her gittiği sözlüğün adminine yazan kafası karışık kadın

Kutay
Yeşilçamdan fırlamış bir ne istediğini bilmeyen yaralı kadındır. Aşk acısı çekiyorsa bunu başka admin panellerinde değil kendi içerisinde yaşamalıdır. (yazar:harmonia) kızların ayarlarını bozuyor bende farkındayım. tamam çakır gözlerinden kendinizi alamıyorsunuz ama yani bu sözlük adminleri birbiriyle görüşüyor mu onu da bir düşünün. Geçenlerde pişti oldu iki arkadaşım. Sonra bir konu açıldı panel panel gezmiş arkadaş. bir fotoğrafı ilk sana gönderiyorum diye 4 kişiye atmış. Aynı ay üstelik. Ayıp ayıp...

altay sözlük

harmonia🛡️
Yine ve yeniden güzellikler içinde gördüğüm sözlüktür. akış ve yağdır ayrıntısını çok sevdim. Kalın font özelliğini henüz çözemedim ama olsundu. Yazar ayrıntısını düşünenlerin emeğine sağlık; lâkinnnn benim mahlasımın yanındaki kalkanımı favori butonuna koymak nedir! Bunu şahsi olarak algıladım ama resmen her yeri kuşatmış gibi hissettiğim için sakinliğimi koruyorum. Özetle; hiçbir sözlükte bu kadar güzel tema, ayrıntı, çözüm odaklı ortam bulamayacağınız cağnım sözlüğümdür.

Editos: yazar profillerinde favori hâlâ ateş ediyor, aferin böyle devam edin. bgv

altay sözlük film topluluğu

Kutay
Yazarlarca belirlenen filmler arasında en çok oy alan filmlerin katılım sağlayan yazarlarla belirlenen saatlerde izlenmesini amaçlayan topluluk.

#Belirlenen saatte filmin başlığı yönetim tarafından sabitlenecek.

#öngösterim başlığa atılacak.

#film tek linkten altyazılı olarak izlenecek.

#Mısırlar ortalığa dökülmeyecek.

Hafta da 1 defa olacak etkinlik için gün ve saat bu başlık altında belirlenecek.
Katılmak isteyenleri bekleriz.

Not : Erotik filmler tek başına izlenir. Bu tarz isteklerle lütfen gelmeyin.

her gittiği sözlüğün adminine yazan kafası karışık kadın

harmonia🛡️
Şansına yaşıyoruz dediğim olaydır. Geçen adminler olaraktan iki lafın belini kıralım dedik, gel zaman git zaman sevdiceğime aldığım yüzüğü çıkardım. Vayy dediler bu şanslı kız kim, hemen yengeyi görelim. Dedim siz tanımazsın; çünkü fotoğraflarını ilk ve tek bana gönderiyor. Neyse efenim fotoğrafı bir açtım ki açmaz olaydım! Herkesin ekranında "ilk defa sana bu fotoğrafı yolluyorum, kıymetini bil."!!

Tabii ki Anadolunun bağrından kopmuş delikanlı bu fotoşokları yer mi! Şimdi yarimle çok mutluyuz arada kapılardan geçerken bir nedensiz zorlanıyorum ama olsundur.

ukde butonunu bulma ukdesi

franz
Nereye kaybolduğu anlaşılmayan ukde butonuna ulaşmak için içe dert olan şey.

Bulunursa çavuş unvanı verilecekmiş, kayıp aranıyor.

Hayır ukde bırakıp duruyoruz, toz mu oluyorlar? Aha da çözdüm işi galiba.

iyi geceler sözlük

Acunay
hadi bakalım sözlük, sen de uyu artık.

saat kaç olmuş yahu? pazar günü erken kalkılır ve mis gibi sıcak boyoz için fırında kuyruğa girilir. boyozun yanında alınan sıcak gevrekler de ayrı bir mis kokar. tabii... alınan taze ekmeği ve onun o çıtır ucunu hiç saymıyorum bile.

bahçe süpürülür, kedi ve köpek ile bahçede delicesine koşarak oyanır. sonra biraz su, yemek faslı ve en sonrasında dışarıya gezmeye çıkılır. tenis topu ile kedi ve köpeğinizin birbirini yiyişine, yarışmasına şahit olabilirsiniz.

yarın bunları yapmak dileğiyle sözlük, iyi geceler...

kafa dinlemek

Acunay
ruhen yorulmuş olanlara iyi geleceğini düşündüğüm şeydir.

dededen kalma bir köy evimiz var, bütün sülale kullanır. şu sıralar kimse gitmez oraya, yolu, ulaşım sorunu, merkeze olan uzaklığı ve kış aylarında orada bir günün bile çok zor geçtiği bir ev.

malumunuz, ben de uzun zamandır atarlı giderli ve depresif takılıyorum. ailecek otururken "ben köy evine gideceğim gelecek ay, tatil bitene kadar da dönmeyeceğim. sizi muhtardan ararım, isterseniz bir günlük gelirsiniz de. he?.." gibisinden bir çıkışta bulundum.

bu çıkışı biraz zor kabullendirdim, çünkü; benim tatilim hemen hemen 2 ay sürüyor.
zor da olsa kabul edildi ve gideceğim güne kadar evdeki çoğu eksiği tamamlamaya başladık.
tıkanmış olan şöminenin bile bakımı yapıldı.

plaza dili ve edebiyatı

bumin kagan
sözcüklerin ingilizcesini türkçe'de kullanarak "entelektüel" görüntü vermek, hava atmak çabasında olan sözde aydınlarımızın işidir, okumuş ancak adam olamamışların türk diline ihanetidir.

bu son dönemdeki sorunumuzdan önce dilimiz üzerindeki en büyük yıkım bin yıllık İslamiyet etkisidir. türk dilini ilk önce çökerten ve bugünkü karmakarışık ve bozuk yapısının nedeni, dinsel gerekçelerdir. arapça ve farsçanın öz dilimizdeki binlerce sözcüğü silerek yerleştirilmesinde birinci sorumlu devletin o dönem ki yöneticileri ve din adına bu bozgunları yapan hainlerdir.

kanal istanbul

kıpçak bey
hayvan gibi rant döndürülen, ona buna peşkeş çekilen, ecnebiye toprak satılan, fakir uyurken zenginin bitini kandan çatlatan mevzulardan yalnızca biridir. üstüne üstlük gerçekleşmesi halinde jeomorfolojik ve topografik olarak hayli büyük ve önlenemeyecek sıkıntılara yol açacak olandır.

rant için misal isteyenlere misal.

soyunuz sopunuz dünya ahiret gün yüzü görmesin. sizin de soyunuzun da burnundan misliyle gelsin. sürüm sürüm sürünün acı çekin ama ölmeyin.

kanal istanbul

özmenem
İstanbul'u 3 parça haline getirecek ve bu sayede ülkeye çok fazla fayda sağlayacak (!) Mega proje. Maaliyeti 76 milyar dolardır.

Nasa'nın maaliyeti 19 milyar dolar. Yanı bu paraya 3 tane nasa kurulur.
Tesla'nın değeri 64 milyar dolar. Bu parayla tesla satın alınır.
Boşa kaynak israfı olacak olan mega (!) Proje.

Ha bana kalırsa bu projenin hiçbir zaman gerçekleşeceği yok. Çünkü 2011 den beri zaman zaman hortlatılıp unutuluyor. Muhtemelen iktidarın insanların akıllarına ülkedeki işsizlik, ekonomik kriz, suriyeli sorunu, dış ilişkiler, erken seçim konuları gelmesin ve bunlar konuşulmasın diye son zamanlarda tekrardan hortllattığı projedir.