confessions

Çalıkuşu ❤

1. nesil yabgu - tuğberk

  1. entryler 7295
  2. takipçi 17
  3. puan 134768

sözlüğün siyasi ve gündelik hareketlere sessiz kalması

Çalıkuşu ❤
Ülke genelinde halihazırda durumun sözlüğe hasıl olması.

"Faşist" olup olmamak kişiye kalmıştır. Kimseye kabul et, reddet diyemeyiz. Sabuna suya dokunmadan goygoy yapmak da kişiye kalmıştır. Fakat şu an ülke çalkalanırken de sessiz kalmamız doğru değil. Bir şekilde sesimizi çıkarmalı, insanlara farklı bakış açıları da sağlamalıyız. Ülke elden gidiyor. Burada yazıp çizmek ne kadar fayda sağlar bilinmez ama olduğu kadar. Bilinç geliştirelim.

fazla düşünme sorunu olan insanların ortak yanları

Çalıkuşu ❤
(ukde: esdemirei)

*tavanın her noktası ezberlenmiştir.
*"şunu şöyle mi yapsaydım?" sorusu uykularını kaçırır.
*düşünmenin mutsuz ettiğini fark eder, mutsuz oldukça düşüncelere dalarlar.
*coğrafyanın kader olduğunu ve bazen bir çıkış noktası olmadığını anlarlar.
*paranoyaya kayabilirler.
*hareketlerini planlamaya çalışıp her şeyin yolunda gitmesini isterler ama "Hayat, biz gelecek için planlar yaparken başımızdan geçenlerdir." der john lennon.
*uykusuzluktan gelen göz altı halkaları eksik olmaz.
*insanların nasıl bu kadar gamsız olduklarını düşünüp onlara özenir, "acaba ben de böyle mutlu olabilir miyim?" diye düşünürler. başaramazlar.

10 kasım

Çalıkuşu ❤
İlelebet payidar kalacağımızı üstüne basa basa söyleyen, hangi zorluklardan geçeceğimizi bilen, bunlarla savaşmamız için gereken gücün içimizde olduğunu bilen başkomutanımızı sonsuzluğa uğurlamamızın yıl dönümü bugün. Canını hiçe saydı, çabaladı, bizi biz yaptı. En önemli şey olan bağımsızlığımızı kazandırdı. Buraya yazsam neler yazılır ama önemli olan yazıp okumak değil. Anlamak. Fikirlerini anlamalıyız. Anlayıp bunun için çabalamalıyız.
Özlemle, minnetle...

dehb

Çalıkuşu ❤
(bkz:dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu) genelde çocuklarla ilişkilendirilen fakat ergen ve yetişkinlerde de görülen; dikkatini toparlayamama ve/veya yerinde duramamakla karakterize nöropsikolojik hastalık.

Tabii ki bu iki semptom sizde var diye dehb'li olmuyorsunuz. Dsm v kriterlerine göre 17 yaş üstündeyseniz en az 5 bulgu göstermelisiniz. Yaş ilerledikçe bulgu sayısının azalmasının sebebi semptomların gerilemesinden ziyade bu şekilde yaşamayı öğrenmektir. Şahsımda senelerdir bulunan bir durum aynı zamanda da.
Uzuuuun yıllardır olan bulguların -ki bendekiler oldukça belirgin- hastalıkla değil tembelliğimle ilişkilendirilmiş olması üzücü. Geç oldu ama güç olmadı diyerek polyannalığımı yapıyor ve gidiyorum.

rüya görmek

Çalıkuşu ❤
eskiden çok sevdiğim, şimdiyse gitgide soğuduğum durum. pulp fictionx10 saçmalığında ve birbirinden bağımsız, kabus da denemeyecek ama insanı irrite eden rüyalar görmekten bıktım. bu gecekinin sonu sürprizliydi ama.

harmonia

Çalıkuşu ❤
tatlı mı tatlı dostumdur. sinirlendiğimde bana eşlik eder, çılgınlıkları azıcık gözümü korkutur ama dobralığı ve temiz kalpliliği ona bayılmamdaki sebeptir. sözlüğü ele geçirme planlarım okul yüzünden sekteye uğrayınca harmonia'ma emanet ettim bu görevi. benden çok çok daha iyi yapacağına dair tek bir şüphem yok. kağanlığı kutlu olsun.

toplu taşıma

Çalıkuşu ❤
kullanma mecburiyetinde olduğum ve sevmekten kilometrelerce ötede durduğum sistem. insanlar toplu taşımayı evleri gibi görüyorlar sanırım.

1) kimse sizin bin saat süren dedikodu seansınızı dinlemek zorunda değil.

2) kimse sizin yüksek sesinizi dinlemek zorunda da değil.

3) "gençlikte edep kalmamış" lafını ederken o gencin hasta olup olmadığına lütfen dikkat edin. evet, size yer verebilir ama bu onun mecburiyeti değildir. hastadır vermez, canı istemiyordur vermez. insanları rencide etme hakkını kendinizde görmekten vazgeçin.

4) dar bir alanda insanların kişisel alanlarına giriyorsunuz. bu yüzden lütfen duş alın. su ve sabun sizi değil bakterileri öldürüyor.

5) terbiyesizlik yapmak için binmeyin. orada dalga geçtiğiniz, küçümsediğiniz insanları utandırmaya hakkınız yok. lakayt tavırlarınıza çeki düzen verin.

böyle böyle uzar gider bu liste. kısacası biraz insanlık lazım toplu taşıma kullanmak, hatta toplumda yaşamak için. kimse size koyun olup toplumun yaptıklarını yapın demiyor. biraz dikkatli olmak ve diğer insanları rahatsız etmemek bir duruma kadar yeterli.

trendyol

Çalıkuşu ❤
Mega eylül başlığında yaptığı indirimlere kendimi kaptırıp toparlamaya başladığım kartımı yine patlattığım site. Herhangi bir kıyafet alırken bin kere düşünün çünkü elinize ulaşana kadar yaşlanabilirsiniz. Kumaşlarına da özellikle dikkat edin. Ucuz olanlar kalitesiz oluyor genelde. Gerçekten pamuk esaslı olanlar zaten pahalı. Onlar da indirime giriyor ama, bakmakta fayda var. Mega eylülden ne aldın derseniz de kahve aldım. İflah olmaz bir kafein bağımlısıyım. Kahve içinde yüzdüğüm halde yine aldım. Yine olsa yine alırım arkadaşlar, dayanamıyorum.
0 /