confessions

hülagü

1. nesil yazar - Teoman

  1. entryler 150
  2. takipçi 8
  3. puan 6607

erdoğan'ın fatih portakal hakkında suç duyurusunda bulunması

hülagü
odatv gazetecileri barış Terkoğlu ve barış pehlivan'ın ardından artık işler iyice sapa sardı.

ne yapsınlar sayın aklar? van'a, urla'ya, marmaris'e yapılan saray ve villalardan insanların rahatsız olmamasını mı bekliyorsunuz? siz adam kayırarak köşeleri "dön baba dönelim" derken insanların bunu gülerek izleyeceğini mi sanıyorsunuz? sizin badem bıyık maaşlarınız on beşten başlarken millet ücretsiz izinle tanışıyor bu koronalı günlerde.

içi su dolu balon daha ne kadar sıkılır?

ülkü ocakları başkanı sinan ateş'in istifa etmesi

hülagü
Sinan Ateş yakın zamanda göreve getirilmesine rağmen birkaç gün önce ülkü ocakları başkanlığı görevinden istifa etti.

İddialara göre Sinan Ateş, Yavuz Bahadıroğlu'nun trt 1'de yayınlanan "ya istiklal ya ölüm" dizisinde atatürk ve kemalistlere karşı attığı tweet sonrası kendisi de twitter üzerinden Bahadıroğlu'na bir yanıt verir ve olaylar gelişir. Yine aynı iddiaya göre ak parti gençlik kolları Sinan ateş'in tutumundan rahatsız olur ve durumu üst kademelere taşır. En sonunda, olay devlet bahçeli'den sinan ateş'in istifasını istemesine kadar gider.

Ancak sinan ateş'in yakınlarına göre ise: sinan ateş akademik çalışmaları için istifa etmiştir.

Aşağıda kabaca bilgilere ulaşabileceğiniz bir haberi bırakıyorum.
http://www.krttv.com.tr/gundem/iste-bahceli-nin-geldigi-ibretlik-nokta-ulku-ocaklari-h31523.html

yazıcıoğlu

hülagü
kadıköy'de bir iş hanı. en üst katında kendine küçücük odalar kiralayan oldschool elektrik-elektronikçileri barındırır. ilk katlarında ise epeyce çakal esnaf mevcuttur.

sutasak

hülagü
açılımı "subay temel askerlik ve subaylık anlayışı kazandırma" olan türk silahlı kuvvetleri'nin dış kaynaktan subay edindiği eğitim programı.

Tsk aslında eskiden beri teknik ve uzmanlık gerektiren(tabip, hukuk vb.) sınıflarda ihtiyacı olan subayları, üniversite mezunu adaylar arasından temin ediyordu. ve bu kişiler alanlarında uzman ve nitelikli olduğu için ordu içerisinde dışlanma ya da yetersiz görünme gibi durumlarla pek karşılaşılmıyordu. üstelik kulelili harbiyeli vs diğer askeri liselerden çıkışlı harbiyeli, askeri lise çıkışlı harbiyeli vs harbiyeli çekişmelerinden onlara zaman kalmıyordu.

Ancak 15 temmuz rezilliğine müteakip harp okullarının kapatılması ve subay sınıfı arasındaki yüksek sayıda ihraçla acil ve çok sayıda subay ihtiyacı doğdu. Milli savunma bakanlığı da bu ihtiyacı lisans mezunu kişilerden yani dış kaynaktan temin ederek giderdi.

bunun sonucunda sutasak aracılığıyla 6.000'e yakın subay mezun edildi. bunların bir kısmı askerlikle alakası olmayan, sivilde iş bulamadığı için subay olmak isteyen ve tarikat torpilli kişilerdi. önce eğitimlerde bıraktılar, eğitimde bırakmayanlar da üniformalıyken bu işi yapamayacağını fark edip istifa ettiler. bunlara rağmen militarist yapıya sahip, atatürkçü ve ileride başarılı bir subay olabilecek kursiyerlerin hakkını vermek gerekir.

bunu yazmamdaki amaç tsk gibi bir kuruma harp okulunda namazı hangi tarikatın kıldıracağını tartışan harbiyeli/ kursiyer yerine altay sözlük gibi bir mecraya bulaşmış, kuvvetle ihtimal atatürkçü gençlerin girmesidir.

ülkü ocaklarında arapça kursu verilmesi

hülagü
Gözlemlediğim kadarıyla 2019 yılının başından itibaren başladıkları bir program. Dışarıdan iyi niyetle baktığınız zaman "ne güzel kardeşim millete dil öğretiyorlar siz de hiçbir şeyi beğenmiyorsunuz, ingilizce, fransızca öğretseler laf etmezsiniz" gibi bir bakış açısı doğabilir. Lakin bu böyle değildir.

Ülkü ocakları eğer türkiye türklerinin milliyetçi kanadını temsil ediyorsa(ki türkiye'de sol olmadığı gibi türkçü bir örgütlenme de yoktur) en azından akademik anlamda türk dili, türk tarihi gibi güçsüz olduğumuz konularda çalışmalar yapabilirdi. ama ne yapıyor? islam ve arap-arapça güzellemesi ve asimilasyonu yaparak cahil bir sağ kanat oluşturuyor.

peki bunu neden yapıyorlar? işte tam burada taviz sözcüğü yaşamımıza giriyor. alparslan türkeş'den bu yana verilen tavizler bu hareketi arapça kurs vermeye kadar getirdi. yakında "ülkü ocaklarında kürtçe kursu" diye reklamlar görürüz artık.

arapça yerine türkçe sözcük kullanmak

hülagü
Kişinin kendi içerisinde yaptığı bir çeşit devrimdir bence.

Göçebe bir ulus olduğumuz ve birçok farklı kültürle paylaşımda bulunduğumuz için dilimiz oldukça etkileşim almıştır. Bundan dolayı da dilimizde farklı dillerden sözcükler bulunmaktadır. Bu bir zenginlik olmakla beraber bu durumun içerisinde türkçe'mizin erimemesi ve özelliğini kaybetmemesi gerekmektedir. Bu nedenle atatürk dil konusuna çok önem vermiştir.

ben başlıyorum:
kelime değil sözcük.

altay sözlük sohbet

hülagü
yeni fark ettim, heyecanlandım. hatta "hello malatya" yazarak dışa da vurdum. ama gel gör ki bozulmuş. ben yokken herkes eğlenmiş kurtlarını dökmüş.

hello yönetim! ne var ne yok orada?

türban

hülagü
Amerikan toplum mühendisleri ve fetö tarafından 1990 ve 2000'lerde toplumumuzdan siyasi bir rant çıkarmak ve toplumu tasarlamak adına sıkça ve başarılı bir şekilde kullanılmış, kimilerine göre bir tür başörtü kimilerine göre ise politik simge.

Türkiye'mizin mezhepsel bölünmüşlük ve etnik yapısıyla beraber en kullanışlı zaaflarındandır. Türk kültüründe kesinlikle yeri olmayan ve ülkemize fetö aracılığıyla enjekte edilmiştir.

Ulusumuz peyderpey İslam dinine Osmanlı Devletinden daha önce girmiştir ve ne önceki süreçte ne de osmanlı döneminde türbana rastlayamazsınız zira bizler için yeni bir tasarımdır. ör: belli bir yaş üstü türbanlıların büyüklerinin ya başörtü ya da çarşaf kullanması.

Ayrıca beni sabah 9 sularında bunu yazmaya iten güç nedir?gewehr 43

hülagü
Almanların ikinci dünya savaşında savaşın sonuna doğru gewehr 41'i geliştirerek sahaya sürdükleri yarı otomatik tüfektir. Mermi atıldığında tok bir ses çıkarır. Tasarımı o kadar iyi ki adeta bir mercedes cls.

Türk Lejyonlarına selam olsun!
0 /