confessions

anneboleyn

Tunahan - Toktamış yazar

  1. toplam giri 19
  2. takipçi 17
  3. puan 3083

sorgulamak

anneboleyn
Kendinizi büyük bir boşluğun içinde yuvarlanıp duran bir nesne gibi hissettiğiniz oldu mu? Dünya düzeninin ve geleneklerin sizi robot yapmaktan başka bir şeye yaramadığını hiç keşfettiniz mi? Eğer bu söylediklerimi bir an bile düşünmemişseniz düzenin çarkları görevini tamamlamış demektir. Düşünmeyen, sorgulamayan sadece itaat edip uyum sağlayan robotlar. Soruyorum size bizim robotlardan farkımız ne? Düzene, geleneklere, büyüklerimize, sisteme itaat etmemiz öğretildi. Evlenip çoğalmamız bu dünya düzenine daha çok köle yaratmamız istendi. Devlet bizi soysa dahi ses çıkarmamamız gerektiği, adaletsizlik gördüğümüzde haksız güçlü ise görmezden gelmemiz yoksa başımızın belaya gireceği öğretildi, düzene ve dayatılan öğretilere başkaldırırsak terörist olarak yaftalanacağımız empoze edildi.

Her şeyin boş ve anlamsız bir insanın ise piyondan başka bir şey olmadığını çok erken anladım. Sanırım bu yüzden kendimi yaşlı, yorgun ve isteksiz hissediyorum. Bu düzene itaat etmek, robot gibi yaşamak istemiyorum. Herhangi bir şeyi yapacak gücü kendimde bulamıyorum. Her şey o kadar anlamsız geliyor ki, hepimiz birer kuklayız; sadece düzene uyum sağlamalıyız, sesimizi çıkarırsak da yok edilmesi gereken değersiz varlıklarız. Özgür değiliz hiçbirimiz.

Sorgulamak böyle boktan bir şey işte.

ekrem imamoğlu

anneboleyn
Ciddi ciddi gelecekteki cumhurbaşkanlığı seçiminde seçileceğini ve 13. Cumhurbaşkanımız olacağını düşünüyorum. Bu düşünce hala size ütopik geliyorsa halkın nabzını biraz yakından yoklayın. O zaman hak vereceksiniz. Dileğim bir gün erdoğan gibi güç zehirlenmesine maruz kalmaması ve bu ülkeyi demokrasi, hukuk içinde yönetmesi hatta biraz daha uçmam gerekirse avrupa birliğine türkiye'yi sokmasıdır.

chp'nin milliyetçiliğe hiç sahip çıkmaması

anneboleyn
Chp'nin hangi ideolojiye daha yatkın olduğunu bir çözemedim. İçinde Mansur Yavaş gibi milliyetçiler de barındırdığı gibi Tunç Soyer gibi sosyal demokratlar, Ekrem imamoğlu gibi modern muhafazakarlar da barındırıyor. Bence Chp, halkın nabzına göre hareket ediyor. Aşırı milliyetçi bir izlenim yaratırsa kitlesinin bir kısmının hoşnut olmayacağını bildiği için de nötr kalıyor. milliyetçilik günümüz dünya şartlarına pek hitap etmediği için doğru bir strateji.

seçim gecesi tek kaynak anadolu ajans olmayacak

anneboleyn
Ekrem İmamoğlu'nun bugün yaptığı açıklamadır. Aktif olan bilgi merkezlerini daha da geliştireceklerini seçim gecesi anadolu ajansına muhtaç kalmayacağımızı söylüyor. Ben bu adamı nasıl sevmem? Bütün önlemleri alıp bütün ihtimalleri göz önünde bulundurarak hareket ediyor. Artık Anadolu Ajansın manipülasyonlarına maruz kalmak zorunda değiliz! Umuyorum ki Fox, bu altenatif haber kaynağından seçim sonuçlarını yayınlar.

İyi ki varsın ekrem imamoğlu!

Kaynak:
https://www.abcgazetesi.com/imamoglu-duyurdu-secim-gecesi-vatandasin-tek-haber-kaynagi-aa-olmayacak-14701

her şey güzel olacak kampanyası

anneboleyn
Akp bütün devlet imkanlarından yararlanacak. 45 günde bizzat cumhurbaşkanı erdoğan tarafından 39 miting yapılacak o paralar kimden çıkacak? Bizim cebimizden! Hem de izin vermeden, sorulmadan. Twitter anasayfamda sürekli Binali Yıldırım'ın attığı sponsorlu tweetleri çıkıyor. Kimin parasıyla? Bizim!
Seçim tekrarlandığı için diğer aday gösteren partilere hazineden para verilmiyor. Bu yüzden kampanya başlatıldı. 20 tl kimseyi öldürmez yahut süründürmez. bağışın üst sınırı 54 küsür tl, yani fazlasını veremiyorsun. Chp gibi bir parti nasıl yapar derseniz, İş Bankası Chp'ye ait olsa da oradan maddi bir geliri yok partinin. Bildiğim kadarıyla hazineden gelen para dışında partililer aidat ödüyor bir de zengin chp'li aileler bizzat bağış yapıyordur(bu sadece bir tahmin.)

gördüğünüz üzere adaletsiz bir seçim sürecindeyiz. Helali hoş olsun Ekrem İmamoğlu'na.

recep tayyip erdoğan

anneboleyn
türkiye cumhuriyeti vatandaşı, atatürk'ün ilkelerine ve kendisine yürekten bağlı bir insan olaraktan Recep Tayyip erdoğan benim cumhurbaşkanım değildir. Akp'lilerin cumhurbaşkanıdır. Zira Türkiye'nin başındaki biri kendisini desteklemeyenleri terörist, zillet olarak tanımlamaz; tanımlarsa da ülkenin yarısı da onu kabul etmez. Gideceği günler çok yakın... yanında götüreceği çok şey olacak ama Türkiye'yi kendiyle birlikte uçurumdan aşağıya sürükleyemeyecek.

23 haziran 2019 istanbul seçimleri

anneboleyn
Dün twitterda binali yıldırım'a ayrı olarak açılan “BY” kullanıcı adlı onaylanmış hesaptan büyük bir propagando yürütüldü. Chp aleyhine hastagler açıldı gece durmadan maaşlı troller bu hastaghe yüklendi. Chp'nin vatan, millet düşmanı dinsiz olduğu, oyların çalındığına dair spekülatif organize bir algı kampanyası yürütüldü. Benim gibi twitterı seçimden beri düzenli kullananlarınız varsa sizler de şahit olmuşsunuzdur. Bizim paralarımızla bu trollerin maaşlarının ödendiğini söylememe gerek yok herhalde.

Ek olarak Pkk'lı terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden olan Bese Hozat'ın “imamoğlu'nu destekliyoruz” açıklaması sürekli paylaşıldı, halen paylaşılmakta. Chp ve Pkk ortak hareket ediyor algısı oluşturup Chp'yi tepetaklak etme amacıyla yapılmış bu iğrenç algı, kanımı dondurmakta. Geçenlerde bir entrymde “ölü taklidi yapan pkk/pyd ne oldu da 31 mart seçimlerinden sonra dirildi, askerlerimizi şehit etmeye başladı” demiştim. Üstüne pkk liderlerinden bir teröristin “imamoğlu'nu destekliyoruz” diye video çekmesi, bunu akp'li maaşlı trollerin kullanıp sosyal medyada yayması manidar olmuş. Açık söylemem gerekirse pkk ve iktidar/devlet ortak çalışıyorlar.
(Devletime toz kondurmam diyenleriniz çıkabilir, arkadaşım benim devletle bir sorunum yok devleti ele geçirenlerle sorunum var, sizlerin de olmalı)
Bilinçli bireyler olarak bu söylediklerim üzerinde düşünmenizi istiyorum. 23 Haziran'da kazanmak için her şeyi yapacaklarını az çok biliyoruz. Bize düşen mantıklı hareket etmektir.

gökhan özoğuz'un imamoğlu'nu günümüz atatürk'ü ilan etmesi

anneboleyn
Şöyle düşünüyorum: Atatürk'ün umutsuzluğa kapılmayan, vazgeçmeyen bir lider olmasından dolayı yıllardır kavuşma hasretiyle yandığımız milletin hakkını savunan ve türlü haksızlıklara rağmen vazgeçmeyen bir lider çıkmasıyla bu tarz bir benzetme yapılmış olabilir. Çünkü hepimizin hakkını savunan bir lider ilk defa çıkıyor. Atatürk ile kimse karşılaştırılamaz lakin mantıklı düşündüğünüz zaman o umut ve heyecanla bazı konularda benzetme yapmasına aşırı bir tepki gösterilmemeli. Her Türk gencinde bir Atatürk özlemi vardır, belki de en büyük hatamız yeni bir Atatürk beklemektir. Atatürk'ten bir tane daha çıkmayacak ama onun mücadeleci ruhunu yansıtanlar çıkacaktır. İnce ile İnamoğlu karıştırılmamalı.

tavsiye diziler

anneboleyn
(bkz:gossip girl)
(bkz:the white queen)
(bkz:the tudors)
(bkz:the white princess)
(bkz:les miserables) (sefiller romanının mini dizi uyarlaması, tanrım! Öyle muhteşemdi ki!)
(bkz:reign)
(bkz:the last ship)
(bkz:azap yolları) (rus dizisi, çarlıktan bolşevikliğe geçişi çok güzel anlatmış)

O kadar güzel diziler izledim ki şu an birçoğu aklıma gelmiyor. Lakin beni kendi kafamdan uzaklaştırıp, dünyasına çeken dizilerin başında bunlar var swh. İyi seyirler.

obsesif kompulsif bozukluk

anneboleyn
Obsesif kompulsif bozukluğun kümelerinden biri de (bkz:bedensel dismorfik)

Bugün psikiyatriye gittim ve ileri seviyede bu hastalığa sahip olduğumu öğrendim. Zaten kendimi kontrol edemediğimin bilincindeydim ya da çok ufak tefek (bedensel) şeyleri takıp kendimi deli gibi inceleyip kusurlar yaratan bir insan olduğum için normal olmadığımın farkındaydım. Bir de buna kendimi kontrol edememe eklenince kendini sevememe, kendinden nefret etme ve intihar düşünceleriyle yıllarca boğuşuyordum. İlaç artı terapist yardımıyla iki yıl sürecek bir tedaviye başlayacağım, kendiliğinden geçecek bir hastalık değil ne yazık ki zamanla daha da ileri seviyelere giden bütün beyni etkileyen bir ruh hastalığı.

orta zekalılar cenneti

anneboleyn
Zülfü Livaneli'nin deneme türünde olan muhteşem eser, unutulmayacak bir girişe sahip, kurnazlığın ve zekanın arasındaki büyük uçuruma değinip orta zekalıların bizleri yönetmesindeki sebepleri sıralamış, yol açtıkları felaketleri tek tek anlatmıştır. Yılların tecrübesi ve bilgi birikimiyle insan analizi ve tasvirleri takdir edilesi. Sanat, siyaset, edebiyat, avrupa ile orta doğu ülkesindeki medeniyet ve çağ farkının tek sorumlusunun kültür olduğunu yalın diliyle okuyucuya anlatan, genel kültürünüzü geliştirebileceğiniz bu güzel esere bir şans verin derim.

hdp

anneboleyn
Hdp'yi asla desteklemiyorum, ideolojilerinin yakınından bile geçmem lakin ister kabul edin ister etmeyin nesnel bir şekilde değerlendirdiğiniz zaman Hdp seçime girmesi devlet kapsamında meşru bir parti olduğunu gösteriyor. Neden meşru? Seçime girilmesine izin veriliyor, mecliste söz hakkı var. Şahsi olarak Düşüncelerimiz, ideolojilerimiz, prensiplerimiz açısından kalben, fikren meşrulaştıramayacağımız bir parti devlet tarafından seçime sokuluyorsa hatta bu parti belediye kazanıyorsa çıkıp kayyum atayamazsın. Şu an devlet hdp'nin belediyelerine yönelmiş durumda, kayyum zemini hazırlıyor. Madem el koyacaksın neden seçime sokuyorsun? Bundan şunu çıkarıyorum: akp, hdp'nin kazandığı illeri alamayacağını bildiği için seçimlere girmesine izin veriyor sonra da çıkıp kayyum atıyor, kendi adamını başa geçiriyor. Çok yanlış, tunceli'de diyarbakır'da kayyumun atandığı yerleri gördük, dünya kadar borç bırakmışlar, hep israf hep lükse harcamışlar. Bu yapılan anti demokratik, hilekarlık ve Orta zekalılıktır.
(bkz:Orta zekalılar cenneti)

Not: pkk ile ilişkileri olduğundan dolayı hdp'yi desteklemediğimi, benimsemediğimi söyledim. Yoksa kürtleri temsil eden bir partinin olup olmamasıyla bir derdim yok. Vatanını seven herkesin mecliste çok renklilik oluşturmasını her zaman savunurum.

İkinci not: bir zamanlar iktidarın ve devletin de pkk ile çok sıkı ilişkileri vardı. Unutma!

ekrem imamoğlu

anneboleyn
Bugün iş adamlarına “haddinizi bileceksiniz!” diyen Erdoğan'a, Ekrem İmamoğlu'ndan muhteşem yanıt:
“Halk seni seçtiyse sen haddini bileceksin, siyasetçi haddini bilecek; Dedemin her zaman söylediği bir söz vardı: MAKAMIN YÜKSELDİKÇE, BOYNUN BÜKÜLECEK!”

Yıllardır beklenilen lider! Böyle kutlu bir amaç için yüzlerce sanatçının, iş insanlarının, işçilerin, milliyetçilerin, solcuların ideoloji tanımaksızın her türkiye sevdalısı demokrasi aşığı Atatürk gencinin tek yumruk olmasından sevinç duyuyorum. Bunu sen başardın güzel adam! Doğru yoldayız, her şey Türkiye Cumhuriyeti için, adalet ve demokrasi için! Gençliğimiz, çocuklarımız için! Her şey çok güzel olacak Ekrem Abi!

ikinci çözüm süreci

anneboleyn
Yakında gerçekleşecek olandır.
Akp bugüne kadar neyi göze almadı ki şimdi alamayacak? Erdoğan da kendi kitlesinin farkında, sonsuz desteklerini alıp her istediğini yapabiliyor. Biliyor ki kitlesi sesini çıkarmayıp onu alkışlayacak.

Ölü taklidi yapan Pkk/pyd 31 Mart'tan sonra nasıl oldu da bir anda dirilip askerlerimizi şehit etmeye başladı?
Şu soruyu kendinize bir sorun. Hepimiz cevabı biliyoruz.

istanbul'da seçimlerin sadece büyükşehir belediyesi için iptal olması

anneboleyn
vicdanı, Türkiye sevgisi olan her vatandaş buna tepki göstermeli, Atatürk, Cumhuriyet, Eğitim ve Demokrasi düşmanı cehalet timsali iktidarın istediğini almaması için elinden geleni yapmalı ki 23 Haziran'dan sonra vicdanı sızlamasın. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!” Diyen Atatürk'ü çiğneyenlerin zaferine çanak tutarsak, Türkiye'yi adım adım uçuruma sürüklediklerini bildiğimiz halde bir şey yapmazsak topyekün yok olalım, vatan millet sevgisi de sadece edebiyat olarak kalsın. Unutulmamalıdır ki TÜRKİYE CUMHURİYETİ BÜTÜN İDEOLOJİLERDEN ÜSTÜNDÜR!

ekrem imamoğlu

anneboleyn
Adaletsiz günler geçiriyor, haksızlığa uğruyoruz tüm bunlara rağmen hiç bu kadar birlik olup güçlü olmamıştık. Bir liderimiz var, hakkımızı ve kendi hakkını yedirmeyen; en karanlık günlerde bizlere umut olan... Savaşacağız, mücadele edeceğiz elbet kazanacağız, HARAMİLERİN SALTANATINI YIKACAĞIZ!