temizlik benim işim

aydilge
(bkz:tlc)den tanıdığımız (bkz:kadir ezildi) sunuculuğunda (bkz:fox tv)de başlayan gündüz kuşağı programı. Format gereği 5 yarışmacı "fena pis" evlere gidip 4 saat içerisinde yapabileceği en iyi temizlik yapıyor. 5 günün ardından en iyi temizliği yapan oyuncu 10.000 tl değerindeki büyük ödülün sahibi oluyor.

Rezalet pis bir evi temizlediler az önce. Ya da öyle gösterdiler. Temizlenen o evin gercekten temizlenmediği için o hale geldiğine inanmadım. Salondaki koltukların arkasında toz yumakları yoktu. Camların önlende kuş pislikleri yoktu, banyoda kireç ve pas lekeleri gerektiği gibi yoktu. Biri eve girmiş, sağı solu dağıtmış ve "hadi gelin, güzel dağıttım acayip pislettim evi" demiş gibiydi. Pis ev kurgu gibi geldi kısacası. Kadir de kadir gibi değil, biz onu tatlı tatlı laf dokundururken sevdik, oyuncuların arasını bulurken değil. Bana tutmaz gibi geldi ama yine de reytingi bol olsun diyorum.
Seyyah
Ekranlarda bir isim duyulmaya gör, bir şekilde program başına getirilir. Okb'li kadir ezildi, titizliği ile haberlere çıkmanın ardından kendisinin bu özelliğinden yararlanılarak hemen bir program başına getirilmiş. Engin Altan Düzyatan da diriliş dizisinin ardından tarihi sorular içeren 3'te 3 yarışma programına sunucu olarak seçilmişti. Yani izleyiciye; 'konuyla alakalı en uygun kişiyi seçtik' intibası bıraktırılmak isteniyor. Önceki gün mevzu bahis temizlik programının fragmanını gördüğüm zaman ilk tanımda bahseden yazar arkadaşın dediği gibi samimiyet bulamadım açıkçası. Aynı çalışma, yabancı bir kanalda 'istifçiler'e karşı okb'lilerin takıntılarını aşmaları için sunulan bir deneyim babında yapılıyordu ve bence her şey gerçek olmakla birlikte oldukça da takip edilesiydi. 'temizlik benim işim', tutar mı tutmaz mı bilmiyorum ama acemiliğini ve samimiyetsizliğini üzerinden atarsa belki başarılı olabilir.