confessions

hülagü

Uldız - Toktamış yazar

  1. toplam giri 122
  2. takipçi 8
  3. puan 4359

akp'nin tsk'yı politize etmesi

hülagü
son yaş kararları, liyakatsiz terfiler, laiklik karşıtı uygulamalar, yaratılmaya çalışılan batı-doğu merkezli yapı, dış kaynaktan alınan torpilli tarikatçı teğmen adayları(hak edenleri ayırarak) ve or'suz ordu. tümü orduyu politize ediyor, afallatıyor, ısıtıyor, yoruyor. eski güzel laik günleri özlüyoruz.

Böyle devam ederse Türkiye'nin tek caydırıcı gücü ordusu da artık ortada kalmayacak.

Najsilniejsza karta TSK!

haldun taner

hülagü
kadıköy iskele tarafında bulunan tiyatro sahnesi. içerisinde konservatuar olmasından dolayı çiçekçi ablaların yanından geçerken içeriden piyano ve keman sesleri gelir. ablalar genius çıktı be ya.

tengricilik

hülagü
Türkler'in kadim inanç sistemi. animist inanç sistemleri arasında en samimisi.

tengriciliğin ana hatlarını ise coğrafya ve türkler'in yaşam tarzı oluşturur. türkler'in yaşam tarzı-coğrafya ve inanışları birbirini öyle bir etkilemiştir ki sonunda çok değerli bir felsefe ortaya çıkmıştır.

diğer din veya inanç sistemleriyle karşılaştırıldığında çok ileridedir. ne anlamda ileridedir? kadın erkek eşittir mesela. ve gerçek anlamda eşittir. beraber savaşılır, beraber yönetilir ve beraber göçülür.

doğaya değer verilir mesela. doğadan beslenilir, saygı duyulur.

kısaca yobazlık mevcut değildir. yobazlığa, gericiliğe yer yoktur. gerek de yoktur.

Tengricilik ise günümüzde ata topraklarımızda hala yaşamını sürdüren türk cumhuriyetlerinde var olmaya devam etmektedir. kamçatka'dan sibirya'ya, mançurya'dan macareli'ne kadar.

bülent ortaçgil'in bilinmeyen efsane şarkıları

hülagü
Bülent ortaçgil'i ilk kez kadıköy moda'da bir barda izlemiştim. bülent amcanın öyle bir etkisi var ki dinleyenlerinin üzerinde anlatamam. şarkıyı söylerken başındaki tatlı minnoş hareketler resmen sizi yumuşacık yapıyor. şimdi size yeni keşfettim bir şarkısını paylaşacağım. güne güzel başlıyorsunuz sayemde hadi yine iyisiniz.

peaky blinders

hülagü
shelby limited company'nin hikayelerini anlatan dizi. Kıpçak bey sayesinde yeni sezonu öğrendim. o nedenle tekrar baştan başlayacağım diziye. sonuna da 5.sezonla 6'yı oturtturacağım. patlamış mısırım nerde?

türkler

hülagü
dünya üzerindeki yüce uluslardan biridir. gerek tarihi gerek gelenek ve görenekleriyle diğer uluslara göre çok daha yüksek karakterlidir. bu ulusa ait olmak her ne kadar mutluluk kaynağı olsa da her Türk'ün ulusuna layık bir şekilde yaşaması gerektiğini düşünüyorum. ne demiş ulu atatürk; vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır!. bu tümceyi yaşamımızda motto haline getirebilirsek eğer yine Türkler'e onur verici atasözleri, deyimler, şiirler ve şarkılar yazılacaktır.

jandarmanın atatürk ve türk bayrağı heykelini kaldırması

hülagü
jandarma genel komutanlığının geçen ay başlattığı restorasyon çalışmasından sonra bahçede bulunan jandarma komandonun arkasındaki atatürk ve türk bayrağının kaldırılma olayıdır. bu tabi ki de, bir restorasyonun dışında reformdur. ancak reformlar her zaman ne yazık ki ileriye dönük olmuyor.

türk tarihinin sayılı karakterlerinden olan atatürk'e ne bu şekilde zarar verebilirsiniz ne unutturabilirsiniz ne de yenebilirsiniz. Atatürk'e ne birilerinin gücü ne de zekaları yeter. en fazla yapacağınız cehalete sığınmak olacaktır. onda da tarih yine gericileri utandıracaktır.

eskisi:

altaysozluk.com/foto

yenisi:

altaysozluk.com/foto


esenlikler

hülagü
"hello"'nun türkçesidir. merhaba ve selam yerine kullanılarak farsça ve arapça'yı dilimizden temizlemeye başlamak için en uygun sözcüktür.

ayrıca ciao gibi girerken de çıkarken de kullanılabilir.


lviv

hülagü
tarihte Lehler, Almanlar, Ruslar ve son olarak Ukrainler tarafından yönetilmiş. kimilerine göre ukrayna'nın en güzel şehri. bunun nedenlerinden biri ukrayna'nın tek avrupa şehri olmasıdır. yani mimarisi avrupa'daki şehirler gibidir. old town'u çok tatlıdır. bu tatlılığı geçmişte alman ve leh yönetiminde uzun yıllar kalmış olmalarına borçlular.

Şimdilerde ise turist akını olan bir kent. ancak iç savaştan sonra kentte aşırı sağcıların oldukça güçlü olduğu ortaya çıktı. öyle ki "right sector"(sak sektör) adlı aşırı milliyetçi örgütün yuvası konumundadır. ancak aşırı sağcı derken avrupa'daki çizgi film tadında neo nazilerden bahsetmiyorum. bu adamlar ukrayna ulusal ordusunun yanında tümen büyüklüğünde birliklerle donetsk sınır hattında çatışmaktadır.

Ayrıca kryjivka adındaki gizli parolayla girilen kafelerine kesinlikle uğrayın derim. duvarlardaki ikinci dünya savaşından kalma mp-40, stg44, mosin-nagant, ppsh ve favorim mg42'leri saatlerce izleyebilirsiniz.

slava ukraini! heroyam slava!

kama tarkan kağan

hülagü
genellikle toplum ve tarih ikilisinin arasından çok ilginç konuları bulup sade bir dille yazan kaliteli yazar. Kesinlikle piyasadaki tarih dergilerine gönüllü olarak yazı yazıp göndermeli. Amaç millet kaliteli içerik okusun, ufuklar açılsın. Şu aşağıdaki girisine bakın adamın;
(bkz:1000 tanrılı din)

Ayrıca gece hayatına bir son vermesi gereken yazar;
(bkz:yozgat gece hayatı)

Sonradan öğrendiğim kadarıyla adam zaten tarihçiymiş. Saygılar reis.

bozkırın kuyumcuları

hülagü
bazı "paralı tarihçiler" tarafından ısrarla iran halkı olduğu iddia edilmektedir. adamların lakabı bile "kuyumcu". yani demir. demir nedir? demir türktür.

tabi ki de, iskitlerin türk olduğunu bu kadar basit bir nedene bağlamayacağım ancak sözcüklerine, geleneklerine, yaşam tarzlarına, at kullanımındaki yeteneklerine bakıldığında sarmatlar, alanlar, avarlar ve diğer birçok hazar üzerinden göçen türk güruhları gibi onlarda bal gibi türktür!.

0 /