confessions

harfendaz

1. nesil yazar - Gökbudak

  1. entryler 23
  2. takipçi 35
  3. puan 2907

14 ocak 2019 trump'ın türkiye'yi tehdit etmesi

harfendaz
öncelikle şu konuya değinmeliyim.
benim olmayan toprağı sahiplenmeye kalkışırım derse alırlar adamın aklını, çekerler kanını. Böyle bir durumda kürdistan gibi boş rüyaları olup terör faaliyetleri sürdüren vatansız kesim için milli değerlerimi en üstte tutmak en büyük hakkım, asalak bir topluluktan bahsediyoruz sonuçta ancak kendi şahsıma konuşuyorum; insanları genele bakarak yargılamak ve sınıflandırmayı doğru bulmuyorum. ki bu doğru olsa dahi tarih boyunca türk olarak bile birbirimize düştüğümüz, akınlar yaptığımız oluk oluk kan döktüğümüz her durumda kendimizi de düşman bellemek kaçınılmaz bir paradokstan öte değildir.

Melanie hanımla bozuşmadılarsa, trumpın kürt – terörist ayrımını akşamdan kalma olduğu için yapamadığını düşünmekle birlikte tüm bu sözlerimden kesinlikle kürt savunuculuğu, vatan hainliği vs. yaptığım yorumlanmaması gerekir.

Erdoğan yaşadı yine, krizi yıkacak bir sebep buldu, bu seçimler de onun, hadi bakalım.

cumhuriyet halk partisi

harfendaz
devlet bahçeli gibi koltuğuna yapışmış bekleyen bir kemal kılıçdaroğlu'su mevcut olduğu sürece vaatlerini gerçekleştiremeyecek, muhalefeti adalet ve kalkınma partisi için "yolsuz" sıfatlarını kullanıp kendi vekillerinin telefon masraflarını devletten sömürdüğünü unutan parti.

bırakın da dinamik, fikir sahibi gençler ortaya koysun bir şeyler artık. sosyal medya üzerinde epey şişirilmiş olsa da bu örneği vereceğim, muharrem ince'nin meral akşener'den ne farkı var şimdi? anca dağılıp dağılıp yeni parti kurmayı biliyorlar, sonunda yine ittifak adı altında birleşiyorlar. bölücü faaliyet gösterenler ile bile. ah şu koltuk sevdası. bu hırs, bu gıybet olmasa şimdiye uzun adam, reis mi kalırdı?
herkes gidişatın farkında ama neden artık bir şeyler yapılmıyor, hareket edilmiyor, neden sadece boş konuşuluyor anlam veremiyorum. ak partiye oy veren kesim ortada; ya cahil ya yaşlı, en iyi ihtimalle tuzu kuru kimseler. madem bu kadar farkındayız, kafa sağlam; nerede bizim aklımız bu gidişata yön verecek? ben bu ülkeye dair umutlarımı kaybetmek istemiyorum, hem de böylesine şanlı bir geçmişimiz, tarihimiz varken. ama şu anki konumumuzu gördükçe, düşündükçe de 7-8 yıl sonrasını, zihniyetimizi ve politikamızı düşünmeden edemiyorum.

facebook

harfendaz
harvard üniversitesi öğrencisi mark zuckerberg tarafından kurulan bir sosyal ağ. onca psikanalitik reklam sayesinde seçim kazandırdığı siyaset adamlarından ve de bilgilerimizi hala daha paylaşmaya devam ettiği spotify, netflix gibi kuruluşlardan cebine indirdiği paralar artık cebinden taşmış olacak ki yanlış yazım sonucu siteye erişim sağlayamayan çok önemsediği (!) kullanıcıları için aşağıdaki sitelerin domainlerini de alıp site yönlendirmesi yapmış... yeni farkediyorum.

kanıt:

fcaebook.com
faceboo.com
facebok.com
fcebook.com...

lsd

harfendaz
Liserjik asit dietilamid. 200 mikrogramı bile beyni yakan, aslında pek de pahalı olmayan bir çeşit merkezi sinir sistemi uyuşturucu ve çok güçlü bir halüsinojen. İlk defa Albert Hoffman tarafından çavdar mahmuzundan sentezlenmiştir. Bağımlılık yapmadığı hakkında tıp dünyası hem fikir olsa da bir kere alındıktan yıllar sonra bile halüsinasyonlara sebebiyet vereceği için beyin kimyasına oldukça zarar vermektedir. tatsız ve kokusuz olduğu için de jelibon gibi şekerlerin içerisine enjekte edilerek rahatlıkla satışa sunulabilmektedir.

sinestezi

harfendaz
daha sık karşılaşılan renk - tat ilişkisinin yanı sıra işitsel olarak da hissedilebilen algılar karmaşası.
renkleri duyabilmek; harfleri, kelimeleri ve hatta müziği tatmak, renk olarak algılamak vs...

kulağa ip yumağı gibi karmakarışık ve anlamsız gelse de değişik öğrenme metodları ile sağladığı kolaylıklar bende heyecan uyandırdı. bir kez olsun lsd'ye varım.

aha bu video;

aha bu da bkz;
(bkz:da vinci learning)

lavi

harfendaz
tek bir rengin -genellikle siyah- sulandırılarak elde edildiği tonları ile yine suyun kağıda fırça ile uygulandığı -temelde suluboyaya benzeyen- bir çeşit boyama tekniği.

torku

harfendaz
Konya Şeker Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından üretimi yapılan ürünlerin tek çatı altında toplanması ile ortaya çıkmış, çikolatasını nutelladan daha samimi bulduğum bir marka.

ıslak ıslak

harfendaz
Barış akarsu tarafından yeniden yorumlanmış coverına tam anlamıyla aşık olduğum parça. o sesin, sözlerin ve melodinin o mükemmel uyumu böyle mücadeleci ve tutkulu bir çalışma ortaya çıkarmıştır.
şurdan;


gecenin nemi mi düşmüş gözlerine
ne olur ıslak ıslak bakma öyle
gecenin nemi mi düşmüş gözlerine
ne olur ıslak ıslak bakma öyle

saçını dök sineme derdini söyle
yeter ki ıslak ıslak bakma öyle
saçını dök sineme derdini söyle
yeter ki ıslak ıslak bakma öyle

sürerim buluta tarlaları
yağmurlar ekerim göğün göğsüne
güneşte demlerim senin çayını
yüreğimden süzer öyle veririm

ben feleğin su çarkına çomak sokarım
ben feleğin tekerine çomak sokarım
yeter ki ıslak ıslak bakma öyle
ne olur ıslak ıslak bakma öyle

sürerim buluta tarlaları
yağmurlar ekerim göğün göğsüne
güneşte demlerim senin çayını
yüreğimden süzer öyle veririm

ben feleğin su çarkına çomak sokarım
ben feleğin tekerine çomak sokarım
yeter ki ıslak ıslak bakma öyle
ne olur ıslak ıslak bakma öyle

yeter ki ıslak ıslak bakma öyle
ne olur ıslak ıslak bakma öyle

orhun yazıtları

harfendaz
"Türk" adının anıldığı ilk yazılı metinlerdir. Göktürkler tarafından yazılmış bu anıtlar 8. yüzyıl türklerinin devlet anlayışı ve yönetimine; devletin sosyal ve kültürel özelliklerinin yanı sıra, dilimizin tarihsel değişimi ve gelişimine de ışık tutmaktadır. Sanıldığının aksine bilge kağan, kül tigin ve vezir tonyukuk'un anıtları dışında daha bir çok anıt daha bulunmaktadır. Günümüzde bu anıtlar moğolistan sınırları içerisinde Türkiye Cumhuriyeti tarafından korunmaktadırlar.
0 /