confessions

hülagü

Tunahan - Toktamış yazar

  1. toplam giri 103
  2. takipçi 5
  3. puan 3447

bozkırın kuyumcuları

hülagü
bazı "paralı tarihçiler" tarafından ısrarla iran halkı olduğu iddia edilmektedir. adamların lakabı bile "kuyumcu". yani demir. demir nedir? demir türktür.

tabi ki de, iskitlerin türk olduğunu bu kadar basit bir nedene bağlamayacağım ancak sözcüklerine, geleneklerine, yaşam tarzlarına, at kullanımındaki yeteneklerine bakıldığında sarmatlar, alanlar, avarlar ve diğer birçok hazar üzerinden göçen türk güruhları gibi onlarda bal gibi türktür!.

subzero vs scorpion

hülagü
mortal kombat'ın efsane ikilisi. subzero buz, scorpion ateştir.

hikayelerine göre scorpion subzero'nun kardeşini öldürmüştür. bu nedenle aralarında bir düşmanlık vardır. ikisinin de hareketleri birbirine benzer ve aynı güçtedir.

ayrıca 90 kuşağıysanız kesinlikle zamanında bu ikisinin arasında bir seçim yapmışsınızdır.

son olarak, hepimiz sabziro için zamanında subzero dedik. utanmayalım. ben hala subzero diyorum.

sovyetler birliği

hülagü
tarihte eşi benzeri olmayan efsane ülkelerden biri. edebiyat, sanat ve bilimde oldukça ileri olduğu kadar zorbalık ve yolsuzlukta da bir o kadar ileridirler. C.C.C.P yazılı formanı özlüyorum ama Türk cumhuriyetleri böyle sensiz daha güzel.

zamanı geldiğinde birliğin nasıl kurulduğunu yine bizzat türklerin kendisi gösterecektir. bizim zamanımız yaklaşıyor.

ben fero ve ezhel vs norm ender

hülagü
norm ender aşağıda paylaştığım diss ile ezhel ve ben fero'yu resmen coşturuyor. norm ender'in tarzı zaten çok sertti. bu söz ve kliple beraber resmen kürtçü ezhel ve yozlaşmanın son noktası ben fero'nun yükselişini net bir şekilde kestiğini düşünüyorum.

bu bebelere haddini ceza bildirmeliydi gerçi orası ayrı ama yine de birilerinin dur demesi gerekiyordu. tupac havalarında takılıp özellikle 18 yaş altı gençleri aptallık ve uyuşturucuya özendirerek nereye kadar gideceklerini sanıyorlardı acaba?

Klipte 34 kng plakasından ve instagram hesabından baktığım kadarıyla sanıyorum istanbul'a taşınıp artık tamamiyle kendini müzik işine adayacak. bu da demek oluyor ki bebeler sahneden alınacak şırdan şırdan.

ay ata festivali 2019

hülagü
öğrendiğimde çok şaşırdığım ve hoşuma giden festival. görür görmez aklıma altay sözlük ve bunu okuyacak arkadaşlar geldi. sözlük teması itibariyle burada yazan herkesin ilgisini çekeceğine eminim.

gitmek isteyenler için:
bilet:
https://biletino.com/tr/e-60g/ayata-festival-2019/
tanıtım:

facebook:
https://www.facebook.com/ayatafestival

bir heyecan paylaşayım derken 430 tl bilet fiyatını ben de sizinle beraber gördüm. no linç please.
ayrıca bir uyuşturucu özentiliği ve popüler kültür etkisi hoş olmamış ama yine de eski inanç sistemimize dair bir şeyler görmek güzel.

telefon rehberindeki sıra dışı kayıtlar

hülagü
iş icabı sorunları çözmek adına bazen kendi telefon numaramı vermem gerekebiliyor. geçen fark ettim birini "sakın açma piçi" diye kaydetmişim. birini de "mal erdal" diye kaydetmişim. adam sürekli whatsap durumlarda en üstte çıkıyor. işin kötü yanı kim olduklarını kesinlikle hatırlamıyorum.

katar emiri'nin israil lobisine 250.000 dolar bağış yapması

hülagü
Katar emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Thani'nin washington'da bulunan bazı israil lobisi kuruluşlara 250.000 dolar bağış yaptığı öğrenildi. Son zamanlarda dış politikada sıkışan katar sanıyorum biraz hareket alanı satın alıyor. israil gibi etrafı kendinden nefret eden komşulardan oluşan bir devlet çözümü bulmuş; lobicilik. bize de takdir etmek düşer.

erdoğan'ın nato'dan çıkmaya hazırız demesi

hülagü
Rusya Liberal Demokrat Partisi lideri Vladimir Jirinovski'nin demecidir. Erdoğan böyle bir şeyi söylemiş olabilir mi? evet olabilir. türkiye'nin nato'dan çıkıp çıkmamasının getirileri ve götürüleri olacaktır. ancak erdoğan gibi bir liderin döneminde çıkarsak götürüsü çok daha fazla olacaktır. terörist devlet ilan edilme is loading.

einstein ve şoförünün bilim camiasını trollediği konferans

hülagü
O yıllarda Einstein, ileri görüşlülüğü ve başarısından ötürü bir çok üniversite ve kurum tarafından konferans vermesi için çağrılır. Bu tarz etkinliklere karayolu üzerinden gitmeyi tercih eden Einstein'a çoğu zaman sadece şoförü eşlik eder. Konferanslara Alman profesörle birlikte giden şoför bir süre sonra konukların sorduğu soruların hemen hemen aynı olduğunu fark eder. Bir yerden sonra artık şoför soruların yanıtlarını da kavramaya başlar.

Bir gün yine bir konferansa giderlerken, şoför Einstein'a; “Profesör, yıllardır size hizmet ediyorum. Sizinle beraber Avrupa'nın birçok şehrinde konferanslara gittik. İnanın şoförlük sizin yaptığınız işten daha zor. Her zaman aynı sorulara yanıt veriyorsunuz. Artık ben bile bu sorulara yanıt verecek duruma geldim” der.

Einstein, dikkatlice dinler ve ilginç bir teklifte bulunur; “Peki o zaman. Şimdi gideceğimiz yerde beni daha önce hiç görmediler. Eğer o kadar kolay olduğunu düşünüyorsan, sahneye benim yerime sen çık bugün. Ne de olsa benim görünüşüm hakkında bir fikirleri yok. Beni sen sanacaklardır”. Şoför bir an duraksar ama bu teklif eğlenceli görünür ve “tamam, anlaştık” der.

Şoför Einstein'ın paltosunu ve şapkasını da alıp konferansta yerini alır. Zamanı gelince herkesin beklediği an gelir ve ünlü fizikçi Einstein sahneye davet edilir. Einstein'ın şoförü heyecanlı bir şekilde sahneye yönelirken, Einstein arka sıralardan ayrılan yerinden şoförünü izler.

Einstein'ın şoförü, profesörle beraber o kadar çok konferanslara katılmıştır ki artık soruların yanıtlarını ezberlemiştir. Şoför, sahneye çıktıktan sonra fizik konusunda kısa bir konuşma yaptıktan sonra soru kısmına geçilir. İlk başta sorulan sorular şoförü zorlamaz. Kısa ve öz yanıtlar verir.

Ancak Einstein'ı zor duruma sokmak isteyen bir fizikçi söz alır ve çok zor bir soru sorar. Şoför bir an duraksar ve; “Bu kadar basit bir soru sormanıza şaşırdım. Bu soruyu şoförüm bile yanıtlayabilir der ve arka sıralarda oturan Einstein'ı işaret eder.”

enver paşa'nın oğlu ali enver'in churchill ile karşılaşması

hülagü
Enver paşa'nın ailesi türkiye'ye giriş izni verildikten sonra İstanbul'a taşınır. Enver paşa'nın oğlu Ali enver de hava harp okuluna girer ve okulu bitirdikten sonra hava subayı olarak göreve başlar. Yıllar sonra Türk ordusunda bir enver daha vardır.

Ali enver ikinci dünya savaşı yıllarında londra'da büyükelçilikte askeri ataşe yardımcısıdır. o dönem londra'da büyükelçi Rauf Orbay'dır. Bir vesileyle Winston Churchill, Orbay ve Ali Enver aynı etkinlikte yer alır. Orbay bir yolunu bulur ve Churchill ile Ali Enver'i tanıştırır. Churchill karşısındakini Enver'in oğlu olduğunu öğrenince kendine has üslubuyla "burada da mı enver karşıma çıktı?" der.

Bilindiği üzere Enver paşa churchill'in en büyük hezimeti olarak bilinen çanakkale-gelibolu savaşlarında dönemin genelkurmay başkanıdır ve İngilizlere büyük bir yenilgi yaşatmıştır.

askeri darbeleri savunmak

hülagü
darbelerin en güzeli Türkiye'de yaşanmıştır. bkz: 27 mayıs. I LOVE 27 MAYIS.

Öncelikle "darbe" sözcüğü 1990 ve sonrası kuşağa "kötü" olarak tanıtılmıştır. Bu durum özellikle fetö'nün cemaat olarak kabul edildiği dönemde bir reklam kampanyasına dönüştürülmüştür. Bunun en büyük nedeni de Birleşik devletler'in son zamanlarda türk ordusuna olan güvensizliğidir. Türk silahlı kuvvetleri'nin içerisinde bulunan seküler atlantikçi ve seküler avrasyacı grupların ikisininde atatürk'te birleşmesidir. Eskiden dünya düzeni darbelerle kontrol altına alınmaya çalışılırken artık toplum mühendisliği ve renkli devrimlerin dönemidir.

Her ne kadar "tüm darbeler amerika kontrolüyle yapılmıştır" bilgisi yaygınlaştırılmaya çalışılsa da pratikte bu durum söz konusu değil. çok uzun konu olmakla birlikte sadece 27 mayıs üzerinde kısaca durmak istiyorum. Düşünün ki bir darbe yapılıyor ve hükümet teknokratlardan kuruluyor. Asker darbe yapıyor ve yasalar özgürleşiyor, bilimleşiyor. her darbe ülkeyi 10 yıl geriye götürmez. bazıları vardır ki ülkenin üzerindeki yorgunluğu silkeleyip fırlatır. Cehaleti yırtar. Bilimin ışığını yakar. Bu askerler darbe yaptıkları dönemlerde ülkeyi yöneten kişilerden hem donanım hem de ileri görüşlülük açısından çok daha öndedir. Kaldı ki gücü elde etmelerine rağmen zorbalığa da düşmemişlerdir. Dönemin en önde gelen akademisyenlerinden, bilim kişilerinden iktidar yaratmışlardır.

27 mayıs'ı eleştireceğim noktalarsa emir komuta durumu- ihtilal sonrası birlik olamayıp düşünce ayrılığına düşme ve bazı subaylarımızın onurunu zedeleyecek olaylara meydan verilmesi.

Türk Silahlı Kuvvetler'i onurumuzdur!

ali babacan

hülagü
Ak Parti kurucu üyelerinden eski ekonomi bakanı. Bildiğiniz gibi Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul yerel seçimlerini kazanmasıyla pusuda bekleyen Ak parti'deki parti içi muhalefet harekete geçti.

Parti içerisinde revaçtaki güçleri sıralamak gerekirse;
1-) Erdoğan ve yakınları
2-) Berat Albayrak ve ekibi
3-) Süleyman soylu ve takımı
4-) eski cumhurbaşkanı abdullah gül destekli ali babacan
5-) tahmini 50 milletvekili destekli ahmet davutoğlu

Seçim yenilgisinden sonra ak parti içerisinde suçlu aranmaya başladı. Zaten kimsenin birbirini sevmediği, herkesin yanındakinin ayağını kaydırmaya çalıştığı parti içerisinde birkaç önemli söylem ön plana çıkmaya başladı. Bunlardan en önemlisi; "Eski kurucu ak parti artık değişti", "zulmeden, halkıyla bağı kopan bir hale geldik". Bu söylemin en önemli noktası bu eleştiriyi ak partililerin kendine yapıyor olması. Bu noktada ise girimizin başrolü Ali babacan devreye giriyor. Adeta ak parti'yi(erdoğan) ta''aklarından yakaladı. Abdullah Gül gibi bir ismi de yanına aldı. yavaş ama emin adımlarla geliyor. erdoğan'ın kendisine "parti içerisinde faaliyetlerine devam et, mevki verelim" teklifini beğenmemiş gibi görünüyor. özellikle başarıdan emin olmadan hareket etmeyen abdullah gül'ün açıktan açığa destek vermeye başlaması ali babacan'ın bu işi yapabileceğini gösteriyor.

Yakında hepinizin duyacağı bir spoiler vereceğim; "ortalık karıştı, düzen bozuldu, yetiş ya muhammed YETİŞ YA ALİ!"
0 /