altay sözlük yazarlarının itirafları

0 /
nene korkut
Duygularım çok hızlı değişebiliyor, bir anda çok mutluyken birden yere çakılabiliyorum. Bir an çok iradeliyken sonradan vazgeçebiliyorum. Devam etsem bir şeyler değişebilir ama sürdürme becerisini gösteremiyorum.
1
Odlanmış hesap Odlanmış hesap
Borderline diye bir hastalık duydun mu hiç? Korkma sen öylesin demiyorum fakat ufacık semptomlarından bulaşmış olabilir. Tedavisi var.

uzay tamircisi
bu aralar çok seviyor olabilirim. olmaya da bilirim.
2
jakoben jakoben
kardeş sen uzayı tamir et kardeş. biz sana neden para veriyoruz kardeş. özel hayatında yine sevebilirsin bak çanak çalışmıyor kardeş akşam maç var nasıl izleyeceğiz herkes işini yapsın.

uzay tamircisi uzay tamircisi
yorumunu şimdi gördüm. solucan deliklerine felan hep ben bakıyorum😆😆 seviyorum yalnız bu doğru.

nene korkut
Bugün ilk defa benimle sadece konuşmaya ihtiyacı olan birini geri çevirdim. Yoruldum sözlük, hep aynı şey, aynı şeyler. Başta cidden ilgiliyim öneriler getiriyordum sonraları sıkıldım kibarca fark ettirmeye çalıştım olmadı; daha sonraları ben de bir şeyler paylaşayım bari "bu mu yani sorun" tepkisiyle karşılaşınca paylaşmamaya başladım, onun anlattığı şeylerden iyice bunalmaya başladım. Bilmiyorum dedim, çünkü gerçekten bilmiyorum karar vermesi gereken o!
#3116 daha çok dikkate almaya başladım sanırım

Ama yine de korkuyorum da, karmadan korkuyorum; yarın ihtiyacım olduğunda konuşacak birini bulamamaktan korkuyorum.
Acunay
Bizim köyde bir ağaç vardı, ona tırmanmayı çok denerdim ama başaramazdım.
Bir gün, bizimkilerden dayak yedim.
Nereden baksan bir 5 yaşında varım, çok da hareketli bir çocuktum. Çok canım yandı ki... o hiçbir zaman tırmanamadığım ağacı bir demede tırmandım ve saatlerce tepesinden inmedim.
Belli bir zaman sonra yokluğum fark edilmiş ki beni aramaya çıkmışlar.

Artık kaç saat geçtiyse jandarmaya haber etmişler, koca köyle jandarma beni arıyorlardı. Hava da yavaş yavaş kararmaya başlamıştı... en sonunda dayanamayıp ağacın dallarını kopartıp geçen askerin üstüne attım da kendimi ele verdim.

Yazın köye ziyarete gittiğimde, gizlice, o ağaca tırmanmaya gittim.
Bir gördüm ki... o ağacı kesmişler.
Dedemin de mezarı çok yakındır oraya, izbe bir yerdir. Gidip ağladım orada.

O ağaca köyde benden başka çocuk tırmanamamıştı.
Geçen amcam sordu da kendimi tutamayıp gene ağladım.

Ağacı kesmişler ulan, kesmişler!
kırgız balası
ortaokul yıllarımda milli ve dini bayramlardan 1 hafta önce hasta olmuş gibi yapar ve doktordan 5 günlük rapor alırdım.böylece hastalık (!) raporumla atıyorum kurban bayramını birleştirip 2 hafta tatil yapmış olurdum.dili kıpkırmızı eden bir şeker vardı onu tam yutacağım yere kadar yutar ondan sonra da ağzıma geri çıkarırdım böylece boğazımı kırmızıya boyamış olurdum.pişman değilim,evet.
Acunay
Sanırım bu gece benim için, ciddi bir şekilde, mantıklı karar vermem gereken bir gece olacak.

Can kardeşim ve gözlerinin içine baktığım zaman huzuru bulduğum adam arasında bir seçim yapmam gerekiyor.

Aslında saçma bir durgunluktayım. Tekrardan sevebilirim ama onun gibi bir kardeşi asla bulamayabilirim. Bu kararı kendim için değil de can kardeşim için vermek zorundayım.

Çalıkuşu ❤
ukdelerin başına lucifuge rofocale yazmak tanım girmekten daha uzun sürüyor.
5
alpha wolf alpha wolf
lucifuge yaz geç direkt.

Çalıkuşu ❤ Çalıkuşu ❤
prensiplerime aykırı...

alpha wolf alpha wolf
o zaman nickimi copy paste yap en basitinden. :)

Çalıkuşu ❤ Çalıkuşu ❤
zaten yaptım ama onu düşünene kadar çok defa yazmıştım...

alpha wolf alpha wolf
kafana göre yaz kanka, ilkesel işleri falan boş ver sen. kısaltma olsun en basitinden.

harmonia🛡️
sana lümpen dedim diye uzun zaman bana kırılmıştın hatta diğer tespitlerim için beni acımasız biri olmakla da suçladın. şimdi televizyon aracılığıyla olanları görünce tablo tamamlanmış olmadı mı sence de?
baban ve ailenin konumunu kullanıyorsun dedim sinirlendin ki hâlâ kullanıyorsun, siyaset senin işin değil şov yapma dedim, bu defa da bana sen ne anlarsın dedin ki sonrasında olanları ikimizde biliyoruz. en son konuşmamızdaysa kendini önemli biri gibi hissetmek için kadınları kullanıyorsun, şöhret mi olmak istiyorsun deyince köpüren sen, orta düzey ünlüler seviyesinden manken camiasına kadar yükselmişsin tebrik ediyorum.
en azından insanlar hakkında ileri geri konuşurken ilerde söylediklerimden belki yüzüm kızarır seviyesine geldiğini umuyorum. olayın itiraf kısmına gelirsek; karakteri es geçersek eli yüzü düzgün adamdın.
Acunay
Birisi beni kahvaltıya çağırdığı zaman eğer sucuklu yumurta yapmış ise "yok, ben ondan yemeyeyim, ağzımda kokmasın. Kokarsam eğer insanlara çok ayıp olur, bilirsiniz ki bu konuda çok hassasım." diyip geçiyorum.
Bilmiyorlar ki ben sucuklu yumurtadan tiksiniyorum.

Ben ömrümde öyle bir tiksinme, öyle bir mide bulantısı yaşadığımı hatırlamıyorum. O ne iğrenç bir karışım ya öyle.
Sucuk ve yumurta! Ömrümde görüp görebileceğim en uyumsuz ikili.

Zaten ikisi bir yenmez ki, sucuk olursa yumurta olmaz, yumurta olursa sucuk olmaz. Bu ikisini karıştırıp pişirmeyi hangi akıllı icat etti ise elini öpeyim.
Arkadaşım, sen niye öyle garip ve iğrenç karışımlar buluyorsun? Hayır neden böyle bir şey yaptın, amacın neydi? Leş gibi kokuyor bir de, püüü...

Sucuklu yumurta yiyen insanları anlamıyorum. Nasıl bu ikisini bir arada pişirip yiyorsunuz?

En güzeli soğanlı yumurta.
Bir aralar onun pastırmalı olanına hayrandım ama şimdi onu da sevmiyorum. Et türü şeyler ile yumurta güzel olmuyor, bunun kanısına vardım.

Benim sucuklu yumurtadan bu denli tiksindiğimi ailem bile bilmiyor. Annem hafta sonları kahvaltı hazırlarken "hadi size bol sucuklu bir yumurta yapayım yavrularım." der. Yüzüm öyle ekşir öyle ekşir ki... ekşiye eşki demiş gibi olurum.
4
kıpçak bey kıpçak bey
bu konuda türkiye'de bir ilk ve teksin sanırım :)

Acunay Acunay
Ya paşam sorma, herkes deli oluyor sucuklu yumurtaya.

kıpçak bey kıpçak bey
hastasıyız :)

Acunay Acunay
🤢 afiyet olsun, benim hıstam da sizin olsun.

nene korkut
Yaklaşıyor yaklaşmakta olan, farkındayım, hissedebiliyorum. Daha da kötü günler geliyor, gelecek olanın müstakbel kesifliğini idrak edemesem de hissediyorum sanırım. Birden göğsüm daralıyor, bir şey olana gücüyle omuzlarımdan aşağı bastırıyor.

Ağlayınca rahatlar ya insan, göğsüm genişliyor; ama kesifliği değişmiyor.

Bazen şizofreni miyim diye de düşünmüyor değilim tabi üzerime böylesi bir ağırlık çökünce
Kaldıramıyorum sözlük, neyi kaldıramadığımdan tam emin değilim ama şuanda bazı şeyler bana çok çok ağır geliyor.
0 /