takı takma fobisi

ölümcekadam
Yıllar önce travmatik bir olay neticesinde şahsımda zuhur etmiş olan olan, 6 milyarda bir görülen nalet bir hastalık.

Efenim elinde çeyrek altınla odama dalan peder bey " bütün gün yatiyorsun lan, düğüne git de ailemizi temsil et bari " dedi. Ikinci dereceden bir akrabamızın kızı evleniyordu. Çocukluğunu bilirdim ama evlenme yaşina geldiğinin farkında degildim neyse.

Salonda bir müddet hakan altun, mustafa ceceli vs. Boktan düğün müziklerine maruz kaldiktan sonra takı kuyruğuna geçtim.

Tam hamlemi yapmak üzereyken trafik işaret ve işaretçisi gibi öne fırlayan yelloz gelin " bi dakka " deyip beni durdurdu. Aha dedim sıçtık. Ulan ne güzel de kendimi psikolojik olarak hazıamıştım takmaya.

Meğer bir önceki takı takan davetlilerle foto çektirmek için durdurmuş beni haspam. Ulan allahın sümüklüsü daha dün burnunda kuruyan sümüklere kavak polenleri yapışırken şimdi koca buldun da artistlik mi yapıyorsun ? Bunları düşünurken fonda müzik susmuş, sanki tüm davetliler far görmüş tavşan gibi duran bana bakıyormuş gibi hissettim. " hedef ben miyim tayfun? " derken aklıma çeyregi 20 tllik banknotla değistirmek geldi.

20 tlyi takıp çeyreği iç ettim. Kuyumcular kapanmadan bozdurup sevdiceğimi aradım ve beraberce lunaparkta iç ettik. Gondola falan bindik.