cinayet süsü

karakurum muallimi
Ali Atay'ın yönetip, senaryosunu Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit ile birlikte yazdığı, başrollerini Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit, Mert Denizmen ve Mehmet Özgür'ün paylaştığı 2019 Türk yapımı film.

Cinayet bürosu işlenen cinayetleri adeta bir tablo esasında süsleyen bir seri katilin peşine düşer. Ancak taktikleri her seferinde işe yaramaz ve takip edildiğini anlayan katil de kendilerini oyalamaya başlar. Bunların yanı sıra ekibin içinde bir de garip bir aşk hikayesi olunca, işler iyice karışır.Mükemmel sonla biten bir film. İlk yarısında sıkılmadım değil biraz da olsa fakat ikinci yarısında ali atay yine olmadık yerlerde o absürd komedi anlayışıyla serpiştirdiği espriler ile filmi boğucu olmaktan çıkarmayı başarmış. Filmin sonu ise tamamen ters köşe eden bir atak ile bitirip, senaryo ekibinin sadece yazarlardan değil adeta sanatçılardan oluştuğunu ortaya koyuyor.
harmonia🛡️
İzledik, geldik ve durduk yere Salih komiser fanı olduk dediğim filmdir. Güzel ve en azından şu dönemde yüzünüzü güldüren, kaliteli bir film olmuş. ölümlü dünya felaketinden ötürü ali Atay'a oluşan ön yargımı da kırmıştır.
2
kut kut
haha ben de filmi seyrettikten sonra ölümlü dünyanın çok daha güzel olduğunu düşündüm :)

harmonia🛡️ harmonia🛡️
Zevkler sanırım ya da ben film kendimi tam veremedim bir şans daha vereyim :))