ulusalcılık

turkuaz beg
türk milliyetçiliği'ni ve tûrancılığı tahrifata uğratmak, gücünü azaltmak amacıyla piyasaya sürülen kökü olmayan yapay ideolojidir. atatürk resmi ile lenin resmini bir araya koyup yürüyüş yapan hödükleri dikkate almak, fikirlerine değer vermek kesinlikle ahmaklıktır. abd'ye lanet okur, ab'ye lanet okur, onlara emperyalist, kolonist yakıştırması yapar, yeri gelir mazlum halklar edebiyatı yapar. fakat çin'de öldürülen uygur'u gözleri görmez, güney azerbaycan'daki türk'ün eğitim ve anadil mücadelesine kulak asmaz, dış türklerden bittabii habersizdir, siyasal islâmcılar kadar tûrancılara düşmandır bunlar. öncelik değildir, ama tûrancılar bu yılanın kafasını büyümeden ezmezse tabutluklara tekrardan merhaba derler.
Romantik faşist 😎
bugün ne yazık ki perinçekçilik olarak algılanan kemalizmin altı okundan birisi.

ulusalcılık aslında milliyetçiliğin türkçe karşılığından başka bir şey değildir. milliyetçilik dini ve ümmeti çağrıştıran bir kavram olduğundan aslında kullanılması gereken sözcük ulusalcılıktır. netekim atatürk'ün milliyetçilikten kastettiği şey de aslında ulusalcılığın ta kendisidir.

doğu perinçek ise 1991'de katıldığı liderler açık oturumunda diğer parti liderlerini milliyetçi olmakla suçlamış, o zamanki adıyla sosyalist parti'nin ise milliyetçi olmaması sebebiyle büyük parti olduğunu söylemiştir. ayrıca türk milliyetçiliğinin bittiğini de iddia etmiştir.

bu da gösteriyor ki doğu perinçek bir ulusalcı değildir. yalnızca ulusalcı söylemlerde bulunarak ulusalcıları aldatmaktadır.