film izlemek

turuncu gemi
bir insan iş veya okul yaşamında çok başarılı bir insan olabilir. hatta bu kişinin dışarıdan bakıldığında aile yaşantısı da nispeten iyi bir görüntüsü olabilir. fakat insan yaşam içinde kendisini rahatlatmayı başaramıyorsa o kişi mutlu bir insan değildir. mutlu bir insan olamayan insan neden yaşıyordur anlamak güçtür.
aslında insan doğasında paronya normal bir ruh halidir. milyonlarca yıllık evrimimizde bir canlı olarak sürekli tetikte olmamız gerekir. hatta doğada bütün canlılar rahatlamaya ihtiyaç duyarlar. canlıların bu hisse en az su kadar ihtiyacı vardır. günümüz insanı olarak biz de artık ormanlarda ya da mağralarda yaşamıyoruz. daha karmaşık sorunlarımız var. bu da haliyle daha komplike rahatlama yöntemleri geliştirmemizi gerektirmekte. benim en sevdiğim rahatlama yöntemim çok kimsenin anlayamayacağı yeni evrenler yaratmaktır zihnimde. sinema da bana bu konuda en büyük yardımcıdır. bence her bireyin sağlıklı rahatlamanın bir yolu olarak iyi film izleme alışkanlığı edinmesi gerekir.
lidyanetya
boş vakitlerde uygulanan etkinlik. insana çok şey katar. bazen başrollerle empati kurulur ve olay o an yaşanılıyormuş hissi verir. kafa dağıtmaya yaradığı gibi insanın bakış açısını ve hayal gücünü de genişletebilir.
acunay
Artık film izlemeye alışkanlık mı dersiniz aktivite mi bilemem ama bildiğim tek bir şey var o da gereksiz olup, kendiniz için ayırabileceğiniz vaktin ölümüne sebep olmasıdır.

Kısa vadeli bir unutkanlığa sahip olmakla beraber uzun vadeyi saniyesine kadar hatırlayabilirim. Film izlemek beynimi ve gözlerimi yorduğundan, unutkanlık düzeyimi arttırdığından izlemeyi de tercih etmem.

2018 yılının ilk gününden son gününe dek hesaplarsam, zorla, toplamında 10 tane film izlemişimdir.
Hevesle vizyona girmesi için beklediğim Börü'nün sinema filmini bile izlemedim.

Film izlemediğim halde empati kurabiliyorum ve fazlası ile yaratıcıyım.
ZARARINA SOHBETLER