altay sözlük yazarlarının bugünkü mutsuzluk nedeni

harmonia🛡️
Hiç sevmediğim halde otobüsle yolculuk yapıp, üstüne işlerin yürümesi için bir iki kodamana ailem adına 'hediyelerimizi' takdim edip, 'dostluğumuzu' pekiştireceğim. Böylesi kaypak bir düzene karşı durmak yerine parçası olmaktan daha büyük bir mutsuzluk sebebi olacağını zannetmiyorum.
harmonia🛡️
Fifa' da sekiz buçuk yaşındaki yeğenime açık ara farkla yenildim. Düşünüyorum da bir hafta içinde kendini ne kadar geliştirmiş olabilir öz güveniyle neden yola çıktım ki? Sekiz buçuk diyorum yahu yuvarlak hesap on bile değil!
queen♛
Bugün bir kadınla karşılaştım, kendisi evli ve beş tane kızı var.
Yeni ameliyat olduğunu söyledi, kocası erkek çocuk istiyormuş. Doğurmazsa başka biriyle evlenmekle tehtit etmiş. Ve kadın tekrar çocuğu olabilsin diye ameliyat olmuş.
Hatta kocası evlilik için bir kaç kadınla bile konuşmuş, son raddeye gelince bir şekilde olmamış.
Kadına boşan dedim, bana verdiği cevap içler acısı...
"benim kimsem yok ki, hayatım da hiç çalışmadım yalnız yaşayamam" dedi.

O kadar üzüldüm ki, bir kadının özgüvensizliğine, onu bu hale getiren şartlara üzüldüm. Bunu ona yapan insanların vicdanına üzüldüm.

Ve "kolunda altın bileziğin olsun" diyenlere bugün gerçekten hak verdim.

Hayat çok acımasız ve güçlü olmazsan bedenen olmasa da ruhen ölüyorsun.
6
stardust
yarının sosyal medyada orada burada fazlaca abartılacağını bilmek.
üzüyor gerçekten. hediye alınır okey ama bunu her yerde paylaşıp abartmak bu kişilerin egosunu mutlu ederken bazı insanları üzebilir.
ve gerçekten hoş değil.
queen♛
Bu başlık benim başlığım olsun parası neyse veririm, Başlığın demirbaşı oldum.

Bugün dayımla özel bir hastaneye kontrol için gittik. Bilirsiniz ki hastane asansörleri uzun şekilde olur. -5'ten Asansöre bindik baya bir kalabalıktı. Hemen yanımda ağzı maskeli hasta, biraz da kilolu bir kadın vardı. Asansör -3'e geldiğinde normal kiloda bir kadın daha Asansöre bindi. Üst kata çıkıyoruz, Asansör çift kapalı ve kadının o kalabalığı yarıp karşı kapıdan çıkması gerekiyor. Asansör durdu, kadın o kilolu ve hasta olan kadının yanından geçerken "iyi ki zayıfım" dedi.

O kadar sinirlendim o kadar kızdım ki başımdan kaynar sular döküldü.
Hasta insanların morale ihtiyacı varken, herkes zaten derdiyle uğraşırken bir insan hiç tanımadığı birine neden böyle bir kötülük yapar ki?
O hasta kadının yüzü öyle düştü ki içim parçalandı. Sarılmak istedim.
Ve son olarak bütün hastaların şifa bulmasını tüm kalbimde diliyorum.
Çalıkuşu ❤
Benim kardeşim yok. Ben de kuzenlerimi kendime kardeş belledim. Küçüklerime ablalık, büyüklerime kardeşlik yaptım. Elbet hatalarım olmuştur ama şimdiye kadar hiçbirinin hiçbir suçunu gammazlamadım, tam tersine hep onları savundum anne babalarına karşı. Gerektiğinde azarı bile ben yedim ama olsun, kardeşlerim onlar benim. Kardeşlerim-di. Bugün dayımlara geldiğimde bir dalga konusuyla yüz yüze geldim, başta her şey komikti, ben de gülüyordum konu ben olmama rağmen. Sonra derinden yaralayan noktayı söyledi dayım. O çok sevdiğim kuzenlerimden biri beni anneme şikayet etmiş, sigara içtiğimi söylemiş. İsmini vermedi, altı tane kuzenimi saydı, bunlardan hangisi acaba dedi gülerek. Başta yok dedim, yapmazlar, annem paketi buldu diye öğrendi ve kızdı dedim. Sonra yengem de onayladı dayımı, paketi sonradan görmüş. Biri anneme benim sırrımı söylemiş. Aile meselesi olmuş benim sigara içmem. Kim ne karışır meselesini geçtim, annem üzerinde durmadı fazla, kaç yaşında kızsın zararını kendin bileceksin dedi, biraz kızdı kapattı konuyu. Benim canımı yakan anneme birinin, bir kardeşimin söylemiş olması. Seçenekleri iki kişiye düşürdüm, bir abla kardeş. Günahlarını almak istemem ama ablaysa eğer gerçekten kalbimi paramparça eder. Beni soktuğu saçma durumlara rağmen bir kere ağzımı açıp kimseye bir şey söylemedim, sırdaşlığını yaptım, yeri geldi akıl verdim. Ben bunu hak etmedim sözlük, kardeşlerim dediğim insanların benim arkamdan iş çevirip gammazlamasını hak etmedim. İnsanlara olan son güvenim de uçup gitti artık. Mesele sır diye verdiğim şeyi ben gittikten sonra yetiştirmeleri. Bunu kabullenmeyeceğim. Artık o çok sevdiğim kardeşlerim yok.
-->