım:benden bu konuda vergi almaya çalışan vergi memurunun anansını nikahıma alırım. Net.
3

kusmak

kama tarkan kağan
Bunu zayıflamak için yapan var sonra hepsi blovsia hastası oluyor

Güzel kardeşim yiyip yiyip kusacağına bir diyet listesi çıkarıp yesen eğer gerekirse diyetisyene gitsen olmaz mı.

ülkü ocaklarında arapça kursu verilmesi

kama tarkan kağan
Günümüzde ülkücülerin milliyetçilik veya ümmetçiliği de geçip direk Arap milliyetçiliğine geçtiğine gösteren olay bunlar bu kadar milliyetçi işte zaten sırf müslüman değil diye hun, Göktürk,avar,hazar gibi türk tarihinin önemli devletlerini türk saymayan bir kitleden ne beklenirdi?

Ve evet kardaşım benim İspanyolca, ingilizce, farsça, çince, moğolca, İtalyanca vs öğretsen bir şey demezdim ben isterim ki ülkedeki bütün milliyetçi kitle donanımlı olup 72 dili de konuşsun (arapça da dahil) lakin sizin arapça öğretme amacınız belli Kur'an okumak felan değil yemeyin bizi din kardeşiyiz koskoca kahinatı yaratan Allah bir tek arapça mı kabul ediyor duaları e en büyük soru da şu oluyor tabi hani İslam evrensel diyorsun ya babuş bu yaptığın şeyin neresi evrensel sen tıpkı Yahudilerin yaptığı gibi bir dini bir kavmin kültürünün içinde eritiyorsun

Hristiyanlık bu yüzden İslam'dan daha yaygın işte adamlar mezo-amerika'ya gitti İncil'i yerel dillere çevirdiler (inka,maya/aztek dili vs) gittiler Rusları ortaçağ'da hristiyan yaptılar doğu Slav diline çevirdiler Kıpçak kabilelerinin bazılarını hristiyan yaptılar Kıpçak Türkçesine çevirdiler ,Romalıları hristiyan yaptılar latince'ye çevirdiler sen bilakis Arapçayı öğretmeye çalıştın bırak milleti inandırmayı İslam'dan kopan bir kitle yarattın bu kafayla zor zaten.

elazığ kürt mü türk mü

kama tarkan kağan
Hepsi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup etnik anlamda da Türklerin yoğun olduğu (gakgoş derler bilisen) ayriyeten türk harici en çok zaza en az da Kürtler vardır

Lakin Türkçü kürt, PKK'lı türk gördü bu gözler o yüzden çok da mühim değildir.

training day

kama tarkan kağan
denzel washington ve ethan hawke'ın başrolde olduğu 2001 yapımı polisiye/suç/dram filmidir

konu: jack (ethan hawke) narkotik şubeye geçmek isteyen sıradan idealist bir polistir bunun için patronlarının alonzo harris (denzel washington) olduğu bir birime atanmış ve kendini bu kişiye kabul ettrimek istemektedir lakin zamanla alanzo hakkındaki görüşleri değişmeye başlar

filmde geçen bütün olayların bir günde yaşandığını ve denzel washington'un en iyi erkek oyuncu dalında oscar ödülü alarak ilk bu filmde kötü bir karakteri canlandırdığını da belirtmeden geçmeyeyim.

8mm 2

kama tarkan kağan
Kısa bir şekilde özet geçiyorum

Nicolas Cage'li ilk film çok tutunca "ağa bak görüyon mu para var bu filmde hadi devamını çekek" diyip hiçbir ünlü ismi bünyesinde barındırmayan 2005 tarihli güya ilk filmin devamı (konu olarak alakası yok) bu sefer de Avrupa merkezli yeraltı pornosunu konu edinen leş gibi bir film

Gördüğünüz zaman Blu-ray veya CD artık neyse bulduğunuz yere bırakıp koşarak Allah ne verdiyse kaçın.

Bir de izlensin diye çıplaklık ve sex sahnesi koymuş ipneler olm o film ..... Olsa çekilmez,evlat olsa sevilmez.

8mm

kama tarkan kağan
Okunuşu 8 milimetre olan Nicolas Cage'in kariyerindeki en efsane filmlerden biridir


altaysozluk.com/foto

Konusu: Tom welles (Nicolas Cage) kariyerinde çok ünlü,ailesiyle ufak tefek sorunları olan bir özel dedektiftir bir gün kendisine ölen bir iş adamının özel kasasında bulunan 8 milimetrelik bir cinayet filmi izletilir ve videodaki kızın gerçekten ölüp ölmediğini sorgulaması istenir Tom welles yeraltı dünyasına çekildiğini farkında değildir

Hiçbir zaman yoğun bir cinsel veya kan sahnesi göstermemesine rağmen insanı başarılı bir şekilde rahatsız etmesi ve sürükleyici konusuyla kesinlikle izlenmesi gereken filmler arasındadır bence

Bir de Hollywood önceden ne filmler çekiyormuş ya la 1999 ve öncesinde bir de günümüze bakıyorum abuk sabuk çizgi roman uyarlaması (joker ve kara şövalye serisi hariç) filmler Marvel istila etmiş zaten aq

Nicolas baba sende bu tarz filmlerde oyna sövecem artık büyük hazine serisinden sonra nasıl bir antipati kastıysan yeni çekilen filmin güzel olsa bile 5.7 yukarısı puan görmüyor.

ismail şah türk mü

kama tarkan kağan
safeviler epey karışık bir kökene sahip oldukları için cevap vermesi zor olan konudur bunda safevilerin bir tarikat olmasının etkisi büyük tabi

babası şeyh haydar'dır annesi akkoyunlu uzun hasan ile pontus thedora'nın kızıdır yani burada baba tarafına bakmak lazım

baba tarafında en dip atası şeyh safiyüddin ishak sünnidir ismail ve dedesi cüneyd aksine kaynakların bir kısmında pir-i türk yani türk piri olarak geçerken diğer kaynaklardan destek alınarak kürt olduğu söylenir lakin bu safiyüddin denilen şeyhin gilan'da yaşadığını biliyoruz yani kendisi pek ala gilan,mazendaran,zaza,taliş'da olabilir

en nihayetinde şah ismail kürt de değil türk de değildir kendisi ve oğulları her daim kendilerini pers imparatorluğu olarak görmüş,farsça konuşmuş ve fars gelinler almışlardır yani safeviler bir pers devletidir tıpkı kendisinden sonra gelen kaçar ve afşar hanedanları gibi kuran kişinin soyunun türk,kürt,zaza vs olması mühim değil konuşulan dil ve kültür önemli

aynı şekilde altın orda devleti ve çağatay hanlığı bir türk devletidir kurucuları moğol da olsa türkçe konuşmuş ve kendilerini türk olarak isimlendirmişlerdir aynı ispanyol,portekiz imparatorluğunu yöneten aile alman habsburglar olunca o devletlerin alman olmaması veyahut rusları yöneten aile viking olunca kiev knezliğinin germen olmaması gibi..
0 /