65 yaş üstü kişilerin ücretsiz toplu taşıma hakkı

phoenixgrm
"yaşlandığında seninde ihtiyacın olabilir. neye karşı çıktığına neyi eleştirdiğine dikkat et." gibi ithamlar istemiyorum, makul olalım.

Anasını sattığımın avcılar'ında oturuyorum, buradan metrobüse binmek uhud savaşı yapmak gibi. Abi 16 saat çalıştığım bir dönem vardı benim. eve duş, yemek ve üst baş değişimi için gidiyordum sadece. 4 saat falan bir uyku uyuyordum. Giderken hadi zittir et de arkadaş iş çıkışında yer isteyen tacizi can sıkıyor. Yaşlı diye ben kimseye saygı duymam, duyamam kanımda yok. Bu ihtiyar heyeti konuşmalardan şahidim, sırf mabat gezdirmeye çıkıyorlar. Aralarında hastaneye giden vardır illa, ama gerçekten çoğunluk değil.

Kısıtlansın hacı, öyle kafasına göre binip gezmesin. bazen telefonun şarjı bitiyor, dış sesler azalsın, kimse muhatap olmaya çalışmasın diye çıkartmıyorum kulaklıkları. Ya ben liseye giderken taşınabilir taburem vardı çantada, açıyordun oturak oluyordu sana. Onu isteyen denk geldi bana. Yaslandığım yeri, tuttuğum direği isteyen oldu ya.

yaşlılardan kimsenin tiksindiği yok. versin parasını gitsin nereye giderse gitsin. burada belediyeye yükleneceğinize hükumete laf edin. niye bizim yaşlılarımız ve emeklilerimiz isveçliler gibi değil diye. emeklilerin isveç emeklisi gibi olamamasının sucu belediye değil, hükumettir.

ayırca yaşlılar bedava otobüse binmesin diyende yok. sadece bazı saatlerde uygulama kalksın deniliyor. yaşlılarda iki saat sonra çıkıversin etteye, çeneye, güne, şuna buna bu kadarda bir fedakarlık yapıversinler. belli ki bir istismar var. haa işi varsa malum saatlerde bir zahmet bir iki lirada veriversin. iyice beleşçi yaptınız ihtiyarları.