yazdığınız her şeyi ciddiye alan yazar

harmonia
Mesaj kutuma sıklıkla düşen yazar taneleridir. Genellikle Bu kesin yaşanmıştır pis kezban, ne biçim bir abazansın sen gibi sevgi dolu cümlelerle bezenmiş mesajlarla şahsımı şımartıyorlar.

Sevgili Romalılar, bazı şeylerin altına kalın harflerle yüksek dozda ironi içerir yazmak gibi yasal bir zorunluluğum yok. Bu kadar kasmayın, okuyun eğlenin ya da engelle butonunu keşfedin. Hayat böyle şeyleri ciddiye almak için çok kısa. Tabi bunun bir de sürekli kendi deneyimlerimi yazdığımı düşünen bir üst modeli var ki onların direkt olarak psikolojik yardım almaları konusunda hemfikir olacağımıza inanıyorum.

Ne diyorduk; hayat kısa, kuşlar uçuyor.

seni üzerim erkeği

harmonia
En bir sevdiğim, en derin duyguların insanı, ponçik erkektir. Her şey hırpani kılıklı, hafif bira göbekli ve ilk izlediği ıssız adam filminin etkisinde kalmış hedefin sizi fark etmesiyle başlar.

Sigara içerken bile esrarkeş gibi çektiği burnuyla size komplimanlar yaparken, serseri tarafından asla ödün vermez. Bir taraftan ne gördüğünü anlamadığınız ufka bakarak şiirler okurken diğer taraftan ben seni üzerim kızımm tripleriyle sizi boğmaya başlar. Yaz kış üstünden çıkarmadığı için isilik halde dolaşmasına sebep olan deri ceketi adeta derisiyle bütünleşmiş haldedir. Genelde bunalım mode on halinde yaşadığı için aynalara küs sıfatından utanmayı bırakın üstüne sizi eleştirir. Bu tiplerin bir süre bu kafayı yaşamasına izin verip ardından itinayla ehlileştirmek bir vatandaşlık görevidir. Bu zorlu süreçte akıttığı bol gözyaşı, yarattığı gereksiz dram, sizi kat'i surette yanıltmasın çünkü en ufak bir zaafiyet bünyenize büyük kazıklar ve yersiz ego olarak geri dönecektir.

Bu kutlu görevin, yılmaz askerleri; sabır ve eğitimle verdiğiniz bu zorlu mücadelenin son aşamasında, serseri mayınınız kapınızda bir adet yüzük ve gözyaşları eşliğinde belirecektir. Tam bu aşamada düşmana acımak yerine kendisini derdest edip takıldığı çukura geri postalayın. Şunu unutmayın; bu savaşta verdiğiniz emekler için tarih boyunca minnetle yâd edileceksiniz.

24 nisan 2019 hdp twitter paylaşımı

acunay
Hdp, bildiğimiz gibi saçmalıklar silsilesinin ardı arkası kesilmeyen bir partidir.
24 nisan'da yaptıkları bir paylaşım ile bu saçmalıklar silsilesine bir yenisini daha ekledi.

Sözde olan, ermeni soykırımını destekleyen bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda, hdp, lafta olan ermeni soykırımını var saydı ve buna sahip çıktı.
Paylaşımda aynen şunlar yer alıyordu;
"24 Nisan 1915'de başlayan, planlı bir etnik kimlik ve inanç soykırımı olan Büyük Felaket'in (Metz Yeğern) üzerinden 104 yıl geçti. Ermeni halkının 104 yıllık acılarını ve yasını paylaşıyoruz."


Bu açıklamaları ile Asala terör örgütünün, bugüne değin, öldürdüğü diplomatları görmezden ve bilmezden gelen hdp bir kere daha ne denli adi ve şeref yoksunu insanlar olduğunu bizlere göstermiş bulundu.
24 nisan 2019 hdp twitter paylaşımı
altaysozluk.com/foto
24 nisan 2019 hdp twitter paylaşımı
altaysozluk.com/foto

evinize suriyeli alır mısınız sosyal deneyi

harmonia
Ben ülkeye alınmalarına toptan karşıyım değil evime alayım diyerek katılmayacağım sosyal deneydir. Adam ülkesini bırakıyor diyorsun ki belki çocuklarının canına kıyamamıştır sonuçta evlattır ama hamam böceği gibi üremekten de geri kalmıyor. Bir yere yaşamak için sığınmakla ehlikeyf yaşamak çok ayrı şeylerdir. Üreyip Üreyip ülkeme, insanlarına zarar veren bu sevimsiz ırkı ülkede isteyen, fazladan oy olarak gören herkesin arasında eşit olarak pay edelim. Hem bunlardan kurtuluruz hem de doğal seleksiyonla düşük zekalılarımız telef olur. Ben böyle güzel kazan kazan olayı daha görmedim.

metz yeğern

acunay
Büyük felaket yahut ermeni soykırımı anlamına gelebilen bir uydurmadır.

Ermeniler bir maske ardına gizlenip yıllar yılı türk milletinin sırtından geçinmiş ve en sonunda maskenin ardındaki yüzü ortaya çıkartıp, belinde sakladığı hançerini yüce türk milletinin sırtına saplamayı hedeflemişti.
Maskeleri "millet-i sadıka", hançerleri ise ihanetti.

Türk'ü ermeni pisliğinden temizleyen o şanlı ve yüce paşalar, sizlere selam olsun.
metz yeğern
altaysozluk.com/foto

evinize suriyeli alır mısınız sosyal deneyi

acunay
Kamera karşısında şovmenlik yapan insanlara güzel kapak niteliği taşıyan bir sosyal deney.

İlave tv adlı youtube kanalı tarafından yapılan bu sosyal deney, türkiye'de büyük bir yankı oluşturmuştur.
Benim kanımca, insanlarımızın gerçeği söylemek yerine sürekli bahane uydurduğunu ve şov amaçlı iyilik meleği(!) olduklarını da göstermiş oldu.

Bu sosyal deney, bekar/dul olan teyzemizi saniyeler içerisinde evlendirmiştir. Ben daha ne diyeyim ki?

jandarma özel asayiş komutanlığı

özmenem
Ya da kısaltmasıyla yazacak olursak "JÖAK" timleri; tıpkı jandarma özel harekat gibi jandarma genel komutanlığı'na bağlı, özel bir birliktir. Fakat jöh'lerden farklı olarak teröristlerle sıcak temasa girmemekte, daha çok rehine kurtarma faaliyeti yürütmekte ve eğitimleri de bunun üzerinedir. JÖAK'ların Jöh'ler kadar bilinmemesinin nedeni zannımca budur. Ayrıca bu birlik, yaşanan bir doğal afette halka yardım etmeleriyle de bilinmektedir.

miroğlu yasaları

uzay muhtarı
yusuf miroğlu karakterinin deli yürek dizisinde adamlarına koyduğu yasalardır.

Size Yusuf Miroglu Yasalarini bildiriyorum!

Bir. Sizin âlem dediginiz bu bitirim dünyasinin bütün
raconlarini su andan itibaren tedavülden
kaldiriyorum. Ayrica racon kelimesinin telaffuz edilmesini
dahi yasakliyorum. Dalga geçmek için bile olsa bu kelimeyi
agziniza almayacaksiniz.

Iki. Açliktan nefesiniz koksa dahi benden baska kimseden hiçbir
sekil ve ad altinda para istemeyeceksiniz.

Üç. Gazozuna tavla oynamak dahil hiçbir zaman kumar
oynamayacaksiniz.

Dört. Nefsi müdafa hariç hiçbir sekilde silah kullanmiyacaksiniz.

Bes. Uyusturucu, kadin ticareti, tahsilatçilik, korumacilik,
kolpacilik,degnekçilik, arabuluculuk, arazi yagmasi, park
agaligi, ihale tezgahi gibi islere bulasmis bütün
tanidiklarinizla
su andan itibaren selami, sabahi keseceksiniz.

Alti. Bu alemde, polis, asker, bürokrat ve siyasetçi; dostunuz da
olmayacak, düsmaniniz da.

Yedi. Hiç kimseye hiçbir durumda yalan söylemeyeceksiniz.

Sekiz. Benimle yada bensiz yaptiginiz her iyi isi unutacak bir
daha anmayi bile akliniza getirmeyeceksiniz.

Dokuz. Ben dahil aramizda bu yasalara uymayan herhangi biri için
asla bagislanma talebinde dahi bulunulmayacaktir

reina

anneboleyn
biliyorsunuz ki reina'da yılbaşı gecesi kanlı bir terör eylemiyle insanlar katledildi.
bir anda şeytan dürter ya, reina'nın şu an ne durumda olduğunu merak edip biraz araştırdım. Kanlı saldırıdan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi o bölgeye el koyup Reina'yı yıkma kararı aldı. Yıktı. Sonrasında Doğuş Grubu ile mahkemelik olan mekan sahibi ise kendi elleriyle Reina'yı Doğuş Grubuna teslim etti. Şu an ne vaziyette bilmiyorum ama Doğuş Grubunun yani yandaş grubun orası. Sanırım bu anlattıklarım yeterlidir, ne demek istediğimi anlamaya... çünkü sussam gönül razı değil, konuşsam...

redaksiyon

alpha wolf
aslen "yazılmış bir metin üzerinde gereken düzeltmeleri yaparak yazıyı yayıma hazır duruma getirme" demektir ancak bir de "yazı yazma, kaleme alma" anlamına gelir. fransızca kökenli olan "rédaction"dan gelir ve türkçemize de redaksiyon formatında geçmiştir. redaksiyon ile ilgilenen, uğraş veren kimselere ise redaktör denmektedir.

hüseyin nihal atsız

anneboleyn
şiirlerini çok severim. Eserlerini daha okumadım lakin iyi yazar olduğunu çoğu kişiden duyduğum için yakın bir zamanda okuyacağım. İnsanlara ve dünyaya bakış açısına gelirsek, kesinlikle tasvip etmediğim bir kişilik. Milli Mücadele yıllarına her baktığımda milliyetçilik duygularım kabarır, içimde ufak bir kırıntı halen daha olsa da şiddetli bir ırkçılık ve kendi görüşünden olmayanlara saldırma eğiliminde olan herhangi bir görüşü kabul etmem, o insanı da desteklemem. Hüseyin Nihal atsız vs Sabahattin Ali ikilisinden Sabahattin'i gözüm kapalı seçerim.

Not: sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan adlı eserindeki Nihat karakteri Hüseyin Nihal Atsız'mış. Zaten eskiden dost olduklarından kitapta tam yerinde tespitler yapmış.

yusuf miroğlu

uzay muhtarı
deli yürek dizisinin ana karakteri kurgusal karakter. karakterimiz dizinin başında askerden dönen bir tamircidir. ve yavaş yavaş mafya ile yakınlaşmaya ve kendi yöntemleri ile onları yenmeye başlar.

giri yazmayan yazarlar ne yapıyor sorunsalı

harmonia
Sürekli aklımı kurcalayan, meraklı olmanın bünyeye zararlarını bilsem de deli gibi düşündüğüm sorunsaldır. Sabah gözlerimi açar açmaz sözlüğün tozunu alıp, siftahını yapıyor ve işime geri dönüyorum ve döndüğümde gördüğüm tek şey bir milim ilerlememiş bir sol frame.

Günün yarısını troll, kalan yarısını da aklı selim bir yazar olarak geçiriyorum. O da yetmiyor sırf sözlüğün magazin ihtiyacını karşılamak için sözlük yazarlarının söylemek istedikleri, yok efendim itirafları başlığına muhakkak uğruyorum. Bunca emeğimin karşılığı ne maaşa zam, ne de seni başkan yapalım harmonia nidaları oluyor. Onu geçtim bir teşekkürü bile hassas bünyeme çok görüyorsunuz. O değil de ben bunları yaparken siz sevgili yazarlar neden dökülen incilerinizi dert ediyorsunuz? Hayır benim bilmediğim zirveler, herhangi bir organizasyon falan var da beni mi dışlıyorsunuz?

türklerin inancı tengricilik olarak kalsaydı

anarşist panda
öyle komik bir şey ki herkes kendi inancının mükemmel olduğunu ve o inancın çizdiği toplum olsaydı çok mutlu olacağımızı düşünüyor. yani müslümanlarda da durum böyle bakınca herkesin bir "gerçek islam" anlayışı var.

konuyla ilgili çok net bir yorumum var: hiçbir şey değişmezdi kardeşim. siyasal islamcılar yerine siyasal tengriciler insanları sömürürdü en fazla. bu işler dini inançla değil insan profiliyle ilgili bir şey ve bizim ülkemizin insan profili tam anlamıyla orta doğulu. orta doğulu insan tarihin her döneminde her yerde sorundur. ha eğer deseydin ki orta asyadan hiç göçmeseydik hatta güneye bile inmeseydik. tamamen izole kalsaydık o zaman da şimdiki gibi bile olamazdık muhtemelen. yani ah vah etmek yerine elimizdekini toplamaya çalışmak en akıllıca hareket olur. öptüm.