sevgili küllük

kendine muhalif
Anılarımızı not almak üzere acilmis bir başlık.

Sevgili küllük;
Dün ana binanın kapısının önünde 2 tane g.kore'li arkadaşla tanistik. Yağmur yağmasına rağmen sohbet sohbeti açtı ve iyice anlaştık. Daha sonra kendi dinlerinden bahsettiler ve bana da benim dinimle ilgili sorular sordular. Sabırla ve anlayışla yanıtladim. Jestlerimi ve mimiklerini çok fazla kullanan biri olduğum için beni çok sevdiler. Bu hoşuma gitti. Daha sonra yarın kendilerinin bir dini ayinleri olduğunu ve dilersen benim de katılabileceğini söylediler. Ben de gitmeye karar verdim.

Bugün konuşup anlastiktan sonra saat 1 bucuk gibi metroya binip mecidiyekoy tarafına geçtim ve neredeyse saat yediye kadar orda kaldım. Dini ayin saat 3te başladı. Ben hariç 6 müslüman arkadaş daha vardı. Yaptıkları her şeyi bize de açıklayıp Müslümanlıkla ilgili sorular sordular.

Biz bizim inancimizi ve ne demek olduğunu açıkladık, onlar da kendi inançlarını açıkladılar. Sabırla ve anlayışla, hiçbir önyargı gutmeksizin dinledim. ( Onlar da oyleydiler. ) Daha sonra bize bir kore abur cuburu ikram ettiler.

Sonrasında dua ettiler. Birkaç farklı ilahi okudular. Dini ayinlerini dikkatle seyrettim. Birlikte Her şeyi tartisabildigimiz özgür ve saygı dolu bir ortam oluşturmustuk. Bu beni çok mutlu etti. Yediğim abur cuburun tadını beğendim. (Kore'de ünlü bir sokak yemegiymis. Daha çok atıştırmalık demek daha doğru olur. )

Ayrıca bugün hukuk fakültesinden bir arkadaşla tanıştım. Çok fazla gözüm tutmadi.