5000 yıllık kürt tarihi

a shih na
yalan dolan olan tarihtir. bir ırka zorla tarih yazılmaz bilader, tarihi varsa vardır, yoksa yoktur. 1-2 kürte dışlanmışlık hissetmesin diye, sizin geçmişinizle de ilgileniyoruz demek için tarih uydurmak tamamen salaklıktır. bu iş çözüm süreci ayağına üniversitelerde uydurma bir kürt dili bölümü açmaya benzemez. tarih uydurulabilecek bir şey değildir.

bugün bizim kürt diye adlandırdığımız bu ırk farsların bile reddettiği batı dağlarında kalmış ilkel bir fars koludur. günümüzde ise kürt adı altında birleştirilmek istenen kabileler 4 ana gruba(lûr, kalhur, gûran ve kurmanç) ayrılır. yani kendi milliyetleri bile yoktur. Türk hakimiyetinden öncesi bilinmemektedir. tarihte herhangi bir devletleri bilinmemektedir. kürtçe dediğimiz dil ise bilimsel olarak çeşitli tesirler altında kalmış bir kelimeler karışımı olarak kabul edilir.
kama tarkan kağan
Savunanların kafkasya,anadolu ve mezopotamya uygarlıkları sıralı tam liste yaptığı hede

Adamlar utanmayıp hitit,akad,neo-babil,med,urartu,mitanni,karduk,kommagene,kolhis hatta Osmanlı'ya kadar ne varsa sahipleniyor

Ulan hadi yalnızca med dese yine neyse sonuçta Kürtler de irani bir halk medler de lakin geri kalanını sahipleniyorlar onlar Kafkas,Anadolu veya Sami kökenli deyince de devlet saklıyor diyorlar.
2
kıpçak bey kıpçak bey
dün caner kara bi tiviti alıntılayıp ulan sürgünümüzü bile kıskanıyorlar gibisinden bir şey yazmıştı. alıntıladığı tivitte ahıskalı kürtler falan yazmış dallamanın biri :)

kama tarkan kağan kama tarkan kağan
Hocam onlara kalsa osmanlı ailesini bünyesinden çıkaran karakeçili aşireti de Kürt Urfa'da Kürtçe konuşan karakeçili aşiretini gösterip bak Kürtler diyorlar diğer yerlerde hep Türkçe konuşuyorlar Osmanlı arşivlerinde de türk olarak geçiyor diyorsun devlet asimile etti diyorlar:)) kendinde tarih olmayınca başkasından çakıyor işte:))