deniz gezmiş

Romantik faşist 😎
Boş bir ülkünün peşinde yanlış yöntemler kullanarak kendini heba etmiş bir zavallıdır. Her ne kadar kemalist olduğunu iddia etmişse de savunduğu görüşlerin ya da yaptıklarının kemalizmle bağdaşır bir yanı yoktur. Zaten ulu önder'in komünizm ve sosyalizm hakkındaki görüşleri ve tavrı da ortadadır.
kırgız balası
Kendisini de düşüncesini de sevmem,doğru bulmam. Kemalizmi g*tünden kavramış solcu bir eşkıyadır. Fakat ne olursa olsun düşüncelerinde samimi ve tam bir dava adamıdır. Hayatından boş beleş bile olsa inandığı ülkü uğruna vazgeçmiştir. Bu konuda günümüz tatlı su cihangir solcularına benzemez,evet.
altair
esas mesele inandığı doğruları hayata geçirmesidir. ezilenin yanında olduğunu dillendirmiş ve filistinde israile karşı filistin halk kurtuluş ordusu saflarında savaşmıştır. bugünkü güya müslümanlık ayağına israile kameralar önünde ''one minute'' çekip kamera arkasında israil onur ödülleri alan bilimum müslüman (!) siyasetçiden iyidir. vatansever olduğunu söylemiş ve şarkışlada askerler tarafından yakalandığı gece silahının şarjörü dolu olarak ele geçirilmiştir, askere , türk askerine kurşun sıkmamıştır. örnekler çoğaltılabilir. sonuçta ideolojisine katılmayan biri olarak söyleyebilirim ki, her zaman yaptığını söylemiş ve söylediğini yapmıştır. bu bile kendisine bugün neden saygı duyulduğunu gösterir. mirasçısı olduğunu iddia eden lümpen solcular zaten cihangir dışına çıkacak kadar cesaretli olmadıkları için bir daha ne deniz gelir ne mahir ne ulaş.