Koronavirüsün bir proje olduğu iddiası

takataki
Bilirkişilerden bile destekleyenlerin olduğu iddia. Düşününce akla yatkın geliyor, ABD Çin'le ekonomide anlaştı ardından virüs olayları başladı ama arada tarih farkı var. Şöyle ki, anlaşma Ocak ayında gerçekleşirken ilk virüs olayı aralığın 12sinde oldu. Şu anda 32 ülkede tespit edildi, en hızlı yayılan ülkelerse İran/ Güney Kore/ İtalya. İsrail'de neden görülmüyor eleştirileri medyada gezerken İsrail bende de görüldü dedi. Virüs olayı proje olabilir mi, olabilir. Eğer aşıyı Amerika bulursa bu olasılık fazla olacak ama bana kalırsa Türkiye bunu kazasız belasız atlatacak, umarım.
Sfirgemund
endüstriyel bir kent olan wuhan'da salgını başladığı kabul edilen bu virusün kaynağının abd olduğu ve abd'nin çin'e karşı uyguladığı bir ekonomik savaş olduğu düşünülse de çin'in kontrollü nüfus azaltma politikası olduğu yönünde iddialar da var;

doğrudan makale için bkz;.

"... virus pozitif hücrelere doğrudan bağlanabilir ve hastaların böbrek ve testis dokusuna zarar verebilir".

makale henüz kanıtlanmamış veri içerse de insan bir "lan acaba..." diyor.
3
takataki takataki
Nüfus konusundaki iddia mantıklı. Burdan bakınca kendi mantığıma teessüf ettim 😅

Sfirgemund Sfirgemund
Yo hayır, teessüf edecek bir durum yok. ben sadece diğer ihtimalden de bahsetmek istedim. zaten pek kontrollü bir salgına da benzemiyor.
trump bu gidişatın havaların ısınmasıyla duracağını belirtmişti. zaten çin'e de tıbbi anlamda araştırmacı sağlıyorlar. yine nisana doğru biri aşısını bulur(!), abd de yine bunun ticaretini yapar :d

takataki takataki
E tabi virüsün dilinden en iyi onlar anlar. Kene vakası gibi neyse ki mevsimler arası geçiş yaşıyoruz da yazın gripten kışın keneden rahat ediyoruz ;)