türkçü olmak ama atsızcı olmamak

Romantik faşist 😎
Son derece normal bir durumdur. Zira türkçülük atsız ile var olmuş değildir. Türkçülük ideolojisi ziya gökalp'in ortaya attığı ve Atatürk'ün son şeklini verdiği bir ülküdür.
kıpçak bey
türkçüyüm diyebilir miyim bilmiyorum çünkü baktığımda ben türkçüyüm diyen insanların bana hiç uymayan hareketleri ve söylemleri oluyor. bunları saymazsak kendimi bi türkçü olarak görebiliyorum ama aynı zamanda dinine bağlı da bi insanım. ülkücülere bakıyorum ne olduğukları belli değil.
ben hem milliyetini hem de dinini çok önemseyen bir insanım.

gelelim atsız meselesine;
atsız'ı da çok sever ve çok sayarım. hatta şu hayatta en sevdiğim roman atsız'ın kaleminden dökülmüştür kağıda. ruhu şad olsun. lakin çoğu fikrine katılsam da her düşüncesinin altına imzamı atmam. bazen de bazı düşünceleri içimi okşar ama ben öyle bi insan değilimdir mesela, sadece atsız'ın öyle düşünüyor olması hoşuma gider.
taşkala
Olması zorunda olan durum değildir. Lakin saygı duymak, neden cezalandırıldığının görünen değil altındaki gerçek sebebi bilmek, ne kadar mücadele ettiğini bilmek gereklidir. Yoksa başkalarına yem etmekten başka bir şey yapmazsınız.
Acunay
gayet normal ve olası bir şeydir.

he, ben atsızcı'yım ama atsızcı olmayana da lafım yok. hepimiz türkçü'yüz, sadece fikir babası olarak gördüğümüz insanlar farklı.
aydın ve aklı başında bir türkçü; kimi fikir babası edinirse edinsin, türkçü olan herkese karşı hoş ve en iyi şekilde yaklaşmalı.
kendi içimizde "sen türkçüsün ama oncusun." diyip de bir ayrım yaparsak büyük türk devletini, turan'ı, görme olasılığımız düşer.

bütün türkçüler bir olmalı, bir olup dev olmalı. dev olup yeri göğü titremeli.