duyurular

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

queen♛ queen♛
Tam 99 yıl önce başbuğ Atatürk tarafından, Türk milletinin bağımsızlık güvencesi olan TBMM açıldı. Bundan 4 yıl sonra da ulu önder'in dünya çocuklarına hediyesi olan 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlanmaya başlandı.

Her koşula rağmen, tarihimizdeki zaferlere zafer katan mustafa kemal ATATÜRK'ü özlemle anıyor, geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutluyoruz.
0

altay sözlük girdilerindeki küfür ve argo kullanımı hakkında

Kutay Kutay
"Altay sözlük; arkasında türkçü fikirlerin ağırlıklı olmasıyla birlikte, hiçbir kurumla bağlantısı olmayan egemen bir sözlüktür."

Törelerimiz başlığındaki ilk girdinin giriş cümlesidir. Türkçü oluşumuz ve hiçbir kurum ile bağımızın olmayışı yazarlarımıza girdilerinde küfür kullanma hakkı tanımaz/tanıyamaz.

madde 2'de şunlar yer almaktadır.

altaysozluk.com/foto
Bu şu anlama denk gelir;
Yazarlara imtiyaz tanınmaz!
Hangi yazar olursa olsun, yönetimden bir yazar bile olsa, hatasına göz yumulamaz.
Sözlük kuralları kağan için bile geçerli olup tüm yazarlar tarafından uygulanmak zorundadır. Uymayan yazaralar uyarılır ve devamı niteliğinde, yönetimce alınan karar ile, geçici ya da kalıcı olarak cezalandırılır.

Madde 12'de şunlar yer almaktadır;

altaysozluk.com/foto
Bu şu anlama denk gelir;
Girdilerde, ne olursa olsun, küfürün yasak olduğu, argo kullanımının serbest olduğunu, onun dahilinde küfrün her türlüsünün yasak olup belli bir seviyeye kadar sansürlenip, belli bir seviyeden sonrakiler silinecektir.
Eğer yazar buna devam eder ise cezalandırılacaktır.

Madde 17'de ise şunlar yer almaktadır;

altaysozluk.com/foto
Bu şu anlama denk gelir;
Biz türkçü bir sözlük olarak; bu yazılanlara izin vermemekle birlikte karşıyız da...

Hiçbir yazara göz yumulmamakla beraber ardı arkası kesilmeyen hataları cezasız da bırakılmayacaktır.
0

yönetimden talepleriniz

Kutay Kutay
Değerli yazarlarımız yakın zamanda sözlüğe özgün bir yazılım ve tasarımla devam edeceğiz. sayı olarak kalabalık olmasakta ilkler hep unutulmaz ve değerli olurlar. Siz ilk yazarlarımızın görüşleri bizim için ayrı bir önem ifade etmektedir. Yeni yazılımda olması gerektiğini düşündüğünüz fikirlerinizi buradan bizimle paylaşabilirsiniz makul olanlar değerlendirmeye alınacak ve fikir sahibi ile tanıtılacaktır. Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler eder, esenlikler dilerim...