seni üzerim erkeği

harmonia
En bir sevdiğim, en derin duyguların insanı, ponçik erkektir. Her şey hırpani kılıklı, hafif bira göbekli ve ilk izlediği ıssız adam filminin etkisinde kalmış hedefin sizi fark etmesiyle başlar.

Sigara içerken bile esrarkeş gibi çektiği burnuyla size komplimanlar yaparken, serseri tarafından asla ödün vermez. Bir taraftan ne gördüğünü anlamadığınız ufka bakarak şiirler okurken diğer taraftan ben seni üzerim kızımm tripleriyle sizi boğmaya başlar. Yaz kış üstünden çıkarmadığı için isilik halde dolaşmasına sebep olan deri ceketi adeta derisiyle bütünleşmiş haldedir. Genelde bunalım mode on halinde yaşadığı için aynalara küs sıfatından utanmayı bırakın üstüne sizi eleştirir. Bu tiplerin bir süre bu kafayı yaşamasına izin verip ardından itinayla ehlileştirmek bir vatandaşlık görevidir. Bu zorlu süreçte akıttığı bol gözyaşı, yarattığı gereksiz dram, sizi kat'i surette yanıltmasın çünkü en ufak bir zaafiyet bünyenize büyük kazıklar ve yersiz ego olarak geri dönecektir.

Bu kutlu görevin, yılmaz askerleri; sabır ve eğitimle verdiğiniz bu zorlu mücadelenin son aşamasında, serseri mayınınız kapınızda bir adet yüzük ve gözyaşları eşliğinde belirecektir. Tam bu aşamada düşmana acımak yerine kendisini derdest edip takıldığı çukura geri postalayın. Şunu unutmayın; bu savaşta verdiğiniz emekler için tarih boyunca minnetle yâd edileceksiniz.

yazdığınız her şeyi ciddiye alan yazar

harmonia
Mesaj kutuma sıklıkla düşen yazar taneleridir. Genellikle Bu kesin yaşanmıştır pis kezban, ne biçim bir abazansın sen gibi sevgi dolu cümlelerle bezenmiş mesajlarla şahsımı şımartıyorlar.

Sevgili Romalılar, bazı şeylerin altına kalın harflerle yüksek dozda ironi içerir yazmak gibi yasal bir zorunluluğum yok. Bu kadar kasmayın, okuyun eğlenin ya da engelle butonunu keşfedin. Hayat böyle şeyleri ciddiye almak için çok kısa. Tabi bunun bir de sürekli kendi deneyimlerimi yazdığımı düşünen bir üst modeli var ki onların direkt olarak psikolojik yardım almaları konusunda hemfikir olacağımıza inanıyorum.

Ne diyorduk; hayat kısa, kuşlar uçuyor.

evinize suriyeli alır mısınız sosyal deneyi

harmonia
Ben ülkeye alınmalarına toptan karşıyım değil evime alayım diyerek katılmayacağım sosyal deneydir. Adam ülkesini bırakıyor diyorsun ki belki çocuklarının canına kıyamamıştır sonuçta evlattır ama hamam böceği gibi üremekten de geri kalmıyor. Bir yere yaşamak için sığınmakla ehlikeyf yaşamak çok ayrı şeylerdir. Üreyip Üreyip ülkeme, insanlarına zarar veren bu sevimsiz ırkı ülkede isteyen, fazladan oy olarak gören herkesin arasında eşit olarak pay edelim. Hem bunlardan kurtuluruz hem de doğal seleksiyonla düşük zekalılarımız telef olur. Ben böyle güzel kazan kazan olayı daha görmedim.

kendine çiçek yollayan kadın

harmonia
Çiçeği değer görme, sosyal medyada hava atma yolu olarak gösterenlere uyan kadındır. Buket buket çiçek alanların gergedan gibi dolanıp, çok mutluyum diye dolandıkları bir dünyada yaşıyoruz.

Benim değerimin dünyada herhangi bir buketin ya da bir başkasının takdirinin çok ötesinde bir anlamı var. Ofis canlılarının onayına ihtiyacım varsa o çiçeğin ve bilumum yeşilliğin olduğu bir otlakta geviş getirmeyi hak ediyorum demektir.

24 nisan 2019 hdp twitter paylaşımı

acunay
Hdp, bildiğimiz gibi saçmalıklar silsilesinin ardı arkası kesilmeyen bir partidir.
24 nisan'da yaptıkları bir paylaşım ile bu saçmalıklar silsilesine bir yenisini daha ekledi.

Sözde olan, ermeni soykırımını destekleyen bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda, hdp, lafta olan ermeni soykırımını var saydı ve buna sahip çıktı.
Paylaşımda aynen şunlar yer alıyordu;
"24 Nisan 1915'de başlayan, planlı bir etnik kimlik ve inanç soykırımı olan Büyük Felaket'in (Metz Yeğern) üzerinden 104 yıl geçti. Ermeni halkının 104 yıllık acılarını ve yasını paylaşıyoruz."


Bu açıklamaları ile Asala terör örgütünün, bugüne değin, öldürdüğü diplomatları görmezden ve bilmezden gelen hdp bir kere daha ne denli adi ve şeref yoksunu insanlar olduğunu bizlere göstermiş bulundu.
24 nisan 2019 hdp twitter paylaşımı
altaysozluk.com/foto
24 nisan 2019 hdp twitter paylaşımı
altaysozluk.com/foto

bir oğlum daha olsa onu da gönderirim

acunay
Bir insanın dudaklarından dökülebilecek en zor, hatta en son cümledir.

İnsanın içini dağlar, dağlar ki ciğeri parça parça olur. Sızı bütün vücuduna yayılır da şu cümleyi duyunca kulakları uğuldar. O an bütün acı yönünü değiştirip bu cümlenin anlamına yönelir.

Evladını şehit vermiş bir ana ve o ana diyor ki "bir evladım daha olsa onu da vatana verecem.". Öyle yüce, öyle şanlı bir ana ki... bu ana vatandır, bu ana bayraktır. Bu ana ki alnı öpülesidir.

şu an bir ilişkiye hazır değilim

stardust
şu an bir ilişkiye hazır değilim çünkü kırıklarım var.
yaşanmışlıklarım ve unutamadıklarım var.
söylemek istediğim ve içimde kalmışlıklar var.
güvensizlik ve hiçbir şeye inanmayasım var.
hatrım ve hatıralarım var.
sessizliğim ve haykırmak istediklerim var.

şu an bir ilişkiye hazır değilim. seni yorarım. istemesem de kullanırım. sevmeye çabalar böylece seni küçültürüm. güçlü değilim eziğin tekiyim. çok üzgünüm. yine üzerek hüznüme artılar katarım. yalan söylerim.

fazla üstelememek gerek sevgili yazarlar. en ufak bir ilişki konusunda deneyelim gibi zorlama bile sadece sizi yanıltır. hem zaman değerli.

şu an bir ilişkiye hazır değilim

harmonia
Bir miktar gerçeklik içerse de çoğunlukla seninle bir ilişki istemiyorum demenin kibar halidir.

Sevgilinizden kısa bir süre önce ayrılmadıysanız, kalbinizde herhangi bir insan yoksa iletişiminden keyif aldığınız, beğendiğiniz bir karşı cinsle gayette ilişki kurabilirsiniz. Ama siz hem güzel vakitler geçirelim hem de sevgilim olamazsın derseniz kusura bakmayın ama bu bayağı ayılıktır.

İnsanlar bencil varlıklar, birine hayır demek yerine bahaneler üretip yedekte tutmayı yeğliyorlar. Yapmayın evladım, yapmayın çocuğum sizin gibi karşı taraf da bir insan evladı. Açıkca ve net başına 'seninle' kelimesini ekleyerek kurun bu cümleyi böylece kimsenin değerli vaktini çalmayın. Evett arkadaşlar, bir hayat dersinin de sonuna geldiğimize göre olaysız dağılabilirsiniz.

kendine çiçek yollayan kadın

queen♛
Benimdir.

Kendimden başka kimseye çiçek yollayacak kadar değerli bulmuyorum.

Aynı zamanda bana çiçek yollucacak,bu şerefe nail olacak birini de pek göremiyorum.

En değerli ben olduğum için,en değerli kendimden kendime çiçek yolluyorum.

migren

harmonia
Duygu durumundan, rüzgardan, stresten hatta bazen neşeden kısacası ota boka uğrayan illettir. Bu lanet yüzünden Geceleri güneş gözlüğüyle dolaşıp deli muamelesi görürsünüz. Ağrının şiddetinden mideniz bulanır, kanınız çekilir ki sinüzit ağrısı da dahil her türlü ağrıyı çekmiş insanım bu ağrı ile açıklananilecek bir illet değil.

Bazen bir minik insanın beynimin muhtelif yerlerine kaçak ev diktiğini, bazen de içeride puştluk olsun diye gözlerimin arkasında matkap eşliğinde partilediğini düşünüyorum. En son canı sıkılıp başımın belli yerlerinde kümelenince başımı kesip kurtulmak gibi süper parlak fikirlere sebep oluyor. Tek çaresi yüksek dozda ağrı kesici, karanlık ortam, az insandır.

sözlük yazarlarının mutsuzluk dereceleri

harmonia
Birine ne kadar isteseniz de yardım edemiyor olmanın çaresizliği kadar büyük bir level olamaz sanırım. Hele ki bu çok değer verdiğiniz birine birkaç teselliden ötesinde hiçbir katkınız olmadığı gerçeğiyle harman oluyorsa en yüksek seviyeden bildiriyorum; buralar bombok, sakın gelmeyin.

otobüs yolculuğu

harmonia
Mecbur kalmadıkça tercih etmediğim ulaşım çeşididir. Tekli koltuk seçeneği güzel bir ayrıntı olsa da sesler, kokular, yılın her ayında soğuk olmayı başaran mola yerleri derken insanın gözüne sadece büyük bir külfet gibi görünüyor. En son otobüs yolculuğumda bir güzellikle fıstık kapma oynayınca az biraz çekilir olmuştu da şimdi ara ki Beş yaşında elma yanaklı bir minik oyun arkadaşın olsun. Üstüne tahmini bin kilometrelik yol ve işiniz varsa açık mezar bulup afiyetle ölmek istiyorsunuz. O tıs tıs sesi, ağlayan bebek, yüksek sesle telefonla konuşanlar konularına girmek dahi istemiyorum.

jandarma özel asayiş komutanlığı

özmenem
Ya da kısaltmasıyla yazacak olursak "JÖAK" timleri; tıpkı jandarma özel harekat gibi jandarma genel komutanlığı'na bağlı, özel bir birliktir. Fakat jöh'lerden farklı olarak teröristlerle sıcak temasa girmemekte, daha çok rehine kurtarma faaliyeti yürütmekte ve eğitimleri de bunun üzerinedir. JÖAK'ların Jöh'ler kadar bilinmemesinin nedeni zannımca budur. Ayrıca bu birlik, yaşanan bir doğal afette halka yardım etmeleriyle de bilinmektedir.

berkin elvan

nene korkut
15 yaşında ölen çocuktur. Yaşasaydı geçtiğimiz genel seçimlerde ilk oyunu kullanacaktı.

PKK ve siyasi/sosyal uzantılarının en ağır şekilde hukuk çerçevesinde cezalandırılması gerekiyor; bu kapsamda eline silah alan kimsenin etkin pişmanlıktan da yararlanamaması gerek. Arkasına bu teröristleri alanlarında gün yüzüne hasret bırakılmaları gerek.

Ancak Berkin Elvan cezalandırılmadı; soruşturulmadı, kovuşturulmadı, mahkemeye çıkmadı. Şiddet orantılıydı orantısızdı, fail şöyleydi böyleydi demiyorum; bunlar Türk Mahkemeleri'nin aydınlatacağı hususlar. Cumhuriyet Tarihi'nde ikinci şehit savcısını Mehmet Selim Kiraz'ı bu hususları aydınlatma uğruna verdik; Allah şehadetini kabul etsin.

bahsettiğimiz insan 15 yaşında, günlerce bilinci kapalı yattıktan sonra hayatını kaybetti. Analar ağlamasın diye timsah gözyaşı döktüğüm yok Kelamın namusu önemli şey, hesabını veremeyeceğiniz laflar etmeden halihazırda hayatta olmayan 15 yaşında birinin ölümü hakkında konuştuğunuzun farkına varın.

evinize suriyeli alır mısınız sosyal deneyi

acunay
Kamera karşısında şovmenlik yapan insanlara güzel kapak niteliği taşıyan bir sosyal deney.

İlave tv adlı youtube kanalı tarafından yapılan bu sosyal deney, türkiye'de büyük bir yankı oluşturmuştur.
Benim kanımca, insanlarımızın gerçeği söylemek yerine sürekli bahane uydurduğunu ve şov amaçlı iyilik meleği(!) olduklarını da göstermiş oldu.

Bu sosyal deney, bekar/dul olan teyzemizi saniyeler içerisinde evlendirmiştir. Ben daha ne diyeyim ki?