confessions

abbara

Kapalı Hesap

  1. entryler 44
  2. takipçi 2
  3. puan 3272

zaman akıp gidiyor dur demek olmaz

abbara
Zamana karşı koyamazken bir o kadar da zamana karşı dik duran şarkı sözleri. Kıraç'ın bu şarkısının her satırı oldukça manidardır. "Ne sen kalırsın ne de ben bu dünyada", "çevir yüzün bak şu toprağa" gibi daha birçok anlamlı sözler içerir.

Tanrıclık oynayan insanlar, bir gün aciz ve basit bir kul olduğunu anlayacaktır. Yüzsüzlük betimlemesi yapanların toprağa yüzü döndüğü, tanrıcılık saltanatı elinden alındığı vakit, işte o vakitte; göklere uzanmaya teşebbüs eden ego sahiplerine inat, aciz olan kulluğumla tebessüm ediyor olacağım...

Temennim; bu yıl ve sonraki yıllarınız güzel geçsin.

ulytau

abbara
2001 yılında kurulan kazak müzik grubunda; elektro gitar, Dombıra ve keman enstrümanları baş rollerdedir. Bazı parçaları cidden çok başarılı ama yine de üç farklı enstrümanın geçişlerinde biraz daha yol katetmesi gerekiyor.

kiramen katibin

abbara
İyiliği bazen mislince yazarken kötü amelleri tövbe kapısının açık olması nedeniyle geciktirerek yazan katip melekler. Ülkemizde de böyle katipler olsa ne güzel olurdu. Aksiliğe bakınız ki cezalar mislince vatandaşın omuzuna bindirilirken iyiliklerin sözü bile edilmiyor. Bugün de muhalefet ettik çok şükür.

çin

abbara
Doğu Türkistan zulmünün, kızıl rengi olan ülke. Teknoloji piyasasında ucuz üretimi ve geniş kitlesi nedeniyle çokça tercih edilen (!), uygurlara yaptığı zulmü bile yıllar sonra Amerika'nın incelemeye alıp "evet burada aksilikler var" tarzı üstün körü açıklamasıyla yüzeysel konu edinilen ülke. Uygur zulmüne parmak sallayıp "insanlık görevimi yerine getirdim" vicdanını yaşayıp başını yastığa koyanlar sanırım önümüzdeki günlerde uykusuz kalacak. Çünkü komünizme aykırı detaylara sahip olduğu nedeniyle kuranı Kerim ve incil'i değiştirme kararı aldı çin. Şimdi vicdan ve bağnazlık turnusolunu öğrenme vakti...

izmir

abbara
Suları sokaklara taşan ama bir türlü musluğa varamayan Ege'nin bedbaht incisi. Sakarya, ayağa kalkınca İzmir'e de uğra, rica ediyorum.

sakar olmak

abbara
Yerçekimi kanununa itaat etmeye rağmen aykırı işler yapmaktır. Bu arada sakar olunmaz, sakar doğulur. Elmaların çınlasın Newton, durum bildiğin gibi değil, açıklayabilirim.

ptt'de kadı kesilen türbanlı çalışan

abbara
Sanırım olay içeriği ile başlık pek de birbirini tutmuyor. Kadı kesilen; "itiraz eden var mı?" Diye sormaz, direkt olarak gelin işleminizi yapayım der. Yapılan hizmetten memnun olmadığını efendice dile getirmek için de insan olmak yeterlidir, göte başa kulp bulmaya gerek yok. Şöyle de bir şey var, klavye başında ahkam kesmek yerine bu yeteneği orada sergilemek daha anlamlı olurdu.
7

mu kıtası

abbara
james churchward tarafından bulunan tabletlerin kendisinden başkasının görmediği ve bu durumda mu kıtası'nın kısır döngüye girerek kendi varlığını yok ettiği iddiası konuşulsa bile, churchward; naacal tabletlerindeki naacal dilini öğrenerek Meksika'da bulunan başka tabletleri bu dil aracılığıyla tercüme etmiştir. Bu kısımda, naacal dili ve tabletleri doğrulanabilir. Ufak bir not; mu kıtası, güneş imparatorluğu olarak da bilinir.

üstteki yazarı cevaplıyorum alttaki yazara soruyorum

abbara
aydilge; yarım kalmışlık hissi tüme varamamaktan kaynaklanır. Bakınız, yarım kalmak ile tüme varamamak farklı şeylerdir. Eğer sizi huzursuz eden Araf duygusu ise, acizane önerim; araf'ınızı bertaraf olmadan evvel taraf olarak kabul edip sevmeniz. Kim demiş, tamamlanmış olmanın mutlu kılacağını?

Alttaki yazara sorum; sen'i nasıl bilirdin?
0 /