başlık ve girdi hakkında

Kutay
başlık nasıl açılır?
sözlüğün yukarısında olan arama kısmına açmak istediğiniz başlığı yazıp arama butonuna tıkladıktan sonra beyaz büyük kutucuğa başlığınızla ilgili tanım içeren en az bir cümle yazmalısınız. Yazınızı bitirdikten sonra da gönder'e basarak başlığınızı açabilirsiniz. başlığınızın soru şeklinde olmaması gerektiği gibi yazacağınız girdi'nin başlıktan bağımsız ve soru cümlesi olmaması gereklidir. örneğin: "cengiz han türk mü” yerine "cengiz han türk mü sorunsalı" şeklinde başlığınızı açabilirsiniz. (not: yalnızca tarih bilgilerinde geçen veya herhangi bir eserin ismini taşıyan soru cümleleriyle, medyada gündem olan kişilerin bu yöndeki ifadeleri soru cümlesi olarak yer alıyorsa, bu tür başlıkların açılmasında bir sakınca yoktur.)

girdi nasıl yazılır?
herhangi bir başlığa tıkladıktan sonra en alttaki beyaz kutucuğa (ilk cümlenin başlıkla alakalı tanım içermesi şartıyla) girinizi yazabilirsiniz. bununla ilgili detaylara altay sözlük girdi yazma kılağuzu'ndan bakabilirsiniz.

girdi nasıl silinir?
yazdığınız girdi'nin en altındaki çarpı işaretinden silebilirsiniz.

girdi nasıl düzeltilir?
girdi'nizin altındaki kalem işaretinden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

-yazılarınız bol olsun...
kıpçak bey
sözlük yazılımı şu an için ukde sahibinin emeğine saygı göstermeyi -teknik olarak- henüz öğrenemediğinden mütevellit:

ukde olarak kaydedilmiş başlıkları sözlüğümüze kazandıran yazarların ukde sahibinin emeğini göz önünde bulundurarak girdinin baş tarafına "(ukde: mahlas)" ibaresini eklemeleri önemle rica olunur.

sizi çok seven yabgunuz kıpçak bey.