memur ol yavrum

phoenixgrm
Bu ülke kadar saçma salak bir yer yok galiba.
Ülkenin gümrük kapısındaki memurlar bile beyinsiz olabilir mi?
Bundan 2,5 yıl önce Amazon'dan SMS kulaklık sipariş verdim ve beklemeye başladım, 1,5 hafta sonra ise mail geldi gümrük el koymuş neyse dilekçe falan yazdım getirtmek için bir arkadaşıma haber verdim yardım etmesi için falan ardından kargo eve not bırakmış meşhur "Geldik yoktunuz" diye o günde salondan camı izliyordum kapıyı çalan bile olmadı.
Neyse gittim kargoyu alıp eve geldim, açtım kutuyu kutu Amazon'un kutusu bile değil üzerinde Kiril harfleri yazıyor, açtım kulaklık var ama kulaklığın yedek süngerleri, jak kablosu, stickerları, sünger çıkarma aparatı falan yok, üzerine not düşmüşler "Tehdit oluşturan materyaller kutu içeriğinden çıkartıldı" diye.
Neyse gümrüğü aradım bir kadın açtı sorunu anlattım, kadın "İlgilenen memurumuz kutu içeriğindeki o materyallerin belirtilmediği için çıkarttı, eğer istiyorsanız bir miktar ücret ödeyeceksiniz" dedi, delirdim kadına kutunun içindeki kılavuzda bile materyallerin belirtildiğini söyledim "Tehdit oluşturduğu için el koyuldu" diyor daha. Bu olaydan sonra ülkedeki "Memur ol yavrum" diyen andavalların neye sebep olduklarını öğrendim, jak kablosu, yedek sünger, sünger çıkarma aparatı nasıl bir tehdit oluşturabilir, bu devlette çalışan çoğunluğu aptal insanlar genç insanların fırsatlarını çalıyorlar içime en çok o koyuyor. İngilizce bilmeyen bir insanın gümrükte ne işi olabilir, veya sorunu çözemeyen bir memur benim hangi işime yardımcı olabilir, özel şirketler olmasa devlet kendi yollarını köprülerini yapsa 5 dakika içinde çöker böyle aptallar olduğu sürece.
2
muhalif kimligi muhalif kimligi
Ne bilelim senin o sünger ile birini öldürüp kanını içine çekmeyeceğin?!?

phoenixgrm phoenixgrm
d0ru