27 şubat 2020 idlip'te 33 askerimizin şehit olması

harmonia🛡️
Ne yazık ki 33 canımızı verdiğimizi öğrendiğimiz saldırıdır. Bizdeki sansürcü anlayış sayesinde dünya basınında bizden çok daha yankı bulmuştur. Haber alma özgürlüğümüz ihlal edildiği için bayağı uzun bir zaman yalan haber olmasını diledik ama olmadı.

33 vatan evladının ocağına ateş düştü. Ben sizin olmayan dış politikanıza, bizi düşürdüğünüz orta doğu bataklığınıza, doymak bilmeyen koltuk sevdanıza ot tıkayayım.

Dünya basını ilk açıklamaları ile birlikte ayrıntıları;

https://www.google.com/amp/s/www.sozcu.com.tr/2020/dunya/alman-medyasi-idlibde-turk-askerleri-vuruldu-5650559/amp/
takataki
Geceden beri ekşi sözlük, Twitter ve diğer sosyal medyalarda aman Ali Rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın şeklinde teknik engellerin yaşandığı/ şehitlerimizin sayılarının 9dan 33e yükseldiği haber. Ağır yaralıların sayısı fazla ve açıklanmıyor. İnsan oturduğu yerden kahrolun demekten utanıyor. Başın sağ olsun Türkiye deyip kenara çekileceğiz yine. Aklını başına devşir Türkiye diyemiyoruz bir türlü.
kama tarkan kağan
2020 yılında hala internet engelleyerek sorun çözeceğini zanneden bir kitle tarafından yönetildigimizi gösteren vahim olay

Babuş haberi alamadık, almadık tamam mutlu ol sen mutlu ol diye haberim yokmuş gibi yapacağım lakin bir kişinin İslami fantezileri, ümmet hayalleri uğruna yitip giden 33 tane gencin (iktidara göre kelle) hayatı bitti artı ülke itibarı da beş paralık gel bunu düzelt deve kuşu misali kafayı kuma gömünce sorun yok mu oluyor?

Siyasal İslamcılara ülke emanet edilmeyeceğinin kanlı canlı kanıtı bu adamların olduğu yerde güzel bir şey mi olur adamlar özgürlük,huzur, uygarlık, neşe düşmanı yaşar Nuri'nin çok güzel bir sözü vardı cehennem neresidir diye kendisine sorduklarında yobazın olduğu her yer cehennem derdi o hesap.

aydilge
Şehit haberi almaktan daha çok korktuğum şey varsa bu şehit haberlerine alışmak, bunu normalleştirmektir. Alışmasın bu ülke şehit haberlerine. Bir şehit sadece sayıyla bir şehit değildir. Bir şehir bir evlattır, bir kardeştir, bir abidir, bir eştir, bir babadır. Bir şehit yüreği yanan türkiye'dir.

Kızıyorum, küfrediyorum. Evime ateş düşmesi gerekmeden eriyorum. Bu vatanın evlatlarına sahip çıkın... Söylesem tesiri yok, sussam gönlüm razı değil.