altay sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Acunay
05:59

gün doğdu, soğuk rüzgar tenime tenime işliyor. kuşlar uykusundan uyanıp "cik cik" diyerek uçuyor. guguk kuşu... guguk kuşu o garip sesi çıkartıyor.

havada ince bir karaltı var, maviliğini kaybetmeden bir karanlığa bürünmüş gökyüzü. beton soğuk, gecenin bütün soğuğunu yemiş.
bazı insanlar işe gidiyor sanıyorum ki, ilk otobüs seferlerine yetişmeye çalışıyorlar. tatil olmasına rağmen çalışan insanlar... düzeninize sokayım.

sol kulağım ağrıyor ve gözlerim bulanık görüyor.
birçok şeyi tanıdığım için ayırt edebiliyorum, net göremesem de anlıyorum. sesler kulağımın içinde uğulduyor, fazlası ile rahatsız edici sesler var aslında.
bir tek gökyüzü net, bir tek dinlediğim şarkı sakinleştirici.

uzun uzun yazmak istiyorum sana ama yazamıyorum.
her şey bitti, yok oldu ama kalbimin olmasa da aklımın bir köşesinde hâlâ yaşıyorsun. belki defalarca aynı sokaklardan geçtik ama eminim ki ikimiz de birbirimizi görmedik. ben öyle etrafıma bakmıyorum eskisi gibi, seni o karşı kaldırımda gördüğüm günden beri etrafıma bakmıyorum. harbiden, ben o gün neden sana birkaç şey söylemek yerine arkamı döndüm? sen bana dikkatle bakarken ben beklemeye devam etmiştim, seni de hiç umursamamıştım. ben ilk defa o gün bir kişiyi umursamadım, umursamamak imkansız bir şeydi benim için ama mecburdum sanırım buna.

yanıma gelip öyle hiç konuşmadan bakışın varya... o gün, o an keşke diyip oradan yok olmayı dilemiştim.
neden mi yazdım bunu? o yaptığın şeyi unutamıyorum, hiç unutamıyorum. ya o anı rüyamda yaşıyorum ya da birisini sana benzetiyorum. cidden, her sabah sana benzeyen birisiyle aynı otobüse biniyorum. hoşnut değilim bundan, canımı sıkıyor.

sanıyorum ki senin için sözcüklerim son buluyor. sen bunu okuyamasan da ben bunu sana yazdım.

Entry hakkında yorumlar

bu başlıktaki tüm girileri gör