diyanet'in şiddet gören kadınlara tavsiyeleri

takataki
Diyanetin bulunduğu öneriler dini inancı olanlar için düşündürür/ olmayanlar için önemli değildir. Önemi olmadığını düşünenlerin analizde bulunması tartışılır. Bir Darwinistle ölümden sonra dirilme konusunda mantıklı bir noktada buluşamam, o hamsi olarak yoluna devam edebilir ben yine insan. Bunları dile getirmemin nedenine geleceğim*. Öncelikle başlığın içindeki çözümlere yönelik:

Birincisi: inançlı insanlar için sabır önemli bir konu ve bunun bazan süreci zorludur.

İkincisi: ülkede olmadığı bilinen adalete kolay kolay başvuru yapılmak istenmemesi açıkça görülüyor ama çözümler evet mantık gıdıklayıcı.

Üçüncüsü: herhangi bir evlilik terapistine gittiğinizde size buna yakın şeyler söylenir. Emin misiniz?/ Elinizden geleni yaptığınızı düşünüyor musunuz?/ Farklı davranış politikaları deneyelim ~ gibi gibi.

Dördüncüsü, beşincisi, altıncısı da var ama keyfim yok o kadar.

*Edit: farklı dunyadan bakmak için o dünyada yaşayanların ne hissettiğini bilmek gerekir.
Sfirgemund
doğada hiçbir erkek birey dişisine zarar vermez, insanoğlu istisna.
ve bu el kaldırma olayı huzur bulunması amaçlanan din tarafından erkeğe hak olarak tanınmış; kadına susma ve hatayı kendinde arama payı verilmişse değişmeye başlamanın zamanıdır.
ekleme: ateistler dogma bilgileri eleştirdikleri için ateistler. dindar olmayanı dini bir konu bağlamaz demek hem felsefeye hem sosyolojiye aykırıdır.
söyleyeceklerim bu kadar.
harmonia🛡️
Din gibi bir dogmadan mantık bekleyenleri şaşırtan açıklamadır. Kadının ne İslamda ne de diğer semevi dinlerde değeri yoktur ki bu açıdan diyanet gayet mantıklı ve makul bir açıklama yapmıştır.

Diyanet'in Hem inanıp hem de göğsünde yumuşatarak dine güncelleme yapmasını falan mı bekliyorlar ben hiç anlamıyorum. Bunun teslimiyet, inanç ile ilgisi yok. Bu bir bakış açısı ve buna mensup herkesin yapabileceği en dürüst şey, biz inanıyoruz size ne diyebilmektir.

Kadına şiddeti normal göstermek, sebat etmeyi hep kadına yüklemek ve dinden çıkar sağlayan bir kurumun bir sürü ayıbından sadece bir tanesidir. Asıl tartışılması gereken böyle bir kurumun neden hâlâ var olduğudur.