confessions

birinci emre

ataman - Toktamış yazar

  1. toplam giri 1192
  2. takipçi 4
  3. puan 16331

ekrem imamoğlu

birinci emre
Akp adı altında çevrilen dümenlerden yorulan, midesi bulanan halkın tercih ettiği, ettiğim İBB başkanı. Samimi cana yakın ne bileyim insanın sevesi geliyor ama çizgisini bozacak diye tedirginim. Bu tedirginliği yaşayan halkı anlayışla karşılamak lazım sonuçta ne isimler geldi geçti adalet çatısı altında.

Yolun açık olsun başgan.

atatürk'ün türk milletinin hafızasından silinme çalışmaları

birinci emre
Isıtıp ısıtıp zirzopların pabucumun mütüş tespitlerini insanların önüne sürüyorlar. Bak falanca büyük adam Atatürk'e şeytan dedi. Kafalarda soru işareti güzel iyi gidiyoruz ardından püsküllü soytarı ver gazı babam. Bizim millet saf yıllarca Atatürk astırdı kestirdi kaldırdı hikayeleri dinledi. Hey gidi anam babam tarihe bir dönüp baksan da görsen sen o al bayrağı öpüp de alnına koyuyorsan kimdir bu hikayenin kahramanı? Ha, şimdi nolcak? Bu çalışmalar sözlü olarak sırıtarak başladı devam edecek de ama sonrası? Bilgisi olan ile olmayan süzülüyor şimdi elekten. Adam gibi sevenler ile kancık gibi Atatürkçüler saflarını alacak. O kancıklara diyecek sözüm var, kati sevgimiz gözünüzü korkutsun şimdiden!

türkiye'de kitap okuma oranı

birinci emre
Söylenilenin aksine çok da aşağılarda değiliz ama bu doğru mudur bilmem. Resmi istatistiklere göre 86. Sıradayız. En çok okuyan Ankara, sonuncu sıradaysa Urfa var. Kitap okumayla kültür arasında bağlantı var mı evet ama tartışmaya açık bir konu. O da başka zaman artık.

sahaf

birinci emre
Kıymetli yazılı eserlerin satıldığı mekan. Birkaç yerde gördüm sadece ama zengin olsaydım böyle bir sahaf dükkanı açar çay semaveri de kurar gelin okuyun derdim yeni nesile.

sözlükten kovulan yazarın başka takma adla gelmesi

birinci emre
Bu sözlükten kovulduysa, geri geldiyse demek ki Altay sözlük olmadan yapamıyor. Anlayış gösterilmesi lazım. Bir daha yaparsa 3 kere kulağını çekin.

Edit: ooov birileri acı çekiyor haha.

Edit 2: eksileyen acılı arkadas da sanırım feyklerini toplamış da gelmiş. Ulan nasıl eğleniyorum.

Edit 3: şu an aldığım habere göre sözlükten atılıyor muşum kendinize iyi bakın arkadaşlar.
0 /