binali yıldırım ve ekrem imamoğlu ortak canlı yayın

tacam
Gerekli ciddiyet ve ağırlık olmayan yayındır.

Sorular vasatın altında ve hemen her gün tartışmaya gidilecek sorulardı ve cevapları çok da tatmin edici değildi.
Kadınlar için yapılacak olan kreşten ev hanımlarına yönelmeye de "ne bileyim yani..." diyor insan.

En çok güldüğüm nokta da birinin bir diğerinin lafını bölmesi ve hakkını taciz etmesi.
Yahu, sana orada bir süre verilmiş ve sen o hakkı da geçip rakip adayın süresini gasp ediyorsun. Öbürü de kalkıp her fırsatta "şu kadar süre alacağım var." Diyor.

Bunlar tabii işin komik kısmı; ikisi de birbirinden düzenbaz adamlar, ikisi de yalancı.
kırgız balası
Bu konu hakkında paragraflarca yazılır ama size kısa kısa maddelerle fikirlerimi anlatmak istiyorum :

-ilkokul öğrencisinin sorabileceği seviyede,derinlikten uzak ve ürkek sorular.
-düşük kalite moderatörlük.
-aynı sorunun bir tarafa açıkça sorulabilirken öteki adaya ürkekçe,dolambaçlı şekilde sorulması.
-Moderatörün ağırlığını koyamaması,bir adayı en ufak bir cevapta söz kesti (!) diye uyarırken diğer tarafa uzun uzun söz kesme fırsatı tanıması.
-Suriyeliler konusunda iki adayın da tatminsizlik yaratan cevapları.
-iki tarafın da hdp oyları için 40 takla atması.

Gibi tonlarca daha sebep yüzünden leş gibi bir yayın olmuştur.tabii gereken verimin alınamamasında Türkiye siyasi tarihinde uzun süredir böyle ortamlar olmadığından yozlaşmamız olması da etkili oldu.
harmonia🛡️
Üç dakika süre olayını kim düşünmüşse olayın baştan içine etmiş tebrik ediyorum. Genel geçer sorular ve konudan alakasız cevaplar ile asla özüne inmeyen bir karşılaşma oldu. Bana kalırsa da Binali Yıldırım'ın yalnız kalınca ne kadar silik bir duruşu olduğunun altını çizildi. Ekrem imamoğlu ayların verdiği kampanya süreci yüzünden yorulmuştu lâkin daha hazırlıklıydı.

Bir de allaseniz Yıldırım'ın olay ne olursa olsun sürekli gülmesi tek bana mı komik geliyor? Böyle adamı oraya kafası bir milyon getirmişler de ne işim var lan benim diye tamamen başka şeyler düşünüp, gülüyor gibiydi. Bir ara başlarım böyle işe, ben gidiyorum arkadaş diyecek diye bekledim.
taşkala
Tatmin etmeyen danışıklı dövüştür.

Ya arkadaş bildiğimiz konuyu tekrar edin diye çıkarmadı insanlar sizi oraya. Bilinmeyenler aydınlansın diye çıkardı.

Yok efendim sen mi durmasını söyledin veri akışının durmasını. Ya adam durdurmasın yanındaki durdursun farkeder mi? Hdp olayına yanaşmadılar. Yolsuzluk olaylarına yanaşmadılar, tarihi eserlere yapılan zararları konuşmasınlar, çözümü bile araştırmamışlar, göreve gelince araştıracağız diyorlar. Paşam onu gelmeden araştıracaktın.

Moderatörün kürt vurgusu da beni benden aldı. Paşam kürt var da Türk yok mu!? Ayrıca senin üst kimliğin de Türk niye kürt diye vurgu yapıyorsun? Türk'ün oyu niye değersizleştiriliyor? Niye kürt dediğin insanları ötekileştiriyorsun? Yapmayın şunu artık sene olmuş 2019.