altay sözlük düşüş

phoenixgrm
Bu sözlükte anlatmaya çalıştığım ve yönetimin ısrar ile değiştirmeye yeltenmediği için düşüşte. Ulan biz bize okuyup, yazacaksak whatsapp grubu kuralım. Çok basit değişiklikler ile burası kalkınır da, aylar oldu söyleyeli. Şu paylaşma butonları en azından bir güncellenmeli. yazarlar okunmadıkça yazmak istemeyecek, sıkılacak.
aydilge
Sözlüğün okurlarını bir kenara bırakırsak yazar arkadaşların yeterli etkileşimi yapmadığını düşünmekteyim. Öğlen saatlerinde 5 ila 9 yazar arasında aktif kullanıcı olmasına rağmen girdi giren tek kullanıcı bulunmakta. Kendimce bir çıkarımda bulunup Salt ansiklopedik bilgi girilmesinin buna neden olabileceğini düşünüp güncel ve yoruma açık başlıklar açıp girdi girdim. Sonuç değişmedi. Buradan edindiğim sonuç yazarların yazmadığı okurların da okumadığı şeklinde oldu.

Yazın sevgili yazarlar. Madem aktif oluyorsunuz bir iki satır yazın, bir iki girdi beğenin. Özellikle yönetici kadro. Yabgu olan arkadaşlar teşvik amaçlı yazmazsa yeni gelen arkadaşlar on gün yazar sonra çekilip gider. (bkz:sahzaman)

Okur sayısını arttırmak için de twitter ve facebook hesabı açılmasını teklif ediyorum. Haftanın en iyi girdileri buralardan paylaşılırsa "aa böyle bir sözlük varmış bakayım bir" diyen okuyucular çıkabilir.

Ezcümle, girdi yazın, girdi okuyun, girdi beğenin. Sözlük hepimizin sahip çıkın.
13
kıpçak bey kıpçak bey
twitter ve instagram hesabımız mevcut.

aydilge aydilge
Instagram hesabına baktim şimdi. Son paylaşım 18 haziranda yapılmış. 26 takipçi ve 26 takip ettiği var. Kırıcı olmak istemem ama ınstagram hesabi vasat durumda. Sosyal medya hesabi olmasi önemli değil bunun aktif şekilde kullanilmasi önemli. Bir el atilsa fena olmaz aslinda.

kıpçak bey kıpçak bey
herhangi bir tavsiyen var mı?

aydilge aydilge
Belki sözlüğün bir sosyal medya danışmanı olabilir. Bu olmasa bile instagram hesabini kim kullanıyorsa daha fazla paylaşım yapabilir. Gerekirse ki gerekir fenomenler tarafından reklami yapılabilir. Amac sözlüğe hem okuyucu hem yazar çekmek

aydilge aydilge
Bunlar yapılmıyorsa dahi en azindan yabgular her gün giri girsinler sözlüğe. Gelen okurlari teşvik amaçli yarışmalar düzenlenebilir. Bunlar basit hareketler ama zamanla etkili olacağı kesin.

kıpçak bey kıpçak bey
teşekkürler, dikkate alınacak :)

aydilge aydilge
Umarım alınır. Madem bir yola çıktınız bunun gereği gerektiği şekilde yapılmalı ^-^

phoenixgrm phoenixgrm
Ben bunları başından beri söylüyorum, illa hatun kişisinin mi söylemesi lazım? Sakın sen yanlış anlama aydilge. daha ne detaylar verdim de kendilerine ohoooo....

kıpçak bey kıpçak bey
evet hatun kişi söyleyince daha güzel oluyor

aydilge aydilge
Alınmadım desem yalan olur pho. Sözlüğün yöneticilerinin beni dinlemesi güzel ama fikirlerimden bağımsız cinsiyetim için dinleniyor olmak koydu. Aydınlanmayı sen yarattın.

Kıpçak bey, her ne kadar pozitif ayrımcılık yaptığınızı düşünüyor olsam da sözlüğe eşit söz hakki gelmesi elzem. Her birey cinsiyetinden bağımsız olarak düşünceleri ile sözlüğe ışık tutmali. Yanılıyor muyum?

kıpçak bey kıpçak bey
gençler :) kasmayın bu kadar yav :)))(:(:

phoenixgrm phoenixgrm
buranın yayları gevşemiş belli oldu.

kıpçak bey kıpçak bey
haddi de aşmamak gerek

harmonia🛡️
Aktif yazan birkaç yazar olması yüzünden yaşanan aşırı durgunluk durumudur. Okunmasa dâhi sebepleri sıralarsak;

Sözlük deneyimi az ya da ilk olan çoğu yazarın girdileri kişisel alması, eleştiriye kapalı oldukları için herhangi bir uyarıda sözlüğe küsmeleri.

Başka sözlüklerden gelen yazarların da durağan ortam sebebiyle uzun vadede emek harcamak istememeleri.

Sanal mecralarda kendini prenses/prens ilan edenlerin hakkıyla yerine getirdikleri mikser görevleri yüzünden birçok yazarın haksızlığa uğramış hissettikleri için sözlükten uzaklaşması.

Sözlük hakkında nedensizce oluşan ön yargıları kurbanı olması.

Bu ve bunun gibi birçok sebepten az yazarın aktif olması durumudur. Allah'ını seven defansa gelir ve birçok sözlüğün çöp ortamının aksine buranın kıymetini bilir diye umuyorum. Ayrıca büyük çöplükte kaybolan bir iğne olmak yerine küçük bir gölde güzel balıklar olmak isteyenleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.
Acunay
Birçok sebebi olabilecek düşüncedir. Kimisine göre düşüş, kimisine göre arınma da olabilir.

Bana göre arınma durumu.
"arınma derken kimden, neyden bahsediyordun acunay?" diyebilirsiniz, diyin de zaten.

Bana göre... Sözlükte harbi boş yapan yazarlardan arınma. Bu boşçulardan birisi olarak bunları gönlümün en içinden yazıyorum.

Çelişkili not: aslında, yazdıklarımı okuyup biraz düşününce... Sözlük düşüşü boşçulardan arınmadan kaynaklı mı pek de emin olamadım ama harmonia'nın yazdığı her şeye katılıyorum.
phoenixgrm
Bunu ilk girdide de belirtmiştim, okumazsa kimse yazmaz. Ha Whatsapp grubu kurup bir şeyler yazmak, ha burada yazmak. Hiçbir farkı kalmıyor git gite. Olay küsenler değil, yönetimin sosyal medyada aktif olmaması. Zibilyon tane sebep sayabilirim. kaç gündür bir şekilde aktif olmaya çalışıyorum, buraya google'dan okuyucu çekebilecek başlıklar girmeye çalışıyorum. lakin hiç bir başlık sosyal medyasında paylaşılmıyor ve "paylaşım butonunda" sözlük otomatik başlık, hashtag koymaması yüzünden okunmuyor. Okunmayacak da böyle devam ederse. Zor şeyler değil bunlar.