emine bulut

batuhan
Yazacak kelime bulamıyorum.cidden yok söylecek birşeyim uzun zamandır yoğun stres koşullarında yaşamama ölümün ve yaralanmanın her türlüsüne aşina olmama rağmen o kadıncağızın 'ölmek istemiyorum' diye haykırışı kulaklarımda yankılanıyor hala.yavrusunun bağırışları annesinin hatırasında hep o şekilde kalacak olması benim ruhumun son insanlık kırıntılarını yok ediyor.susmayın arkadaşlar ,kadına olur,çocuğa olur ne olursa olsun bir zulüm görürseniz susmayın.bu olaylar yaşanırken müdahale edip değersiz hayatımızda bir boka yarayabilecekken sadece izleyip görüntü kaydı almayı seçiyorsak insanlık için fazla bir umut kalmamıştır benim düşünceme göre.


Bilmeyenleriniz için haber
https://www.google.com/amp/s/m.haberturk.com/emine-bulut-un-son-goruntuleri-ortaya-cikti-eski-esi-tarafindan-kizinin-onunde-vahsice-olduruldu-2515768-amp
kıpçak bey
küçücük yavrusunun gözü önünde boğazı kesilen ve o küçücük yavrunun “lütfen ölme anneciğim” feryadı karşısında “ölmek istemiyorum” diyerek çaresizce can veren -vahşice katledilen- bir anne.

anneler öldürülmesin artık. çocuklar annesiz kalmasın. canavarlara gereken ceza fazlasıyla verilsin. adalet istiyoruz! kısas istiyoruz! bedel istiyoruz!

biz susuyoruz
öfkemizi siz anlayın
harmonia🛡️
İki gündür bahsi geçen videosunu izlemedim ve izlemeyeceğim kurbandır. Kurbandır çünkü mağduriyetine yine kimse el uzatmamış ve erkek terörüne dur diyemediğimiz için korkunç bir şekilde ölmüştür.

Bin kere kınıyoruz, yüzlerce defa olması gerekeni, bir erkek çocuğunun nasıl yetişmesi gerektiğinden bahsediyoruz peki ne değişiyor, tabii ki hiçbir şey! Haberler doğru ise bunu yapan caninin yakınının yazdıklarına bakarsanız, bırakın devleti, güvenliği sorunun zihniyetle başladığını göreceksiniz. Birisini kendi öz kızınızın önünde dehşet verici bir şekilde öldüren babamın oğlu olsa o cümleleri kuramam. Diyelim ki aklımı yitirdim ve öyle şeyler yazdım tanıdığım herkes suratıma itina ile tükürür. Peki bunları yazan sözde kadına yakınları en ufak bir tepki vermiş midir yoksa üstüne tebrik mi etmiştir? Sırtını sıvazlayan bile olmuştur.

Olay artık ne yazık ki emine bulut değil çünkü onun çığlıklarını duyabildiğimizde 'ölmek istemiyorum' feryatları için çok geç kalmıştık ama onun gibi bir sürü Kadının, çocuğun yardım isteğini çığlıklar atmasına, öldürülmesin gerek kalmadan duyabiliriz. En azından bugünden sonra insanlar klavye başından 'kimbilir ne yaptı da öldürdü, erkeklerin evine girmesine engel oluyorlar, çocuklarına yanaşamıyorlar, adamın elinden birikimleri gidiyor' yazabilen çirkin zihniyetler az da olsa değişir diye umuyorum. Ayrıca bre dangalak, kanun dediğin gibi taraf tutup, bir tarafı koruyorsa bu kadar kadın nasıl ölüyor! Olmayan mantığına, vicdanına ot tıkadığım geri zekalısı arada o beyni kullanmak için gayret etsene!
cakil
gidişatın tozlu yollarına ucuz rakamlar dökülüyor bu ara. birer ikişer değil, birden fazla basamaklı sayılarda ölümler terk ediyoruz klavyelere. birkaç cümleden ibaret yas tutmalar süsleniyor dillerde. çöreklenen kan boğazdan iniyor da yine gözümüz bakmıyor o tarafa. geldiğimiz yerde korkunç şeyler var. kötünün ne olduğunu iyiden sormadıkça bitmeyecek bu yok oluşlar. geride bırakılan her ize adabınca bir selam bırakıp kaçıyoruz. uygun kaçarsa biraz mahcubiyet üzerimize sinsin.

gülüşleri çalınmış her çocuğa, her kadına, her insanlığını yaşatabilene selam olsun. umarım tekrar yeşertmişsinizdir yüzünüzdeki güzellikleri. zira buralarda yıpranmış vicdanlar rol çalıyor sahnelerde.