ekşi sözlük

nene korkut
En çok vakit geçirdiğim Türkçe platformdur.

İçerisinde türlü türlü yazar, türlü türlü fikir, hakkında hiçbir kaynak bulamadığınız konular hatta bu konulara dair eşsiz kaynaklara sahip olan insanların bulunduğu platformdur. Ekşi biraz linkedlin gibi, ne istiyorsan sana onu verir. Edebiyat, futbol, kültür sanat, ödül törenleri, iş imkanları, geyik yapma fırsatı... İstediğim bir konserin biletini, ekşideki bir yazardan kahve ısmarlayarak almıştım mesela, Oscar ödül töreni yaklaşırken kendi listemi yapıp listesiyle yarıştıracağım yazarlar var, o ara haberleri takip edemediğim için haberdar olamadığım üstü kapalı bahsedilen siyasi gelişmeleri öğrendiğim yazarlar var. Var da var yani.

Bütün bunların yanısıra ekşi eski ekşi değil. Herkesin hemfikir olduğu bir konu varsa o da budur sanırım. Eskiden daha az kişiyken, daha "seçkin" "Beyaz Türk" iken ekşi çok daha güzeldi. Demek ki neymiş, her zaman kapsayıcı olmak; her zaman kucaklayıcı olmak güzel bir şey değilmiş.
chernobog
içerisinde bilindik espri kalıplarıyla ciddi olaylarda ilgiyi üstlerine çekmeye uğraşan hatırı sayılır derecede ilgi or*spusu barındıran site.yozlaşmış yarı-cahil bir kitle böyle angut gibi davranarak komik olduklarını sanıyor.aslında imkan olacak tüm sözlüklerdeki az çok bir şey katmaya uğraşan insanları bir araya toplayacaksın geri kalan ilgi orospuları bir arada kalacak.hem böylece iki taraf içinde güzel olur.
harmonia🛡️
İyisiyle kötüsüyle sözlüklerin atası olan platformdur. Her türlü kafadan, ortamdan insanı bir arada tutarken, her konuda fikir edinebilirsiniz. Eski güzelliği, yazar alımında gösterilen özenler vs artık çok geride kalsa da her zaman nostaljik bir şekilde sevdiğim bir yer olarak kalacak.

O değil de az önce absürt bir başlıkta, ben az önce ne izledim dediğim bir video izledim ki bu girdinin konusu aslında odur. Madem ben travma yaşadım, neden sizlerle paylaşmayayım ki? O değil de ayakla tokat atmak nedir yahu!

https://mobile.twitter.com/elbin_mistress/status/1130943553004347397?s=21
Romantik faşist 😎
Türkçü ya da kemalist yazarların neredeyse bulunmadığı; kürtçülerin, entel dantel tipli cihangir solcularının, liboşların doldurduğu mide bulandıran platform.

Canan Kaftancıoğlu'nu eleştirdim diye şahsımı bile aktroll ilan edenler oldu.
5
queen♛ queen♛
Hepsi tamam da liboşu çözemedim, liboş nedir? :))

Kutay Kutay
Liberal?

Romantik faşist 😎 Romantik faşist 😎
(bkz:#49244)

Romantik faşist 😎 Romantik faşist 😎
https://altaysozluk.com/libos_38787

queen♛ queen♛
Liboş başlığındaki girdiyi okudum tamamdır.:))