türkiye'de ingilizce eğitimi

bozkurt
İngilizce eğitimi denildiğinde tüm dünya bizi konuşur.çok kolay bir dildir.ilkokul 4.sınıfta İngilizce eğitimi almaya başlayıp üniversitede 2yıl hazırlık okumuş birisi olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim.
Şimdi geçelim çok kısa bir süre içinde nasıl İngilizce öğrenebileceğimize.
İlk önce bir bozkurt İngilizce akademisine Altay sözlük üzerinden kaydoluyoruz.ardından bir tane İngilizce boşluk doldurma kitabı alıyoruz.(olmazsa olmaz)

Hızlı İngilizce eğitim dersleri 1)

Geniş zamanda olumlu cümlelerde he/she/it gördüğünüzde fiile s takısı gelir.

H.i.e.d. 2)

Geçmiş zamanda fiillere -ed takısı gelir.

H.i.e.d. 3)

Şimdiki zaman kullanırken fillere -ing kullanılır.

Sıra geldi bazı kelimeler ve anlamlarına.

Congratulations=tebrikler telaffuz=kongrulations
Economy=ekonomi telaffuz=ekonomi
Accessory=aksesuar telaffuz=aksessory
Enthusiastic=coşkulu telaffuz=enthuastik
Archive=arşiv telaffuz=arşiv
Recipe=tarif telaffuz=resayp

Artık hepiniz iyi derece İngilizce biliyorsunuz öğrendiklerinizi boşluk doldurma kitabında pekiştirebilirsiniz.reading,writing,speaking,listening bunlar hikaye tek gerçek boşluk doldurma kitabı.peki şimdi öğrendiğiniz bu İngilizce ile neler yapabilirsiniz.
1)ülkemize gelen turistlere yardım etmek için en kestirme yolu tarif edebilirsiniz.
2) yurtdışında yüksek lisans yapabilirsiniz.
3) kamyon şoförüne bile İngilizce soran şirketlere büyük bir özgüvenle başvurabilirsiniz.
4) tercüman olarak rahatlıkla iş bulabilirsiniz.
5) İngilizce öğretmenliği yapabilir ve özel ders verebilirsiniz.

Maalesef Türkiye'de eğitim bu seviyede İngilizce konuşamayan İngilizce öğretmenleri var.aslında İngilizce dersleri kaldırılmalı 2tane zaman öğretmek için yıllarca öğrencilere fazladan ders kitlemeye gerek yok ama o kadar dil mezununa,öğretmene nerede istihdam sağlanacak birde orası var.
Acunay
şimdi size bu eğitimin ne denli aydınlatıcı ve bizleri muasır medeniyetler seviyesine çıkardığını anlatacağım ve örnekleyeceğim.
not: sakın altınıza kaçırmayın!..

ingilizce eğitime ilkokul 4. sınıfta başladım ve inanmak güç değil ama bir bok öğrenemedim, 8 yılda ingilizceye dair hiçbir bok öğrenemedim. sıra üniversiteye geldi ve ben muafiyet sınavına girip girmemek arasında kaldım ama ilk muafiyet sınavına girmedim. derse girip daha üst bir eğitim almak amacındaydım.

bir hafta hiç ara vermeden hep ingilizce üzerinde durdum ve gözümü bile kırpmadan devam ettim eğitimime.
bir hafta sonra arkadaşlarımın zoruyla ingilizce muafiyet sınavına girdim ve onlar muafiyet sınavdan kalırken ben muaf oldum. tabii hepsi şok içinde öfkeyle beni tebrik etmeye başladı ama keşke ben o derse girseydim diyorum hala.

tabii olaydan sonra 2 yıl geçti ve ben evde düzenli aralıklar ile ingilizce çalışıyorum. 8 yılda öğrenemediğim ingilizceyi 2 yılda öğrendim. bu benim için büyük bir gurur, çünkü; başka bir dil daha biliyorum ve ana dilim harici iki dil daha bilmek beni mutlu ediyor. he... o dillerde küfür edemiyorum ama can sağlığı be.

ülkemizin ingilizce seviyesini size şöyle örnekleyeyim;
bu dayının uranyum çiğnediğini ve farklı bir gezegenden geldiğini, kendi ana dilini konuştuğunu iddia eden bir yoruma denk gelmiştim ahahhaha

bu sahne ise biz türk insanının asla ama asla unutamayacağıdır