şüpheli şahsı vuran bekçi

harmonia🛡️
Antalya'daki kavgaya karışıp, sahte kimlikle dolaşıp, bıçak çekmiş birine kendini savunan bekçidir. Ne güzel yapmıştır, çok da güzel yapmıştır, ellerine sağlıktır dediğim bekçi kardeşimizdir. Hayır yani buna bile duyar kasmışlar ya ben buna ancak gülüyorum.

Ayrıntılar;

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/kacan-supheli-bekci-tarafindan-vurularak-yakalandi-5648371/

Edit: adam silahlı, saldırgan ve tehlikeli arkadaşlar. Nefsi müdafaa haktır, hele ki işi asayişi sağlamak olan bir insan için kesinlikle haktır.
kut
Polislerin bile silah kullanma yetkisi açısından sıkıntılı bir vaka iken bir de başımıza hukuki alt yapısı son derece zayıf ve sorunlu bekçiler çıktı.

Aklıma bir filmden replik geldi, şuna benzer bir şeydi: "kendi güvenliğim için şeytana bile kanunların teminatını veririm."
Kutay
Kurşunun bir kere ayağının yakınlarına düşse dahi koşan bir insanı takla attırmaya yetecek bir güçte olduğunu bilmeyen bekçi hareketi. Eğitim konusunda sıkıntıları mevcut. Bence polis nezaretinde 3 5 yıl çalışmadan insiyatif tanınması doğru değil. Gerçi 4 ay eğitimle özel harekatçı yetiştiren bir ülkeyiz. Durum hiç iç açıcı değil.
1
harmonia🛡️ harmonia🛡️
şiddete meylim olduğunu anladım sayenizde sağ olun :))