confessions

alice

1. nesil yazar - Yağız

  1. entryler 120
  2. takipçi 5
  3. puan 5235

ilgi fahişesi

alice
Genelde evli erkeklerle gezip tozup, konuşan onların ilgilerini çekmeye çabalayan ruhu kaşarlanmış tiplerdir. Böyle metres ruhlular bir de kendilerini sütten çıkmış ak kaşık sanarlar. Ben bunun bir de hoşlaştığı evli adamın eşini kötüleyenini gördüm. Gerçekten üzücü böyle kadınlar. Bir de sanki ortada evlilik yokmuş gibi davranırlar.

hasta derdini anlatırken dinlemeyen doktor

alice
Büyükşehirlerdeki devlet hastanelerinde çalışan, hastasına bakma süresi 10-15 dakika olan doktordur. Hastalar genelde rahatsızlıklarıyla ilgili çok net bilgiler vermekten kaçındığı için doktorlar haliyle hastaları dinlemiyorlar. muayenesini yapıp, gerekli tetkikleri isteyerek hastasını gönderiyor. Bu kategorideki doktorlara hak vermemek elde değil.

Devlet hastanelerinde yoğun tempoda çalışan doktorların yanı sıra ne yazıkki yoğun tempoda çalışmayan özel hastane doktorları da ne yazıkki bazen hastaları hiç ciddiye almıyorlar. Herhangi bir meslek grubunda çalışıp Mesleklerini düzgünce yerine getirmekten kaçınan insanlara ne denmeli bilmiyorum.

sağlık sistemi

alice
Dünya Sağlık Örgütü'ne göre sağlık sistemi, temel amacı sağlığı geliştirmek, yenilemek ve sürdürmek olan tüm aktiviteleri içerecek biçimde tanımlanmıştır. Bir anlamda her ülkede farklılık gösteren sağlık sistemi organizasyonudur. Her devletin farklı bir sağlık sitemi vardır. Sağlık sistemleri günümüzde dünya ekonomisinde çok büyük yer kaplamaktadır. Bir sağlık sisteminin işlevlerini tam olarak yerine getirebilmesi için dört genel fonksiyon vardır:
İdare,
Hizmetlerin sağlanması,
Kaynakların yaratılması,
Finansman.
0 /