confessions

anneboleyn

Gökbudak - Toktamış yazar

  1. toplam giri 45
  2. takipçi 15
  3. puan 2209

hüseyin nihal atsız

anneboleyn
şiirlerini çok severim. Eserlerini daha okumadım lakin iyi yazar olduğunu çoğu kişiden duyduğum için yakın bir zamanda okuyacağım. İnsanlara ve dünyaya bakış açısına gelirsek, kesinlikle tasvip etmediğim bir kişilik. Milli Mücadele yıllarına her baktığımda milliyetçilik duygularım kabarır, içimde ufak bir kırıntı halen daha olsa da şiddetli bir ırkçılık ve kendi görüşünden olmayanlara saldırma eğiliminde olan herhangi bir görüşü kabul etmem, o insanı da desteklemem. Hüseyin Nihal atsız vs Sabahattin Ali ikilisinden Sabahattin'i gözüm kapalı seçerim.

Not: sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan adlı eserindeki Nihat karakteri Hüseyin Nihal Atsız'mış. Zaten eskiden dost olduklarından kitapta tam yerinde tespitler yapmış.

reina

anneboleyn
biliyorsunuz ki reina'da yılbaşı gecesi kanlı bir terör eylemiyle insanlar katledildi.
bir anda şeytan dürter ya, reina'nın şu an ne durumda olduğunu merak edip biraz araştırdım. Kanlı saldırıdan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi o bölgeye el koyup Reina'yı yıkma kararı aldı. Yıktı. Sonrasında Doğuş Grubu ile mahkemelik olan mekan sahibi ise kendi elleriyle Reina'yı Doğuş Grubuna teslim etti. Şu an ne vaziyette bilmiyorum ama Doğuş Grubunun yani yandaş grubun orası. Sanırım bu anlattıklarım yeterlidir, ne demek istediğimi anlamaya... çünkü sussam gönül razı değil, konuşsam...

türklerin inancı tengricilik olarak kalsaydı

anneboleyn
refah seviyemiz yüksek olurdu. tecavüz, şiddet, cehalet olmazdı. artık öyle ki bütün bu ahlaksızlıkların dinden kaynaklandığını düşünmeye başladım. Orta Doğu'ya bakınca insan.
eğitimsizlik kıskacı altındaki çöplükteyiz. tek dert ezan okunsun, camiler çoğalsın, cb'nı camide kur'an okusun yeter. tecavüzmüş, şiddetmiş, hırsızlıkmış aman kim takar ki. müslümanların çoğunluk olduğu ülkelerde bir klasik.

türklerde bağımsızlık anlayışı

anneboleyn
Atatürk döneminde üretim, eğitim, yönetim tam bağımsızlık ilkesi ile gerçekleştirilmiştir. Günümüzde ise üretimi bitirip dışa bağımlı hale gelerek, bağımsızlığımızı hiç edenlerin el üstünde tutulduğu hale gelmiştir. Nato'ya girdiğimizden beri bağımsızlığımız tescilli olarak bitmiştir. Ecevit'in bütün dünyaya kafa tutup Kıbrıs'ı alması bağımsızlık örneği olduğu halde ambargo yüzünden kuyrukların oluşmasına laf eden güruh var. Gerçi bugünkü Türkiye vatandaşlarına Türk diyebilir miyiz? Çoğunluğu arap asimilesi olmuş bir kısmı da Atatürk düşmanı.

dersim

anneboleyn
Dersim, Tunceli diye tartışmak saçma. Atatürk Dersim'i Tunceli yapmış, 90 küsür yıl sonra yine aynı konuyu tartışmanın bir anlamı yok. İsteyen Dersim desin isteyen Tunceli.

oy kullanma sınırı

anneboleyn
Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları oy kullanmamalı. Onlar Avrupa'da, Amerika'da refah içinde yaşayıp yazları buraya gelip cillop gibi tatil yaparken biz burada şans eseri yaşıyoruz. Yurt dışında yaşayanların benim üzerimde söz hakkı olamaz, olmamalı.

Lise mezunu olmayanlar da oy kullanamasın. Türkçe konuşmayı dahi bilmeyen, hayatında bir kitap bile okumamış aptallar bu ülkeyi kimin yöneteceğine karar veriyor. BIKTIM!

türk tarihinde kadının yeri

anneboleyn
Türkler islamiyete geçene kadar anaerkil bir toplummuş. Kadınlar at üstünde gezer, toplantılara eşleriyle birlikte katılır, özgürlermiş. Ne zamanki türkler islamiyete geçiyorlar işte o zaman araplardaki gibi türk kadınları ikinci sınıf insan muamelesi görülerek kapatılıyor, dışlanıyor, itaat etmesi bekleniyor yetmiyor erkekler çok eşli oluyor, kur'an'ın söylediği gibi pazardan armut alır gibi üç dört tane kadın(köle) alıyor. Kısaca keşke islamiyete geçmeseymişiz. Belki de Avrupa'nın refahlığına sahip olabilirdik.

21 nisan 2019 kemal kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğraması

anneboleyn
Biz bu alçakları madımak'ta allahu ekber nidalarıyla insanları diri diri yaktıkları zamandan biliriz; biz bu hainleri "emperyalizme hayır, tam bağımsız türkiye" diye haykıran insanlara saldıran sonra da amerikan filosuna secde ederek namaz kılan siyasal islamcıları kanlı pazar olayından biliriz; biz bunları köy enstitülerinde fuhuş yapılıyor diyerek taşlayanlardan biliriz. yıllar geçmiş, teknoloji gelişmiş zihniyet aynı: çirkin, cahil, yobaz, tetikçi. 17 yıldır akp'nin en büyük icraati nefreti körüklemek, kendi yaptığı kalleşlikleri muhalefete atmaktır. daha bugün güneş gazetesi ekrem imamoğlu'nu "mutlu musun ekrem?" diyerek askerlerin fotoğrafıyla yanyana gösterip terör örgütüne destek vermekle itham etmiştir. babam dahil bu şerefsizlere inanan milyonlarca insan var.

bu ülkenin yarısını yani kendini desteklemeyen insanları terörist olmakla suçlayan bir cumhurbaşkanı olduğu müddetçe, bıçak kemiğe dayanmaya devam edecektir. şimdi sorarım size, iç savaş çıkarmak isteyen hangi taraf? asıl hainler, kalleşler aynı. tiksiniyorum bu ülkenin yarattığı kaostan ve ona tapmasından. tiksiniyorum, ülkenin bölündüğünün farkında olup da kimin böldüğüne umursamayanlardan. asıl başımızdaki en tehlikeli terörün farkına varmadığımız müddetçe, feto,pkk diye debelenip duralım. asıl tehlike gözümüzün önünde, içimizde, üstümüzde!

agnostik

anneboleyn
bilinmezciliktir. tanrının varlığını kanıtlayamıyorsun, yokluğuna da şüpheyle bakıyorsun. somut bir şey olmadığından mütevellit muallakta kalıyorsun. şu anlık agnostik biriyim. ateist olmak için kırk fırın ekmek yemem lazım.

burun tıkanıklığı

anneboleyn
burun estetiğinden önce gayet güzel nefes alıyordum, ne zaman burnumu yaptırdım habire burnum tıkanık dolaşıyorum 4 ay oldu el insaf. hayır deliklerim küçük ondan mı nefes alamıyorum ki. o kadar para ver nefesinden ol.

edit: çok zorlamıyor ama yürürken burnumdan nefes almak kesinlikle yeterli olmuyor.

devlet

anneboleyn
devletin görevi milletine hizmet etmek, düzeni sağlamaktır. açıkcası görevlerini yapmayan aksine milleti soyan, mağdur eden bir devleti sırf tabu diye destekleyip sevmem. Atatürk'ün ilkelerinden biri devletçilik, şüphesiz bahsettiği devlet bu değildi. çünkü miras bıraktığı kocaman gençliğe hitabesi var, orada uyarıları net.
kısaca gerekli olduğunu düşünüyorum ama yozlaştığı müddetçe varlığının sadece zarar olduğu kanısındayım.

not: zülfü livaneli'nin bir kitabında şöyle bir şey okumuştum: "asıl terör örgütü devlettir."
öcalan'ın geçmişini, jitem'i, ışid'e giden mühimmat dolu tırları... dahasını düşününce durup sorgulamamak elde değil.

cehalet

anneboleyn
(bkz:türkiye toplumu)

genelleme yapmak olmaz ama en azından yarısı cahildir ve cehaleti güç olarak görürler.
bakın arkadaşlar ben gerçekten yıldım. bu kadar aptal bir toplumun içinde yaşamaktan bunaldım! hayır bütün insanlar aptal demiyorum da bu cahillerin sesi daha çok çıkıyor. iktidardan güç alıp, cehalet pisliklerini her yere saçıp duruyorlar. ben bundan 22 yıl önce yoktum ama anladığım kadarıyla cahiller seslerini bile çıkaramazlarmış kolay kolay... ama sonra madımak katliamı geliyor aklıma bu dünyanın en büyük tehlike arz eden radikal islamcılar, siyasal islamcılar hep varmış. canım atam, sen bu millete dört gömlek fazla geldin ya. bu millet hala padişahlık, kula kul olma zihniyetinden ileriye gidemedi. bir toplum 100 yılda değişmez mi ulan? değişmez mi? 21. yy'dayız az utanın be.

ateist ahlakı

anneboleyn
Ahlakın dinlerle ilgili olmadığını gözler önüne süren gerçektir. Asırlardır din adı altında savaşlar, katliamlar yapıldı. Bugün islam'ı kullanarak ceplerini dolduran, çıkar uğruna insanların hakkına ve kanına giren siyasetçileri destekleyen milyonlarca müslüman var. Ahlakın dinlerle alakası olmadığını gözleriyle şahit olan da bir gençlik var. Hiçbir ateistin tecavüz ettiğini, soyduğunu, adam öldürdüğünü görmedim. Lakin imam olanların, mitingte elinde kur'an sallayanların, çıkar uğruna adam öldürenlerin islam'ı kullanarak bunları yaptığına şahit olduk. Bir söz var: “islam'ı müslümanlara bakarak değerlendirmeyin, insanlar hata yapar, islam kusursuzdur” diye. Nedense islam kusursuz ama bütün müslümanlar kusurlu... keşke dinlerden önce çocuklara vicdan, ahlak, merhamet öğretseymişiz.
0 /