altay sözlük yazarlarının bugünkü mutsuzluk nedeni

harmonia🛡️
Hiç sevmediğim halde otobüsle yolculuk yapıp, üstüne işlerin yürümesi için bir iki kodamana ailem adına 'hediyelerimizi' takdim edip, 'dostluğumuzu' pekiştireceğim. Böylesi kaypak bir düzene karşı durmak yerine parçası olmaktan daha büyük bir mutsuzluk sebebi olacağını zannetmiyorum.
harmonia🛡️
Niyet ettim bugünkü anketimi doldurmaya efendim. İsrail'e hiçbir sempatim yoktur hatta kendilerini milletlerin efendisi olarak görmelerinden genel olarak nefret ederim. Şimdi de üstüne İsrailli kadınlardan nefret ediyorum. Neden ta oralardan beni sinirlendiriyorsunuz efendiler! Lütfen azalarak değil böyle birden pat diye bitin. İstirham ediyorum bir tükenin yahu! Özet olarak bugün de başka bir milletin kadını yüzünden mutsuz olduk bin şükür.
harmonia🛡️
Fifa' da sekiz buçuk yaşındaki yeğenime açık ara farkla yenildim. Düşünüyorum da bir hafta içinde kendini ne kadar geliştirmiş olabilir öz güveniyle neden yola çıktım ki? Sekiz buçuk diyorum yahu yuvarlak hesap on bile değil!
queen♛
Bugün bir kadınla karşılaştım, kendisi evli ve beş tane kızı var.
Yeni ameliyat olduğunu söyledi, kocası erkek çocuk istiyormuş. Doğurmazsa başka biriyle evlenmekle tehtit etmiş. Ve kadın tekrar çocuğu olabilsin diye ameliyat olmuş.
Hatta kocası evlilik için bir kaç kadınla bile konuşmuş, son raddeye gelince bir şekilde olmamış.
Kadına boşan dedim, bana verdiği cevap içler acısı...
"benim kimsem yok ki, hayatım da hiç çalışmadım yalnız yaşayamam" dedi.

O kadar üzüldüm ki, bir kadının özgüvensizliğine, onu bu hale getiren şartlara üzüldüm. Bunu ona yapan insanların vicdanına üzüldüm.

Ve "kolunda altın bileziğin olsun" diyenlere bugün gerçekten hak verdim.

Hayat çok acımasız ve güçlü olmazsan bedenen olmasa da ruhen ölüyorsun.
6
stardust
yarının sosyal medyada orada burada fazlaca abartılacağını bilmek.
üzüyor gerçekten. hediye alınır okey ama bunu her yerde paylaşıp abartmak bu kişilerin egosunu mutlu ederken bazı insanları üzebilir.
ve gerçekten hoş değil.
ZARARINA SOHBETLER