anne tarafından fırlatılan terlik

Acunay
küçüğüm, belki 3 ya da 4. sınıf ama büyük olasılık 3. sınıfım.
kira zamanı ve biz büyük bir hazırlık ile kira teslimine gideceğiz ev sahibine. annem ütü yapıyor, ben de ütüyü almak için her fırsatta bir atakta bulunuyorum. annem diyor "elleme şu zıkkımı, yanarsan seni döverim." tabii inadım ya, annem içeri gidince şöyle ütüyü bir aldım elime... kapağı açıkmış meğersem, içindeki kaynar su koluma döküldü. aniden ütüyü yerine bırakıp banyoya gittim, kazak yapışmış koluma, onu bir çektim... bütün deri kazakla beraber geldi. neyse, yıkadım kolumu falan. annemin giymem için ısrar ettiği pembe badimi giydim, yola çıktık vardık ev sahibine.

ben de iflah olmaz bir mini şeytan olduğum için ev sahibine gidince hiç durmam, evin her yeriyle oynarım. yani tam dayaklık misafir çocuğu oluyorum. neyse, o gece hiç yerimden kalkmadım. ev sahibinin küçük kızı "acunay bugün çok sakin. bir şeyin mi var yoksa?" gibi soruyla yarama tuz bastı tabii. ben de yere baka baka "yeooo" dedim, yüzüne baksam açıdan ağlayacağım hani. 10 dakikada bir tuvalete gidip kolumu suya tutuyorum, peçeteyle kurulayıp içeri geçip oturuyorum.

neyse, aradan epey zaman geçti ama annem hâlâ bilmiyor. anemi geçtim bir ben bir de allah biliyor işte durumu.
bir gün misafirimiz geldi, tam iyileşmişim başladım yaramazlığa. anneme kan kusturuyorum, annem de sabrediyor. en sonunda şöyle ayağını uzattı "oyyy, ayağım uyuşmuş." dedi, mutfakta yerde oturup bir şeyler yapıyordu ama hatırlamıyorum tam olarak. annemim arkasına geçip odanın diğer ucuna geçtim, "oğlunu uyandırdım." dedim, demez olaydım. lafım bitmeden o terlik öyle bir geldi ki koluma... amk, resmen hayatım kaydı. tam da yanık koluma geldi, zaten zor kabuk tutmuş...

neyse, baktım kollunun kolundan kan damlıyor. "ananı sikeyim anne." diyip sokağa çıktım, arkadaşımla pansuman yapıp sardık kolumu. akşama doğru da bir yere bir şey almaya giderken annem kanı kolumda görüp baktı falan derken... kolumun halini görmesiyle yolda ağlaması bir oldu, sonra da "sen o gece ondan öyle uslu durdun." diye kızmaya başladı.

iyi mi oldu yani anne, yaram daha geç iyileşti.