öğretim görevlisi

kül tigin
bana geçmişte bir rektör tarafından teklif edilen meslek. bana da uygun aslında. diplomamı sordu, bak daha bölümümü bilmeden teklif ediyor adam, dedim ki bende önlisans var. durdu. olmaz ya hu o zaman dedi. içime dert oldu gittim açıköretime kaydoldum. ben okurken bu sefer de bir dekan seni bizim üniversiteye alalım dedi. dedim hocam, o iş olmuyor daha evvel x hoca da sağ olsun yapmıştı, bende diploma yok dedim.

neyse, lisans tamamlama 2 yıl sürdü, geçen sene diplomayı aldım. şu herifleri arayayım da üniversiteye alsınlar beni dedim. bir araştırdım ki bir de ales denen nane lazımmış. şimdi ona girmeyi düşünüyorum ama 7 ay geçti tek satır çalışmadım.

demem o ki, bak bu görevler bana bile teklif ediliyor, yani sizin de bildiğiniz gibi kolay kolay adamınız olmadan akademisyen yapmıyorlar sizi. bu esnada benim ne kadar ulu bir bilge olduğumu da alttan alttan verdiğim bu mesaj sayesinde anladığınızı umuyorum

bir keresinde de öğretim görevlisi olan bi sevgilim vardı, kız gerçekten donanımlıydı. kıza bir türlü yrd. doç.luğunu vermiyorlardı. özel üniversitedeydi. hak ediyormuş ama verirlerse daha çok para vermeleri gerekiyormuş falan. o anlatırken ben de yönetimlerine küfrediyordum. benim bulunduğum şehre gel dedim, rektör beni bile davet etti amına koyum demek ki muhtaç bu herifler diye geyik yaptım. izmir'den gelinir mi buraya? gelinmez.

evlenmiş sonra. acaba unvanını verdiler mi dur bakayım... vermemişler. sevgili g., senin gibi insana unvanını ve maaşını vermeyen tüm yöneticilerinizin bir kere daha yedi ceddine tüküreyim.
5
özmenem özmenem
Abi sevgilin öğretim görevlisi değil araştırma görevlisi. Bu ikisi ayrı ünvanlar. Doçentliğe geçebilen araştırma görevlisi; öğretim görevlisi hep aynı kalıyor.

kül tigin kül tigin
Dr.Öğrt.Gör. G. K. A.
İşletme Fakültesi / İşletme Bölümü yazıyor sayfasında daha şimdi baktım yani öğretim görevlisi demek ki. Noluyor orada? :)

özmenem özmenem
2 ihtimal var. Ya kız kendi yaptığı işi bilmiyor ya da doçent olacağım ama fazla para vermemek için yapmıyorlar yalanlarıyla seni kandırmış zamanında

özmenem özmenem
Öğretim görevlileri hep aynı yerde kalır. (Doktora yapmazlarsa eğer)

kül tigin kül tigin
Canım kardeşim, her şey olabilir tabii ama olmadı. Öğretim görevlileri öğretim üyesi yaparsan öğretim üyesi olurlar. Kızın sorunu buydu, bunu anladığımızı düşünmek istiyorum?