duyurular

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

queen♛ queen♛
Tam 99 yıl önce başbuğ Atatürk tarafından, Türk milletinin bağımsızlık güvencesi olan TBMM açıldı. Bundan 4 yıl sonra da ulu önder'in dünya çocuklarına hediyesi olan 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlanmaya başlandı.

Her koşula rağmen, tarihimizdeki zaferlere zafer katan mustafa kemal ATATÜRK'ü özlemle anıyor, geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutluyoruz.
0

altay sözlük girdilerindeki küfür ve argo kullanımı hakkında

taykut taykut
"Altay sözlük; arkasında türkçü fikirlerin ağırlıklı olmasıyla birlikte, hiçbir kurumla bağlantısı olmayan egemen bir sözlüktür."

Törelerimiz başlığındaki ilk girdinin giriş cümlesidir. Türkçü oluşumuz ve hiçbir kurum ile bağımızın olmayışı yazarlarımıza girdilerinde küfür kullanma hakkı tanımaz/tanıyamaz.

madde 2'de şunlar yer almaktadır.

altaysozluk.com/foto
Bu şu anlama denk gelir;
Yazarlara imtiyaz tanınmaz!
Hangi yazar olursa olsun, yönetimden bir yazar bile olsa, hatasına göz yumulamaz.
Sözlük kuralları kağan için bile geçerli olup tüm yazarlar tarafından uygulanmak zorundadır. Uymayan yazaralar uyarılır ve devamı niteliğinde, yönetimce alınan karar ile, geçici ya da kalıcı olarak cezalandırılır.

Madde 12'de şunlar yer almaktadır;

altaysozluk.com/foto
Bu şu anlama denk gelir;
Girdilerde, ne olursa olsun, küfürün yasak olduğu, argo kullanımının serbest olduğunu, onun dahilinde küfrün her türlüsünün yasak olup belli bir seviyeye kadar sansürlenip, belli bir seviyeden sonrakiler silinecektir.
Eğer yazar buna devam eder ise cezalandırılacaktır.

Madde 17'de ise şunlar yer almaktadır;

altaysozluk.com/foto
Bu şu anlama denk gelir;
Biz türkçü bir sözlük olarak; bu yazılanlara izin vermemekle birlikte karşıyız da...

Hiçbir yazara göz yumulmamakla beraber ardı arkası kesilmeyen hataları cezasız da bırakılmayacaktır.
0

altay sözlük hakkında

yafesin pusatı yafesin pusatı
değerli yazar arkadaşlarım. altay sözlük henüz doğmadan evvel tek hayalim türk tarihinin sürekli gündemde olması, türkçülüğün benimsenip tarih boyunca yanlış izlenimlerden arınarak öz haliyle sunulmasıydı. her gün türk tarihimize dair aynı bilgileri okusam usanmam, bir başlık altında tek cümle olsa dahi tarihi ve fikri bir bilgide bulunan yazarı takdir ederim. bir nebze bile benim için derya, denizdir. bazen sözlük içinde inanç ve ırk konusunda sesler yükseliyor; önceliğimiz türkçülük ve türk tarihidir, dikkatinizi istirham ediyorum. sosyalist, kominist, hıristiyan, müslüman, ateist ve tüm izm'ler, kaynak göstererek tarihimden bir kesit ve aksi fikir olsa dahi saygı çerçevesinde sunduğu sürece altay sözlük'te yazabilir, okuyabilir. türk tarihini yalnızca türklerden almamız gerekiyor diyemem. çünkü tarihe ışık tutan orhun yazıtlarını avrupalıların araştırarak anlaşılabilir hale getirdiği ve birçok kaynakların çin'den temin edildiğinin bilincindeyim. ben diyorum ki; türkçülüğü başımızın tacı kılarak, inançlarımıza ve haddi aşmayan fikirlere saygı duyarak, dilediğimiz her konuda yazalım, okuyalım, kendimizi bilelim...

burada varlığınızın daim olmasını ümit eder, esenlikler dilerim...
0

yönetimden talepleriniz

taykut taykut
Değerli yazarlarımız yakın zamanda sözlüğe özgün bir yazılım ve tasarımla devam edeceğiz. sayı olarak kalabalık olmasakta ilkler hep unutulmaz ve değerli olurlar. Siz ilk yazarlarımızın görüşleri bizim için ayrı bir önem ifade etmektedir. Yeni yazılımda olması gerektiğini düşündüğünüz fikirlerinizi buradan bizimle paylaşabilirsiniz makul olanlar değerlendirmeye alınacak ve fikir sahibi ile tanıtılacaktır. Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler eder, esenlikler dilerim...