eski sevgilinin mutlu olmasını istemek

harmonia🛡️
Başında eski ibaresi olan sevgili, karşı cins, flört ya da adı her neysenin sizden sonra mutlu olmasını istemektir. Ortada ihanet, hakaret gibi kötü şeyler yoksa sırf siz birlikte değilsiniz diye birinin sonsuz kötülüğünü istemek, ona sürekli laf sokmaya çalışmak, onu üzecek hareketlerde bulunmak ne size ne de karşı tarafa hiçbir şey kazandırmaz. İlişkilerin iyi insan olmakla pek bir ilgisi yoktur, bazen iki iyi insan bir ortak noktada buluşamaz ve yollar ayrılır. Böyle bir durumda da yapılacak tek şey o insana saygı duyup, yaşanılan şeylerle dalga geçip ironi yapmak yerine sizden sonra mutlu olmasını dileyip önüne bakmaktır.

Sonuç olarak kimse kimsenin ne tek seçeneği ne de son sanşıdır. Bırakın da insanlar sizi en azından ânılarında hoş bir sadâ olarak hatırlasın.
nene korkut
Kötü olmayan insanların yaptığı yüce gönüllülük içeren eylemlerden biridir.
Her ne kadar yapanın iyi insan olduğuna faraziye teşkil edecek bir eylem olmasa da yüce gönüllülük gerektirdigi muhakkaktır. Öyle benim diyenin yapabilecegi bir şey değildir genelde.
Bir hiç kimseye hiç bir şey katmayan giriyi bir yaşanmışlık katmadan bitirmek istemedim.
Nişanlı tanıdığım bir çift düğün arefesinde kavga ediyor. Ama nasıl bir kavga, yüzükler atılma noktasına geliyor. Konuşuyorlar, bitirmeye karar veriyorlar; ev kurulmuş kim neyin taksidini ödeyecek onu falan konuşuyorlar (profesyonelliklerine tekrar selam ederim).
En sonunda kız yeni kurulan evden, eski nişanlısını uğurlarken senin için en hayırlısı olsun; iyilerle karşılaş umarım diyor. Çocuk da arkasını dönüp gidiyor.
Çocuk ertesi gün etrafi yıkmaya başladı ben ayrılmam da ayrılmam diye.
Hayat garip....